Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 08:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Trudny wybór ... 2x Panasonic 1x Sony 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Trudny wybór ... 2x Panasonic 1x Sony
Przeczytałem forum wzdłuż i wszerz po czym spisałem na kartke trzy odpowiadające mi modele kamer miniDV w granicy 2tyś zł ...

oto i one :

Sony DCR-HC 14E
Panasonic NV-GS11
Panasonic NV-GS22

tutaj krótkie porównanie parametrów oraz dostarczony przez producenta akcesoriów : kamery.uuu ... po zapisaniu zmień zakonczenie na *.xls

Ciezki wybor poniewaz jedna kamera ma cos czego nie ma druga i na odwrot.
Kamera bedzie uzywana glownie do filmowania w domu ... i tu chyba goruje Sony (lepsza jakos przy kiepskim oswietleniu), ale .... zoom Panasonica 11 - x24 ... kusi :) . hmm ... jest jeszcze Panasonic 22 ... zimna stopka ... pilot freestyle ...

Sony ma podstawowa wade (oczywiesice jest to moja subiektywna opinia) ... a mianowicie dotykowy ekran (nie hybrydowy -- no wlasnie czym roznie sie ekran hybrydowy od niehybrydowego ?) ... mozna go latwo zarysowac. I jak juz ktos wspomnial jak bedzie filmowanie np na plazy (a mieszkam w Gdyni :) ) .. piasek moze latwo dostac sie na palce a wtedy wiadomo ...
Jeszcze kwestia wbudowanej ładowarki w sonym ... czy to rozwiązanie ma jakieś "minusy" ?.

I ostatnie pytanko ... odnośnie rejestracji obrazu ... Sony rejestruje z przeplotem ... ponoc sa przy tym klopoty i lepiej zeby byla progresywna migawka bo pozniej nie ma problemow w kompresowaniu na DivX (dobrze mowie?) ... a jak jest w Panasonic bo niestety nie moge znalezc takowej informacji.

Tyle wywodow z mojej strony, bardzo Was prosze o fachowe porady itp itd .... / bedzie to moja pierwsza kamera, poczatkowo zastanawialem sie nad aparatem cyfrowym, ale z kamera to jednak wieksza "frajda" :)

piątek, 30 lipca 2004, 18:21
Moderator
Moderator

Proponuję SONY - myślę, że jakość obrazu przy słabszym świetle ma dominujące znaczenie. Duży zoom znudzi Ci się po kilku tygodniach a zresztą ciężko filmować przy dużych zbliżeniach bo ręka drga. A statyw ogranicza trochę pole manewru. Pozatym Panasoniki są dla mnie ZA MAŁE !!! Mam SONY i kiedyś wpadł mi w rękę PANSONIC GS 22 i czułem się jakbym trzymał w ręku pudełko zapałek... Za mała za lekka, łapa się trzęsie jak cholera i jak tu filmować na zoomie x24 ? Koszmar. Pilot freestyle - fajny gadźet ale dubluje funkcję zwykłego pilota. Zimna stopka - owszem ale czy SONY jej nie ma ????
I nie wierz w mit ekranu dotykowego. Mam go i teraz nie mógłbym się przestawić ! Wim bo bawiłem się PANASONIKIEM i męczyłem się strasznie. Trzeba po prostu trochę uważać a wszystko będzie OK. Nie jest on zresztą taki delikatny. Wbudowana ładowarka w SONY jest dla mnie zaletą bo zwiększa ciężar kamerki i nie lata tak ona w dłoni jak leciutkie PANASONIKI. A co do rejestracji z przeplotem to chyba czegoś nie rozumiem. Wszystkie kamery tej klasy (do 3-4 tyś) rejestrują obraz z przeplotem. To że jest napisane "progresywna migawka" dotyczy wykonywania zdjęć. Chodzi o to aby kamerka robiła zdjęcia bez przeplotu. Rejestrację progresywną posiadają kamerki z wyższej pólki - z tego co ja się orientuję.

Dodam, iż te wszystkie cechy, które wymieniłem to moja SUBIEKTYWNA opinia.

