Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 01:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 sony HC14 + monacor ECM-600ST 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post sony HC14 + monacor ECM-600ST
Właśnie kupiłem mikrofon zewnętrzny jak w temacie do mojej kamerki i oto moje uwagi:
1. Silniczek nadal jest słyszalny ale znacznie ciszej i już nie ma tak wnerwiającego bzyczenia tuż po rozpoczęciu nagrywania.
2. Dżwięk niestety nie jest do końca taki jakiego się spodziewałem tzn lepiej zbiera wysokie tony ale kompletnie nie ma dołu!!
3. Jest trochę ciszej (ale nie jest to wadą bo mam vol na pilocie).
4. Dżwięk jest stabilny tzn przy dużym natężeniu nie ma charakterystycznego "charczenia" jak przy mikrofonie wew.
5. Mikrofon jest bardziej czuły na dotyk i każde poruszenie ręki na kamerze słychać w telewizorze.

Tak więc są plusy i minusy ale ogólnie jestem zadowolony.

Ponadto kamerka spisuje się bardzo dobrze i jestem zadowolony z zakupu.

Mam nadzieję że inni użytkownicy tej kamerki podzielą się ze mną swoimi doświadczeniami.

środa, 28 lipca 2004, 17:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post o jakim pilocie mówisz ?
Mam pytanko wspomniałeś coś o pilocie. Z tego co mi wiadomo HC14 nie jest obsługiwana przez pilota. Mozesz przybliżyć temat, o jakim pilocie mowiłeś ?

czwartek, 29 lipca 2004, 11:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
O pilocie od telewizora rzecz jasna bo ta kamerka nie ma odbiornika promieni podczerwonych (ma tylko nadajnik).

Można przeczytać na tym forum, że ludzie próbują dopasować pilot od innej kamery sony (tylko ta marka w chodzi w rachubę bo każda firma ma inne kody) i nic z tego nie wyszło i niestety nigdy nie wyjdzie.

Jak masz taką kamerkę to napisz jak chodzi (szczególnie interesuje mnie dżwięk bo obraz wiem, że jest kryształ.

czwartek, 29 lipca 2004, 11:44
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja mam z kolei inne pytanko - jak można podłączyć mikrofon do Sony DCR-HC14 skoro w specyfikacji kamery na stronie Sony pisze że posiada ona tylko WYJŚCIE audio..?

Pozdrawiam.

niedziela, 16 stycznia 2005, 19:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]