Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 06:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 zamienniki akumulatorow do SONY serii HC 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post zamienniki akumulatorow do SONY serii HC
Mam Kamerke Sony DCR-HC 40E i standardowy akumulator NP-FP50, planuje zakup zamiennika oryginalnego modelu Sony NP-FP90 2460mAh. Na allegro chodza za 220 zl. Czy ktos z grupowiczow ma jakies doswiadczenia z zamiennikami do kamer sony. W instrukcji ostrzegaja przed stosowaniem akumulatorow innych niz infoLithium, jak to sie ma w praktyce. Wiekszosc zamiennikow jest oznaczonych jako "no memory effect" czyli nie powinny wyswietlac informacji na panelu o stanie baterii.
dandee

środa, 4 sierpnia 2004, 10:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
no memory effect dotyczy jak sama nazwa wskazuje efektu pamięciowego i chodzi tu o możliwośc doładowywania beterii bez względu na stan jej rozładowania bez wpływu na żywotność baterii. dotyczy to wszystkich beterii litowo jonowych i litowo polimerowych (jak masz komórkę powinieneś wiedzieć o co chodzi).

jeżeli chodzi o sony to zamiennik powinien mieć system infoLITHIUM niby większośc go ma ale w praktyce do końca to on nie działa poprawnie. trudno wymagać aby za mniej niż połowę kasy dostać pełnowartościowy sprzęt
sam kupiłem zamiennik do HC14 i jakoś się jeszcze nie dotarł

środa, 4 sierpnia 2004, 14:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: zamienniki akumulatorow do SONY serii HC
CZESC
Czy moglbys cos o swojej kamerce (Sony DCR-HC 40E), jak dziala, jaka jako[/list]

niedziela, 8 sierpnia 2004, 18:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzial super, jestem bardzo zadowolony, jakość obrazu bez zastrzezen, praca w plenerze i zamknietych slabo oswietlonych pomieszczeniach super, z trybem night shot plus krecenie w nocy naprawde robi wrazenie, jakosc zdjec przy 1mln matrycy milo mnie zaskoczylo. Nie spodziewalem sie jakis rewelacji ale zdjecia robione dobrze oswietlonym obiektom z odleglosci do 5 m wychodza naprawde dobrze, przy rzuceniu ich na TV wypadaja duzo lepiej niz zdjecia analogowe i anowane w wys. rozdz..
Bajki jakie pojawiala sie o malym cyfrowym zoomie do 120 razy to jakies nieporozumienie. nie wiem po co wieksze niz cyfrowe 20 razy , wiecej to mozna krecic ze statywem. Przy 120 wiem ze moja sasiadka z bloku na przeciwko ma figi w grochy i ladne piersi po co wiecej?
jak masz jakies pytania to prosze
pozdrawiam
dandee

poniedziałek, 9 sierpnia 2004, 10:31
Stały bywalec
Stały bywalec

ja kupiłem zamiennik do swojej sony i jestem bardzo zadowolony. Duza pojemnosc i cena do zaakceptowania.
Kupilem stąd: http://www.eltec.pl. Firma wystawia gwarancje.

poniedziałek, 9 sierpnia 2004, 10:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]