Pozdrowienia.

piątek, 30 lipca 2004, 19:52
Nowy
Nowy

Post cd..
Nie mogę znaleźć informacji czy kamera Sony ma zimna stopke czy tez jej nie ma. Na zdjeciach (albo raczej "zdjeciu" bo wiele ich w necie nie ma) nie widac

"A co do rejestracji z przeplotem to chyba czegoś nie rozumiem."

Nie twierdze, ze Panasonic rejestruje progresywnie to bylo raczej pytanie bo nie moglem znalezc takiej informacji w danych technicznych z katalogu. A po tym co napisales juz wiem, ze nie :).

Chyba zdecyduje sie na Sonego ...

Jeszcze kilka pytanek :

Jakie kasety polecasz ?
Czy jest mozliwosc odblokowania wejscia DV w Sonym ? / i ewentualnie czy "da sie zyc" bez tego wejscia ?

Dzieki z odpowiedz, troche mnie ukierunkowales ... :)

piątek, 30 lipca 2004, 21:38
Moderator
Moderator

Post Re: cd..
Z tego co się doczytałem to chyba jednak Soniak nie ma zimnej stopki. Napisane jest tylko, że posiada "Saneczki mocujące". Zresztą sam sprawdź:
http://www.sony.pl/PageView.do?site=odw ... HC14E.CEEM

Co do kasetek:
Jak dotąd nie mam zastrzeżeń do SONY Premium i PANASONIKÓw.

Co do odblokowania DV IN:
Raczej nie da się tego narazie zrobić bo ustawienia zapisywane są w nieulotnej kości pamięci (gdzieś o tym czytałem) i jeszcze nikt tego nie rozgryzł. Ja niestety nie potrafiłbym żyć bez DV IN i dlatego kupiłem Soniaka z wejściem - pies drapał te pare stów ale teraz przynajmniej nie pluję sobię w brodę i nic mnie nie ogranicza. Tobie też to polecam.

Zapomniałem też dodać, że Soniaki mają super optykę od Karolka Zeissa.
Uprzedzając pytania inyych dodam, że nie jestem pracownikiem Działu Marketingu firmy Sony tylko jak narazie szczęśliwym posiadaczem Sony DCR TRV19.

piątek, 30 lipca 2004, 22:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A co powiesz na dzwiek z sonki?Tez uwazam ze jakos obrazu z sonki jest o niebo lepsza przy slabym oswietleniu i nie ma tzw,smużenia.Ale dzwik wydaje sie byc duzo lepszy z panasonika szczegulnie na dworze trzeba byc blisko kamery zeby zrozumiec co sie mowi.
Mam w tej chwili 11 panasa i 14 sony a zastanawiam sie na JVC moze to bylo by najsensowniejsze rozwiazanie??
Jak myslisz?
pozdrawiam

piątek, 30 lipca 2004, 23:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A co powiesz na dzwiek z sonki?Tez uwazam ze jakos obrazu z sonki jest o niebo lepsza przy slabym oswietleniu i nie ma tzw,smużenia.Ale dzwik wydaje sie byc duzo lepszy z panasonika szczegulnie na dworze trzeba byc blisko kamery zeby zrozumiec co sie mowi.
Mam w tej chwili 11 panasa i 14 sony a zastanawiam sie na JVC moze to bylo by najsensowniejsze rozwiazanie??
Jak myslisz?
pozdrawiam

piątek, 30 lipca 2004, 23:01
Nowy
Nowy

Post cd..
Niestety nie stac mnie na Sonego z DV-in ... czekaja mnie niestety inne wydatki :(.
Rowniez nie chce kupowac kamery uzywanej (czyt. allegro) zbyt duzy wydatek zeby ryzykowac.

Jeszcze jedno pytanko natury technicznej ...

Co to jest ten "ekran hybrydowy" ... maja go chyba wszystkie aktualne modele sony oprocz ... wlasnie DCR-HC 14E ... z poczatku myslalem, ze to poprostu ekran dotykowy, ale jak widac w/w model ma dotykowy ekranik, ale nie jest on hybrydowy.

Wracajac do wejscia DV czy jak to zwie Sony i.Link ... czy daje ono cos wiecej oprocz ...

- Sterowania kamera z poziomu komputera;
- Zgrywania materialu z komputera na np. VHS;

?

Dodam, ze glownie bede nagrywal filmy na dysk a nastepnie na CD ... w pozniejszym czasie moze DVD, tak wiec funkcja nagrywania na kasety analogowe nie jest mi potrzebna ... ew. moge uzyc tv-out w karcie graficznej (tak wiem ... jakosc do bani :) ).

