Teraz jest niedziela, 24 czerwca 2018, 07:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 PANASONIC NV-GS200 & SONY DCR-HC85 przeciw PANASONIC NVG 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post PANASONIC NV-GS200 & SONY DCR-HC85 przeciw PANASONIC NVG
Witam!
Pytanie tendencyjne- który model ma 'ladniejszy' obraz przy sztucznym oswietleniu( lub inaczej - w ciemnych pomieszczeniach)? - sprawa dla mnie jest o tyle trudna,iz sa to w miare nowe modele a porownan ich pod wzgledem jakosci obrazu (po Polsku) nie znalazlem. Cena gs200 i hc85 jest ta sama (mimo,ze gs200 ma 3ccd)- ktory obraz lepszy... ( NIE w jasny dzien!!!!) ? I czy warto doplacic kilkanascie stowek do gs400..???

Prosze o podzielenie sie uwagami osob, ktore uzywaly w takich warunkach te modele i maja praktyczna wiedze na ich temat.

Z gory dziekuje & pozdrawiam, Marcin

poniedziałek, 9 sierpnia 2004, 09:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Hi, wlasnie jestem po zakupie kamery.....

siedzialem ok2 godz w zapleczu sklepu(sztuczne swiatlo,zadnych okien) i bawilem sie 85-ką,200,400.

Uwagi:
Wyglad:
-85 jest o kilka mm dluzsza od 400 ,a od 200 wiecej! (na+ wg mie)
- wczesniej mialem sony,wiec funkcje te same ( na+)

obraz:
Mam dosc ludzi ktorzy uczepia sie jednej marki i klepia te same formuły na oslep. 85tka nie dorownuje w ogole reszcie w ciezkich warunkach!!!!!!!!!!!!!! ma obraz bardziej zblizony do 200 tki( ale tylko do 200tki- i prawda- nie jest do obraz jakiego sie spodziewalem po 3ccd w takich warunkach!) dlatego wybralem 400stke gdzie obraz (W TEJ CENIE) jest zadowalajacy ( ustawiajac wzmocnienie na +15do18 rozjasnia sie wystarczajaco i bez 'zadnych' szumow).Podczas nagrywania uzywalem lampy 5W i jest to wystarczajaca jasnosc aby nie trzeba bylo kozystac z jakiegokolwiek wzmocnienia itp.

w swietle dziennym.... obydwie kamery 3ccd mialy kolory bardziej 'FUJI' nasycone ale obraz w dzien z sony tez sie mi podobal!!! - jednak na duuuuuuzym ekranie projektora juz widac bylo roznice w szczegolach- ale kto ma taki ekran...!?

Zdecydowalem sie wiec na Panasonica 400tke(chociaz bylem bardziej za firma sony za jej baaaardzo wytrzymale mechanizmy) - gdyz moim kryterium wyboru bylo jedno- cena\jakosci w slabym swietle. ( a co do wymiarow - to dokupilem oslonke ktora ma 3 cm i teraz kamerka wyglada naprawde fajnie.... ciekawe dlaczego Panasonik nie zdecydoal sie na taki dodatkowy gazet!

Pozdrawiam,Marcin

wtorek, 17 sierpnia 2004, 16:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Opinia z Camcorderinfo o Panasonicu PV-GS400 (angielska wer)
Panasonic PV-GS400 Camcorder Review
by Robin Liss
Read Related Message Board

http://www.camcorderinfo.com/content/Pa ... Review.htm

wtorek, 17 sierpnia 2004, 16:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

to jest polskie forum przetłumacz

wtorek, 17 sierpnia 2004, 18:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Panasonic
Trzeba się uczyć jezyków obcych kochany.

Jak widzisz, będziesz wtedy bardzo dużo mógł sie dowiedzieć od fachowców, którzy bardzo gruntownie testują kamery, a nie czytać posty osób, które mają bardzo subiektywne odczucia odnośnie tego która z kamer jest lepsza.

Pozdowionka
Gość

środa, 18 sierpnia 2004, 09:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Panasonic
Gość napisał(a):
Trzeba się uczyć jezyków obcych kochany.

Jak widzisz, będziesz wtedy bardzo dużo mógł sie dowiedzieć od fachowców, którzy bardzo gruntownie testują kamery, a nie czytać posty osób, które mają bardzo subiektywne odczucia odnośnie tego która z kamer jest lepsza.

Pozdowionka
Gość

te poliglota :wink:
jak ktoś pisze po angielsku to od razu fachowiec smiechu warte
:lol: :lol: :lol: :D :D :D :D :D :D :D

a ciekawe jakby ktoś zamieszczał swoje wypowiedzi po chińsku, japońsku , esperanto, suahili czy innym obcym języku
fajnie tylko po kiego

środa, 18 sierpnia 2004, 09:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Zakupliam kilka dni temu kamere sony HC 85. Wiadomo, ze kazdy ma inne odczucia subiektywne wiec warto poczytac porownainie przeprowadzone przez fachowcow tak jak na tej stronie www z ktorej zrobiony byl przedruk artykulu po angielsku.

Po kilku dniach testowania nie mam zadnych zastrzezen co do jakosci obrazu nagrywanego HC 85. Trudno mi go jednak porownywac do jakiej kolwiek innej kamery gdyz HC 85 jest moja pierwsza kamera. To co jest jednak im minus moze tylko mojego egzemplarza to glosna praca mechanizmu przesuwu tasmy. Niestety nie przyjemne bzyczenie nagrywa sie wraz ze sciezka dzwiekowa. Moze nie jest to specjalnie dokuczliwe gdy oglada sie tak nagrany film na ekarnie telewizora ale gdy uzyje sie sluchawek to dokladnie slychac w tle bzyczenie "komara" pochodzace od mechanizmu przesuwu tasmy. Ciekaw jestem czy to tylko dotyczy tego konkretnego egzempalraza ktory zakupilam czy moze jest to cecha kadzego model Sony HC 85.

pozdrawiam

Katarzyna

środa, 18 sierpnia 2004, 10:13
Nowy
Nowy

Kasiu jednak 85 gratulacje ja wybrałem pana słoika 200 jak go będe miał we władaniu to mu powytykam też.

środa, 18 sierpnia 2004, 14:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post a może ktoś testował Panasonic nv-mx500 ?
a może ktoś testował Panasonic nv-mx500 i porównywał z nv-gs400 ?

wydaje mi się bardzo ciekawa i znacznie tańsza.

i jeszcze jedno - jak wypada porównanie obiektywów LEICA i Carla Seissa?

Michał Brzeziński
--
http://michal.brzezinski.net
http://www.nrf.mnc.pl
michal@brzezinski.net
+48 503073830
icq - 143759915
gg - 1027365

bank PKO BP oddział Pabianice
- 88 1020 3437 0000 1102 0046 4990

środa, 18 sierpnia 2004, 20:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jeszcze jedna uwaga... po kilkugodzinnym nagrywaniu.... 400tka strasznie sie grzeje od spodu.... w miejscu akurat gdzie jest koniec dloni( patrzac od palcow ;) ) . W testowanym modelu sony85 nie zauwazylem glosnej pracy .... ( niemam problemow ze sluchem).

środa, 18 sierpnia 2004, 23:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
dobre pytanie : 500 & 400 co poprawili a co sp..li... i czy 500 sie oplaca... !?

środa, 18 sierpnia 2004, 23:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post no i jeszcze jedno...
widziałem dzisiaj DCR-VX1000E i nie wiem czy czasem nie kupić jej bo jest tańsza od 400 ale nie wiem czy będzie porównywalna. Np. CCD identycznie le obiektywy? HELP

czwartek, 19 sierpnia 2004, 23:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]