Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 09:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Prośba o pomoc - kilka pytań 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Prośba o pomoc - kilka pytań
Witam:)
Zakupiłam kamerę JVC GR- D23E. Przeszukałam wyszukiwarkę na forum, jednak nie znalazłam nic na temat kilku spraw( nie ma ich też w instrukcji). W związku z tym mam kilka pytań ( to moja pierwsza kamera, więc są uzasadnione::))
- wiem,że ma wyjścia DV i Video, wejść brak, w zw. z tym rozumiem,że zgrac na komputer mogę przez FireWire, natomiast nie mogę przenieść z powrotem materiału na kamerę ( podobnie video?)
- kamera ta posiada funkcję aparatu cyfrowego ( wiem,że to nie to samo co aparaty cyfrowe w "Prawdziwym" tego słowa znaczeniu:)) i mam pytanie, czy kiedy zrobię zdjęcie, które zapisze się na kasetce, to potem zgrywając je do kopmutera czy każde z nich stanowić będzie odrębne zdjęcie czy to będzie taka całość, tzn. "film" składający się z kilku zdjęć? I czy normalnie mogę je zapisać w jakimś formacie jako zdjęcie? Dodam,że mozliwość zapisywania zdjęć pod nazwą itp przewidziana jest dla JVC o wyzszym standardzie. I te zdjęcia zapisywane są jakby "W trakcie" filmu, ale chyba tylko karta pamięci mogłaby je wyizolować - i kamera z przyciskami Memory / Video, których u mnie brak - czy dobrze myślę? Jesli nie, to bardzo proszę o poradę, jak zrobić by zdjęcia zapisywały się nie w trakcie filmu??? ( czy to możliwe, coś trzeba włączyć??)
- w instrukcji niektóre opcje dotyczą wyłącznie modeli o wyższym standardzie ( 53/73 itp) i mowa jest o karcie pamięci. W mojej kamerze jej "miejsce" ( schowek:))))) Na kartę ale nie wiem czy ona jest w środku:) Jeśli nie, to czy mozna ją dokupić albo czy w ogóle w tym modelu kamery nie ma takiej możliwości ( czego mogłam nie wyczytać w instrukcji).
- wiem już z forum,że potrzebne są dodatkowe kable itp plus oprogramowanie do zgrywania ( jak twierdzą jedni z forum:)) bądź też dodatkowa instalacja sterowników dla 98 se ( jak twierdzą inni:)) bądź też nic a nic przy wyższych wersjach Windowsa ( jak pisze reszta::). Rozumiem,że kabelki można bezproblemowo nabyć w sklepie podając model kamery?
Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczna, zwłaszcza w kwestii zdjęć i karty pamięci. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Ewa

czwartek, 22 lipca 2004, 11:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post jeszcze jedno
Ten model kamery ma literkę E po 23. Co to oznacza, jakaś opcja dodatkowa, funkcja?

czwartek, 22 lipca 2004, 11:23
Moderator
Moderator

Post Re: jeszcze jedno
Ewa25 napisał(a):
Ten model kamery ma literkę E po 23. Co to oznacza, jakaś opcja dodatkowa, funkcja?

Raczej jest to oznaczenie EUROPA - czyli PAL. Dla odróżnienia od USA i NTSC.
Tak przynajmniej jest w kamerach SONY
np. DCR TRV19 lub DCR TRV19E.

Pozdrawiam!

czwartek, 22 lipca 2004, 18:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
- co do wej DV to ta kamera nie posiada więc nic spowrotem sobie nie zgrasz na kamere chyba że jest mozliwośc odblokowania jak w innych kamerach innych firm...
- kamera ta też nie posiada zapisu zdjęc na kartach pamieci SD wiec zostaja zdjęcia zapisane na taśmie podczas kręcenie. Co do zapisywania ich na komputerze to nawet nie próbowałem. Sam mam karte pamięci SD i zdjęcia wcale nie są rewelacyjne co najwyżej tapeta w komputerze do druku sie raczej nie nadają.
- co do kabelków to masz racje będzie ci potrzebny ale nie możesz zapominać o karcie FireWire (z kabelkiem ok 100zł) do komputera no chyba że takie wejście masz odrazu na płycie głównej.
Co do systemu win 98 raczej nie nadaje sie do zabawy zgrywania filmów na kompa gdyż nie obsługuje on dużych plików (powyżej 4 GBa) lepszym systemem będzie win 2000 lub xp. Godzina zgranego filmu na kompa to 13 GBa :))

piątek, 23 lipca 2004, 10:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dziękuję za odpowiedź, trochę rozjaśniło mi się w głowie. Najbardziej zależało mi na tym,żeby zgrać na wideo - a że tak mogę to jest ok:) Czyli widzę w wyobraźni przeinstalowanie Windowsa na 2000or XP, karty, kable - jest trochę roboty:) Ale już wiem, jak się do tego zabrać:) I o co pytać, bo muszę przyznać,że dla większośi sprzedawców w sklepach Rtv tłumaczenie laikowi przerasta ich możliwości ( a może im się nie chce:))))
Dzięki jeszcze raz:)

piątek, 23 lipca 2004, 13:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
to może pytaj w sklepach komputerowych nie RTV :))))
nie wiem skąd jesteś może gdzieś w okolicy odbywaja sie giełdy komputerowe idź tam i kup co trzeba czyli karte fire wire z kabelkiem i to wsio :))) no jeszcze system.... piszesz przeinstalowanie ja raczej polecał bym zainstalowanie systemu na czysty dysk niż nagrywanie go na 98 :))) i chyba lepszy bedzie XP pod 2000 mogą nie chodzic niektóre programy i gry :) aaaaa jak zainstalujesz XP pamiętaj by format dysku był NTFS :)

piątek, 23 lipca 2004, 14:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
ale podoba mi się twoje.... Ale już wiem, jak się do tego zabrać...... chyba żadko sie coś takiego słyszy tu na forum i to z ust kobiety :))))

piątek, 23 lipca 2004, 14:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzięki za info:) Z zasady lubię sama wszystko poznawać - w ten sposób jestem od obsługi telewizorów, magnetowidów dla całej rodziny - radzę sobie całkiem nieźle:) Natomiast z kamerą nie miałam jeszcze nigdy do czynienia:) i wczytywanie się we wszystko co dotyczy tego tematu to dla mnie naprawdę świetna zabawa:)
Pozdrawiam:)

niedziela, 25 lipca 2004, 20:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]