Sterowanie kamera za pomoca programow w PC ... hmm to juz ciekawsza funkcja :) ... niestety bede musial sie bez neiej obejsc.
Oczywiscie wyjdzie na to samo jak bede sterowal pilotem (ktorego notabene nie ma w zestawie :( ) / Ekranem ?

*edit*

kurcze .. doczytalem w sasiednim poscie, ze do tego modelu sony nie ma pilota (kamera nie obsluguje) ... czyli jak cos sie stanie z ekranikiem to lezka.

piątek, 30 lipca 2004, 23:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chciałem zprostować twój pogląd na wejście /wyjście dv.
Jak doczytałem się piszesz że będziesz musiał obejść się bez sterowania kamery za pomocą komputera. Ależ będziesz mógł sterować kamerą pod warunkiem że podłączysz ją do karty firewire przez wyjście dv. Oczywiście sterowanie odbywa się najczęsciej po przez program np.Ulead video studio 8 lub inny do edycji video.
Natomiast brak wejścia dv-in nie ma tu znaczenia. Nie nagrasz nic z komputera na kamere.

Pozdrawiam

piątek, 30 lipca 2004, 23:31
Moderator
Moderator

A co powiesz na dzwiek z sonki?

Nic nie powiem :-) Nie mam za bardzo skali porównawczej z innymi kamerami więc nie będę się wypowiadał. Tak na moje oko, a raczej ucho dżwięk z Sony nie jest rewelacyjny ale tylko przy ciszy na planie. W "normalnych" warunkach OK. Czytałęm też że wiele kamer w tej klasie nagrywa "szumy własne" i te typy tak mają.

Cytuj:
Co to jest ten "ekran hybrydowy"

Szczerze mówiąc.... nie mam zielonego pojęcia - może kto inny nas oświeci :-)

Co do DV IN to rację ma kol. Pawelvideo. Sterujesz kamerką bez problemu tylko nie możesz na nią nic nagrać :-( Ja np. trzymam filmy na kasetkach i DV IN jet mi niezbędne: capturing - montaż - zgranie z powrotem na kasetkę.

Wiem, że to trudny wybór ale tak już to jest. Zrób sobie zestawienie kamer które masz na oku i wypunktuj je - plus za zaletę, minus za wadę. Potem suma i gotowe !
Pozdrowienia

sobota, 31 lipca 2004, 07:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post co to jest ekran hybrydowy
moim zdaniem ekran hybrydowy ma możliwość sterowania przez dotyk a także przez przyciski maechaniczne. Wejdźcie na stronę Sony to widać ze wszystkie ekrany hybrydowe mają jakieś przyciski.

sobota, 31 lipca 2004, 10:50
Nowy
Nowy

Post Re: co to jest ekran hybrydowy
daro22 napisał(a):
moim zdaniem ekran hybrydowy ma możliwość sterowania przez dotyk a także przez przyciski maechaniczne. Wejdźcie na stronę Sony to widać ze wszystkie ekrany hybrydowe mają jakieś przyciski.

zgaduje ... przyciski sluza do rozjasniania monitorka LCD, i dlatego ekran ten nazywa sie Hybrydowy (mozliwosc rozjasniania)

ale z drugiej strony wg. slownika ....

Cytuj:
hybryda ż IV, CMs. ~ydzie; lm D. ~yd
1. biol. zwierzę lub roślina powstała ze skrzyżowania dwóch genetycznie różnych zwierząt lub roślin, np. należących do różnych ras albo gatunków; mieszaniec
2. jęz. wyraz złożony z elementów należących do dwóch różnych języków, np. antypowieść, pseudonaukowy
3. coś, co składa się z różnych elementów, często nie pasujących do siebie
łc. z gr.

...

sobota, 31 lipca 2004, 13:24
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: cd..
Mn1s1ek napisał(a):
Zapomniałem też dodać, że Soniaki mają super optykę od Karolka Zeissa.

