Teraz jest poniedziałek, 22 października 2018, 15:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Sony DCR-HC40 vs PV-GS120 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sony DCR-HC40 vs PV-GS120
Witam,
Po miesiącach poszukiwań odpowiedniej dla siebie kamery na polu bitwy zostały dwa modele Panasonic GS120 i Sony HC40. Po zryciu wielu forów w internecie wszystkich za i przeciw, pogodzeniem się, że przy braku dobrego oświetlenia cudów nie będzie, postawiłem na następujące parametry:
- jakość stabilizacji obrazu,
- jakość odwzorowania barw,
- możliwość nakręcenia filmu w PRAWDZIWYM formacie 16:9.
Oczywiście kierując się jedynie wypowiedziami i uwagami forumowiczów ciężko wybrać odpowiedni model więc wybrałem się do MM w Niemczech (niestety u nas te modele są za szybą i trzeba "żebrać" aby móc je dotknąć, poza tym nie chciano mi nagrać przykładowych filmików na moją kasetkę i chcieli żebym kupił sprzęt za powyżej 4k PLN w ciemno :( - jednak to temat na inny wątek).
Muszę nadmienić, iż nie udało mi się "pobawić" GS120 ani GS200, ale zakładam, że 3CCD (małe) w kamerze za tą cenę to raczej gadżet. Udało mi się potestować wyższe modele Panasonica gs i HC40.
Oto moje wnioski:
- stabilizacja obrazu lepsza w kamerze SONY (zrobiłem max możliwe zbliżenie w obu kamerach x10 i obserwowałem ruchy obrazu). Stabilizacja w kamerze Sony wg mnie funkcjonowała lepiej. Było to łagodne falowanie, podczas gdy w Panas obraz nieznacznie drgał.
- Kolory bardziej podobały mi się w Sonym (podobno podciągają trochę ...)
- Prawdziwy 16:9 - w HC40 wydaje się on być zbliżony do prawdziwego, tzn. obraz nie jest ucinany w pionie (tak jest w HC20/30). Ze względu na to, że kamera posiada większą matryce to pewnie jest ona w tym momencie wykorzystywana. GS120 ma jakiś sztuczny tryb szerokoekranowy, w którym dodaje czarne pasy oraz tryb SLIM (rozciągnięcie) - te wiadomości są z manuali i opinii z forum.

Dodatkowe atuty HC40: jest mała, fajnie wygląda i chyba fajnie kręci :). Nie wiem jak do końca wygląda sprawa nagrywania dźwięku pracy mechanizmu, ale z tego co piszą nie jest to istotny problem (każda kamera coś zbiera).

Jeśli ktoś posiada inne za i przeciw to proszę o wypowiedzi. Może są na forum użytkownicy tego modelu?

To takie moje 3 grosze grosze do tematu wyboru kamery ... :)

Pozdrawiam,

poniedziałek, 19 lipca 2004, 11:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kupilam te kamere w sobote jestem bardzo zadowolna. Niestety nie mam do niej polskiej instrukcji i niestety musze sie bawic w tlumaczenia. Z nagrywaniem glosu nie ma problemu.nie sprawdzilam jeszcze duzo rzeczy ale jestem zadowolona z wyboru.
Pozdrawiam
PS. Gdybys sie zdecydowal na ten model i mial polska instrukcje polecam sie :D

poniedziałek, 19 lipca 2004, 18:35
Nowy
Nowy

Post milka
Kupiłaś w sklepie czy masz jakieś "inne" źródło :) ?

wtorek, 20 lipca 2004, 07:34
Nowy
Nowy

przyłaczam sie do pytania dot "żródła zakupu". Jaka jest cena kamery ?
Pozdto
Małgosia

czwartek, 17 lutego 2005, 17:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tutaj http://www.nomatica.pl/ HC39 od 2360zł, a HC42 od 2844zł 8O , wcześniej mieli HC40 / teraz zniknęła/ więc pewnie wersja 42 niewiele się od niej różni. :P

czwartek, 17 lutego 2005, 20:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kamery nowej genaracji Panasonic - wchodzą za kilka dni
porownaj - parametry .Nowe ceny będą dużo niższe niż te z wyprzedaży

czwartek, 17 lutego 2005, 21:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Instrkcje do kamer Sony są gdzieś na stronach Sony. Ściągnąłem sobie do DCR HC 40 - mogę podesłać na maila, ma około 8 MB.

Szukałem tej podstrony z instrukcjami, aby podać link, ale teraz za skarby świata nie mogę znaleźc jej powtórnie.

piątek, 18 lutego 2005, 02:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]