Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 07:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Sony - czy istnieje złoty środek ? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Sony - czy istnieje złoty środek ?
Przymierzam się do zakupu kamery, coś na ten temat wiedziałem, wiele dowiedziałem się z forum jednak ponieważ jest to duży wydatek (liczę się z kwotą ok 3000) nie chce popełnić błędu. Dylemat polega natomiast na wyborze formatu D8 i MiniDV - z góry zaznaczam, że wiem czym się różnią jednak nie mogę należć kamery która idealnie spełniała by moje wymagania. Preferuję bowiem duże , bardziej bezwładne urządzenia - co przemawia na korzyść D8, optyczny zoom - znów plus dla D8, wejście/wyjście - to można znaleźć w obu wersjach, mam kilka kasetek po poprzedniej kamerze HI8 (bez komentarza) jednak przeraża mnie przetwornik CCD 540 000 a większych w modelach kamer D8 (DCR TRV 460 E) nie znalazłem. Czy jest wobec tego sens rozpatrywania tego zakupu.

a może istnieje ciekawa alternatywa ??

będę wdzięczny za radę

wtorek, 13 lipca 2004, 11:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
no faktycznie, jezeli chcesz robic zdjecia to bedzie troche malo ;). Sadze jednak, ze zdjec robic nie bedziesz (bo nie po to jest kamera). Jesli jestes maniakiem to moze zauwazysz przy nieruchomym obrazie (hmmm, np na stop klatce) ale podejrzewam, ze nie. Dla amatora to jest wystarczajace.

wtorek, 13 lipca 2004, 12:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Sony - czy istnieje złoty środek ?
Blood napisał(a):
Przymierzam się do zakupu kamery, coś na ten temat wiedziałem, wiele dowiedziałem się z forum jednak ponieważ jest to duży wydatek (liczę się z kwotą ok 3000) nie chce popełnić błędu. Dylemat polega natomiast na wyborze formatu D8 i MiniDV - z góry zaznaczam, że wiem czym się różnią jednak nie mogę należć kamery która idealnie spełniała by moje wymagania. Preferuję bowiem duże , bardziej bezwładne urządzenia - co przemawia na korzyść D8, optyczny zoom - znów plus dla D8, wejście/wyjście - to można znaleźć w obu wersjach, mam kilka kasetek po poprzedniej kamerze HI8 (bez komentarza) jednak przeraża mnie przetwornik CCD 540 000 a większych w modelach kamer D8 (DCR TRV 460 E) nie znalazłem. Czy jest wobec tego sens rozpatrywania tego zakupu.

a może istnieje ciekawa alternatywa ??

będę wdzięczny za radę

Na allegro masz D8 SONY DCR-TRV828E,
model z 2001roku, ale klasą i jakościa przebija wszystkie obecne produkowane D8 i Minidv z 1CCD , te droższe miniDV z 1CCD to są zabawki a nie kamery

możesz też odblokować balans bieli , zebrę, ale jak kupisz to wtedy napisz do mnie

Ostatnio edytowano wtorek, 13 lipca 2004, 19:24 przez VideoZawiercie, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 13 lipca 2004, 12:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No w sumie aż tak starej to chyba nie chcę - kto wie co juz przeszła ???, a w sumie szukałem dosyć dużo i nic na jej temat nie znalazłem.

Jeżeli chodzi o te 540 CCT to sugeruję się glównie wypowiedziami forumowiczów którzy opisują dostrzeżoną roznice np w kamerach Canona. Oczywiście zdjęć tym robić nie będę, ale chciałbym mieć pewność że obraz będzie dobrej jakości i kamera będize miała dużą tolerancję na braki w oświetleniu.

wtorek, 13 lipca 2004, 15:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No w sumie aż tak starej to chyba nie chcę - kto wie co juz przeszła ???, a w sumie szukałem dosyć dużo i nic na jej temat nie znalazłem.

Hehe

Powiem tyle,
Żadna w produkowanych obecnie kamer D8 i miniDV nie dorówna jakością wykonania tych D8 z 2001r. ani obrazem z 1CCD ma pokładzie
Większść kamer miniDV z górnej pólki to zabawki, a nie kamery, albo raczej cholernie drogie aparaty fotograficzne

TRV828 to jest to samo co TRV830
A co przeszła, nie wiem, to nie mój sprzęt ,
ale wiem że machanimzy , optyka tych kamer są w normalmym eksploatowaniu nie do zajechania ,
nawet przy filmowaniu imprez , jak to jest w moim przypadku...

Szukasz prządnego sprzętu, no to Ci podaję jak na tacy informacje
A ty , zrobisz jak zechcesz

Tu masz co nieco o tej kamerce na przykładzie TRV830, a to jest to samo

http://www.ciao.co.uk/product.php/pName ... subTabId/1

wtorek, 13 lipca 2004, 19:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dziękuje uprzejmie za radę, zastanowię się nad tym rozwiązaniem.

środa, 14 lipca 2004, 07:47
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ostatnią dobrą dostepną w sprzedaży w Polsce kamerą D8 była Sony TRV 740(CCD 1Mpiksel 1/4" Advanced Had wszystkie wej/wyj.Wszystke kamery D8 z tego i poprzedniego roku produkcji zostały tego pozbawione.Rok temu własnie chciałem kupić TRV 740 ale już nigdzie nie mogłem jej dostać i w końcu kupiłem Sony TRV 33 .Parametry które zadecydowały to własnie przetwornik CCD wykonany w technologii Advanced Had, 14 bitowy przetwornik DXP oraz komplet wej/wyj. i objektyw Carl Zeiss.Co to jest HAD cytat: "Gdy oglada sie większosc filmów nakreconych w słabym świetle, poszczególne punktu zdają sie drgać.Zjawisko to nosi nazwe ,, zakłócenia barw ''. W kamerach Mega Handycam przeciwdziała mu system Advanced HAD, który sprawia, że każdy punkt (matrycy CCD) przechwytuje wiecej swiatła.Zakłócenia barw maleją dzięki temu nawet o połowę,a obraz jest czystszy i bardziej naturalny". Porównując obraz z kamer DV i D8 widać to jak na dłoni.

piątek, 16 lipca 2004, 05:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]