Witam.
Mam jedno pytanie: a czym się różni wspomniana wyżej optyka poza markową nazwą od innych ?

sobota, 31 lipca 2004, 14:33
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Trudny wybór ... 2x Panasonic 1x Sony
=MaT= napisał(a):
Sony DCR-HC 14E
Panasonic NV-GS11
Panasonic NV-GS22

tutaj krótkie porównanie parametrów oraz dostarczony przez producenta akcesoriów : kamery.uuu ... po zapisaniu zmień zakonczenie na *.xls

Ciezki wybor poniewaz jedna kamera ma cos czego nie ma druga i na odwrot.
Kamera bedzie uzywana glownie do filmowania w domu ... i tu chyba goruje Sony (lepsza jakos przy kiepskim oswietleniu), ale .... zoom Panasonica 11 - x24 ... kusi :) . hmm ... jest jeszcze Panasonic 22 ... zimna stopka ... pilot freestyle ...

Sony ma podstawowa wade (oczywiesice jest to moja subiektywna opinia) ... a mianowicie dotykowy ekran (nie hybrydowy -- no wlasnie czym roznie sie ekran hybrydowy od niehybrydowego ?) ... mozna go latwo zarysowac. I jak juz ktos wspomnial jak bedzie filmowanie np na plazy (a mieszkam w Gdyni :) ) .. piasek moze latwo dostac sie na palce a wtedy wiadomo ...
Jeszcze kwestia wbudowanej ładowarki w sonym ... czy to rozwiązanie ma jakieś "minusy" ?.

Witam.
Jeżeli będziesz tak jak piszesz filmował głównie w domu to nie ma się co zastanawiać wybór jest prosty - sony. Wtedy Ci nie jest potrzebny ani duży zoom, ani mikrofon z zoom-em a kiepski dźwięk można jakoś przeboleć. Ale ja bym jednak poczekał i dołożył te kilka (naście ?) stówek i kupił coś z wyższego HC, coś co miałoby wejście i wyjście DV. Jak teraz myślisz, że się nie przyda to przyda się później - napewno.

sobota, 31 lipca 2004, 14:47
Stały bywalec
Stały bywalec

Duży zoom znudzi Ci się po kilku tygodniach a zresztą ciężko filmować przy dużych zbliżeniach bo ręka drga. A statyw ogranicza trochę pole manewru. Pozatym Panasoniki są dla mnie ZA MAŁE !!! Mam SONY i kiedyś wpadł mi w rękę PANSONIC GS 22 i czułem się jakbym trzymał w ręku pudełko zapałek... Za mała za lekka, łapa się trzęsie jak cholera i jak tu filmować na zoomie x24 ? Koszmar. Pilot freestyle - fajny gadźet ale dubluje funkcję zwykłego pilota. Zimna stopka - owszem ale czy SONY jej nie ma ????......
Wbudowana ładowarka w SONY jest dla mnie zaletą bo zwiększa ciężar kamerki i nie lata tak ona w dłoni jak leciutkie PANASONIKI........
Dodam, iż te wszystkie cechy, które wymieniłem to moja SUBIEKTYWNA opinia.
Pozdrowienia.

Witam.
Ja wieszam sobie worek ziemniaków na rękę - małe koszty - ale obraz nie drga - sorry, ale tak mnie ten post rozśmieszył, że nie mogłem się powstrzymać ;) .
ps. pilot freestyle różni się od pilota na podczerwień tym, iż jest na kabelku, można go używać z za kamery a pilotem na podczerwień nie ( no chyba, że z odbicia). Przydatny jak nie niezbędny do obsługi na statywie ale równiesz przy filmowaniu ze stołka ;)

sobota, 31 lipca 2004, 15:04
Moderator
Moderator

tak mnie ten post rozśmieszył, że nie mogłem się powstrzymać

Cóż... mnie z kolei rozśmieszyło to, że co niektórzy nie potrafią czytać... Wyraźnie napisałem, że są to moje subiektywne odczucia i skoro niektórzy albo nie rozumieją sensu niektórych wyrażeń albo starają się zaistnieć na wszelkie sposoby... to ja nie biorę za to odpowiedzialności.

Dla przypomnienia - definicja Słownika Wyrazów Obcych:

SUBIEKYWNY - [od łac. subiectivus - podmiotowy] indywidualny, wywołany względami osobistymi, stronniczy. Przeciwieństwo - obiektywny.

Bez komentarza....

sobota, 31 lipca 2004, 18:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona