Teraz jest niedziela, 19 sierpnia 2018, 00:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Panasonic NV GS15 - jakość obrazu przy słabym oświetleniu. 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Panasonic NV GS15 - jakość obrazu przy słabym oświetleniu.
Zastanawiam się nad zakupem Panasonica NV GS15 ale na anglojęzycznych stronach czytałem o niezbyt dobrej jakości obrazu przy słabym oświetleniu w porównaniu z innymi kamerami w tej klasie np. JVC GRD 73. Czy ma ktoś ten model kamery i może podzielić się wiedzą na jej temat, a w szczególności o jakości obrazu?

środa, 28 lipca 2004, 08:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
mam model nizszy czyli 11 ,ktora jakoscia obrazu raczej nie odbiega tylko funkcajami.Powiem ,ze zalamalem sie jakoscia obrazu przy slabym oswietleniu.Mialem kiedys sonke 8mm i bylo o niebo lepiej w pomieszczeniach o slabym oswietleniu.Natomiast w dzien - rewelacja np. na dworze.Slyszalem ,ze wszystkie cyfrowki w tej klasie cenowej tak maja (mrowienie itp.)Moze ktos sie na ten temat jeszcze wypowie?

środa, 28 lipca 2004, 17:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
kup sony hc14 nie będziesz miał tego problemu.

czwartek, 29 lipca 2004, 11:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bedzie ten sam problem tylko moze troche mniejszy.Nie mow ,ze ci ta sonka nie sniezy przy slabym oswietleniu bo nie uwierze.To jest cyfra i zawsze bedzie gorzej przy slabym oswietleniu niz przy analogu.

czwartek, 29 lipca 2004, 13:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post przykro mi ale nie śnieży
przykro mi ale nie śnieży.

czwartek, 29 lipca 2004, 13:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: przykro mi ale nie śnieży
daro22 napisał(a):
przykro mi ale nie śnieży.

jak nie sniezy,jak nie sniezy
dzisiaj wlasnie dzieki uprzejmosci sprzedawcy podlaczylismy te kamerke do tv i odziwo sniezy!!!!tak jak zreszta kazda cyfra.Musze przyznac ze troszke mniej od panasa i nie ma tego efektu sztucznosci ale sniezyc tez sniezy.

czwartek, 29 lipca 2004, 17:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

".......To jest cyfra i zawsze bedzie gorzej przy slabym oswietleniu niz przy analogu......."

a co ma piernik do wiatraka ????

czwartek, 29 lipca 2004, 17:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mam Panasa nvgs 15 i żeczywiście przy słabym świetle (tzn. pomieszczenie-pokój, żarówka 80 W jakość obrazu nie jest za dobra) natomiast przy świetle dziennym - obraz i dzwięk REWELACJA !!!!!

niedziela, 1 sierpnia 2004, 21:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Panasonic NV GS15 - jakość obrazu przy słabym oświetleni
gnat3 napisał(a):
Zastanawiam się nad zakupem Panasonica NV GS15 ale na anglojęzycznych stronach czytałem o niezbyt dobrej jakości obrazu przy słabym oświetleniu w porównaniu z innymi kamerami w tej klasie np. JVC GRD 73. Czy ma ktoś ten model kamery i może podzielić się wiedzą na jej temat, a w szczególności o jakości obrazu?
    ar: niedawno kupiłem tego panasonica - kicha, potrzebuje bardzo dobrego oświetlenia. Ze stare 8 sony o dwie klasy lepszy obraz,żałuję zakupu. Tylko w dobrym świetle jest extra, lecz trzeba bardzo powoli przesuwać kręcąc bo traci ostrość. A jak przegrywam na komputer w avi to i tak jest minimalna utrata jakości. Więc po cholerę są te cyfrówki, wolę ananlogi Hi8.

niedziela, 1 sierpnia 2004, 23:19
Nowy
Nowy

Post Re: Panasonic NV GS15 -jakość obrazu przy słabym oświetleniu
Może ktoś powie jak jest z JVC GRD 73 przy słabym oświetleniu (np. pokój, żarówka 80 W)? A może testował ktoś te dwie kamery JVC GRD 73 i Panasonica NV GS15 i wie która nagrywa lepiej w słabym oświetleniu? Chciałem zakupić jedną z nich i wolałbym tą która lepiej sobie radzi.

poniedziałek, 2 sierpnia 2004, 08:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sony śnieży
Tyle tylko że zastosowana technologia Advanced HAD minimalizuje to śnieżenie i nie wygląda to tak jak w Sony bez HAD, ale nadrabia to ta kamera bardzo małym obiektywem F1.7 30mm z CCD 1/4 800.000 ( 400.000 efekt. ), a co za tym idzie , kamera jest bardzo ciemna, że nawet w dzień może pojawić się lekkie śnieżenie ( w zależności gdzie jest filmowanie )

Ostatnio edytowano poniedziałek, 2 sierpnia 2004, 10:25 przez VideoZawiercie, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 2 sierpnia 2004, 08:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
ta kamera ma CCD 1/4"
przy słabym świetle oczywiście że śnieży ale znacznie mniej niż panas a do tego obraz jest płynny i ostry. W panasonikach obraz się ciągnie
w dzień w niektórych miejscach kamera wykazuje szumy do 6dB ale ujawnia się to tylko po naciśnięciu camdata a obraz jest nadal czysty

poniedziałek, 2 sierpnia 2004, 09:11
Nowy
Nowy

Post sony HC 14
Kupiłem kamere sony HC 14 miesiąc temu miałem do wyboru panasonica NV GS 15 lub lub sony HC 18 a jednak wybór padł na sony HC 14.
Gdy w sklepie porównywałem pracę tych kamer przy słabym oświetleniu to hc 18 była lepsza od nv gs 15 ale gdy przypadkiem sprawdziłem hc 14 (sprzedawca mi odradzał bo model już jest wycowywany) doznałem olśnienia ta kamera pod tym względem jest super jakość obrazu przy małym świetle extra. przedtem miałem analogową kamere panasonica i cyfrową JVC i był ten sam problem godz wieczorne pali się w pokoju światło górne a śnieżenie takie że potem wstyd pokazywać taki materiał.
Teraz przy HC 14 jak sobie porównuje jakość to sam się dziwie dlaczego o tak dobrym obrazie kamera jest tak tania!

poniedziałek, 2 sierpnia 2004, 10:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post za ile kupiłeś hc 14 ?
też chce kupic tę kamerę. Ile za nia zapłaciłeś?

poniedziałek, 2 sierpnia 2004, 12:26
Nowy
Nowy

Czy może ktoś powie jak jest z JVC GRD 73 przy słabym oświetleniu (np. pokój, żarówka 80 W)? A może testował ktoś te dwie kamery JVC GRD 73 i Panasonica NV GS15 i wie która nagrywa lepiej w słabym oświetleniu? Chciałem zakupić jedną z nich i wolałbym tą która lepiej sobie radzi.

poniedziałek, 2 sierpnia 2004, 14:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona