Teraz jest wtorek, 19 czerwca 2018, 16:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Elektroniczny stabilizator obrazu a jakość filmu 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Elektroniczny stabilizator obrazu a jakość filmu
Elektroniczny stabilizator obrazu znacznie pogarsza jakość obrazu rejestrowanego głównie w pomieszczeniach zamkniętych przy sztucznym świetle.
Kontrola GAIN + 18db ( ekspozycja ) z włączonym stablizatorem obrazu - efekt , korowy wyblakłe, widoczny niewielki szum, kamera 1.1Mega Pixel

Przy wyłączonym stabilizatorze kontrola GAIN wykazała obniżenie wzmocnienia CDD z + 18db na od +15 do +3db ,
czyli, bez włączonego stabizatora obrazu wzmocnienie CCD spadło w maksymanlym zakresie nawet o 13db, a w minimlanym o 3db

rezultat : żywe kolory, wysoki kontrast, praktycznie obraz besz szumów
Przy wyłączonym stabilizatorze obazu zalecamym jest aby filmowanie odbywało się przy pomocy statywu naramiennego

poniedziałek, 9 sierpnia 2004, 11:02
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Pytanie podstawowe
Czy to dotyczy tylko kamer Sony czy innych? Ja nie zauwazyłem różnicy w swojej kamerze bez stabilizacji i z. Przy włączonym elektronicznym rozjaśnianiu i tak przy słabym oświetleniu widać "mrowienie" obrazu a jakość obrazu znacznie spada! A może ktoś ma jescze jakieś doświadczenia co do stabilizacji i jego wpływu na jakość obrazu!?

dnc

Mój sprzęt:
Kamera: JVC GR-DV700E
Grafika: Gainward PP2100LE TV/DVI
Obróbka video:Pinnacle Studio 9.1 PL
Kontakt: GG: 4926855
Obrazek

czwartek, 12 sierpnia 2004, 14:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Widocznie jak nie ma różnicy to stabilizator co ma twoja kamera praktycznie nie działa, jest bo jest ale to pic na wode , foto montaż i tyle.. albo CCD ma kilka milionów pixli i wtedy też nie będzie róznicy ,

W mojej kamerze widać wyraźnie róznicę , 1mega to zdecydowanie za mało jeśli chodzi o filmowanie w pomieszczeniach, dlatego wyłanczam stabilizator i obraz się dużo poprawia , bo spada wzmocnienie CCD a co za tym idzie i ziarnistość obrazu, a kolory nabierają soczystości

piątek, 13 sierpnia 2004, 00:20
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post To się zgadza.
Jak wyłączy się rozjaśnianie to w ciemnych pomieszczeniach, obraz jest co prawda ciemniejszy, ale ma lepsze kolory. Musze to jeszcze popróbować, bo bardzo zaintrygowało mnie to.

dnc

Mój sprzęt:
Kamera: JVC GR-DV700E
Grafika: Gainward PP2100LE TV/DVI
Obróbka video:Pinnacle Studio 9.1 PL
Kontakt: GG: 4926855
Obrazek

piątek, 13 sierpnia 2004, 08:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja mam Panasonic NV DS 65 i przy włączonej stabilizacji raczej nie ma różnicy.

piątek, 13 sierpnia 2004, 09:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

w JVC masz rozjaśnianie, jak masz na manual i dasz na full +18 to sadzi ziarno, wiem, bo znajomy ma podobną i widzę co jest
ale chyba twoja kamera nie ma stabilizatora, coś mi się tak wydaje, jak jak jestem w błędzie to mnie wyprowadź, a nazywa się to STEALYSHOT w menu...

jak jest ciemniej to obraz jest ładny , wiadomo , bo CCD jest mniej wzmocniony

piątek, 13 sierpnia 2004, 14:25
Bywalec
Bywalec

Zgadzam się całkowicie z VideoZawiercie. Testowałem moją TRV345E. Przy kiepskim świetle (pokój, okno na zachód, żaluzje, padał deszcz), filmowałem zabawki od małego w głębi pokoju. Z włączonym stabilizatorem wzmocnienie matrycy wynosiło +12dB w trybie "auto" i 3-9dB w trybie "portret" i "spotlight". Po wyłączeniu stabiliatora w trybie "auto" miałem +3dB, a w "portret" i "spotlight" 0dB. W trybie "spotlight" kamera nawet zwiększyła przysłonę z 1.6 na 2. Co do kolorów, śnieżenia i kontrastu - to nie ma o czym mówić różnica kolosalna.
Jestem zupełnym amatorem, zresztą widać to po sprzęcie jaki mam, ale wydaje mi się że wyłączenie stabilizatora jest opłacalne tylko w przypadku słabego światła, bo przy dobrym to nie widać różnicy, a obraz jednak trochę skacze.
W kadym razie dzięki za ten temat ! Dzięki testom jakie przeprowadziłem od dziś w pomieszczeniach filmuje bez stabilizatora :D !!! Podrawiam.

piątek, 13 sierpnia 2004, 16:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ale Biker, skąd wiesz jakie miałes wzmocnienie jak twoja TRV345 nie wyświetla GAIN na LCD , tylko sam pasek od góry

poza tym, bez stabilizatora filmowac tylko w pomieszczeniach, na dworze nie ma znaczenia , bo CCD nie jest wzmacniany, tylko ew. może przesłona być bardziej zamknięta na wyłączonym stabilizatorze, a to dzięki temu że więcej światła CCD przyjmuje

piątek, 13 sierpnia 2004, 18:54
Bywalec
Bywalec

To prawda kamera nie wyświetla podczas filmowania wartości wzmocnienia matrycy, za to więcej informacji można dostać podczas odtwrzania. Naciskając przycisk DATA CODE na pilocie przełączam pomiędy "nic" datą i właśnie info o ustawieniach kamery podczas nagrywania odtwarzanego materiału. Jest tam info o:
- ekspozycji(auto/manual)
- szybkości migawki
- balansie bieli (tylko AutoWB ale może da się odblokować)
- wielkości przysłony
- wzmocnieniu matrycy (0-18dB)
Z resztą chyba masz podobnie. Nagrywam i zmieniam opcje mówiąc co ustawiłem, a potem odtwarzam i wiem jakie ustawienia są najlepsze.
Tak przy okazji to powiedz mi co to za opcja w menu "Auto SHTR" można ją tylko wyłączyć. Szpec Sony mówił o automatycznej migawce, ale nie ma różnicy w obrazie jak się ją przestawi.
I jeszcze jedno pytanie - wielkość przysłony ma wpływ na głębię ostrości może więc wyłączenie stabilizatora w słoneczny dzień ma znaczenie ? Ale jak pisałem jestem total amatorem i mogę się mylić. Pozdrawiam !

sobota, 14 sierpnia 2004, 00:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No tak, zapomniałem o Info z pilota, ja prawie tego nie używam, bo w mojej kamerce mam to podane w dolnym lewym rogu po włączeniu expozycji....

Auto SHTR - auto migawka i tylko auto, możesz mieć róznicę przy dużym nasłonecznieniu , jak się wyłączy to mozesz miec większe wypalenia ...
U mnie w kamerze mam regulacje migwaki, ale lepiej tego nie używac, niech sobie chodzi na auto,
tylko przysłona ma znaczenie ,

A takim znawcą to nie jestem, ale z tego co wiem to ustawienie krótszych odległości ogniskowych (większy kadr) przy tej samej odległości do obiektu powoduje zwiększenie głębi ostrości.
Ogólnie: najlepszym rozwiązaniem dla wielbicieli ostrości jest statyw. Można wtedy ustawić mniejszą aperturę, nawet gdy zwiększa się czas naświetlania.

sobota, 14 sierpnia 2004, 06:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Można wtedy ustawić mniejszą aperturę - co to znaczy ?.

sobota, 14 sierpnia 2004, 09:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]