Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 02:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Kupić kamerę mini DV w USA? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kupić kamerę mini DV w USA?
Kod:
Koledzy, total laik ze mnie i naprawdę mam proste obawy
_ czy amerykański system NTSC (chyba) przeszkadza w zapisie cyfrowym na (czy beda klopoty ze zgrywaniem materialu na PC)?
_ czy klopoty beda tylko z podlaczeniem kamery do TV
_czy dma w Polsce rade z innym zasielm (130V) w USA i 230 w Polsce - bo wtyczki to nie problem
_czy znacie jakies inne przeciwskazania do zakupu kamery za oceanem?
dzięki za pomoc - mishonia

poniedziałek, 9 sierpnia 2004, 22:35
Nowy
Nowy

Kazda nowa kamera w USA, Kanadzie ma mozliwosc zasilania od 110-240V- 50/60Hz jedynie czego bedziesz potrzebowac to koncowki. Okolo $2 za sztuke. Jesli chodzi o odtwarzanie w telewizorze to bedziesz miala kolor czerno-bialy. Problem koloru mozna rozwiazac wgrywajac film nagrany na kamerze NTSC do komputera, a nastepnie nagrac na dvd. Jesli masz odtwarzacz DVD z multisystemem to bedziesz miala kolor. Odtwarzac DVD z multisystemem kosztuje okolo $60Can . Ja sam osobiscie uzywam dwoch kamerek z NTSC jedna Sony DCR-PC100 oraz moja nowa kamerke Panasonica PV-GS200 (mam ja dopiero tydzien ale juz zrobilem 3 godzinny film na niej ). Jak na razie jestem na etapie testowania. ...

poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 04:53
Nowy
Nowy

Powiem tak. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem kamery Sony Digital 8, kupionej przed 2 laty w USA. Kupiłem ją w Chicago. W każdym większym mieście (jak sądzę) jest takie miejsce gdzie można kupić sprzęt "na Europę". Sklepy te prowadzą głównie ludzie o nieznanej mi narodowości (z całą pewnością nie są to Ametykanie). Nad ich sklepami wiszą szyldy " 110/220 V ". A sklepy te występują w skupiskach. W Chicago sklepów było ze 30.
Jeśli mogę służyć pomocą to się polecam.
Dodam tylko że sprżęt kupiony tam wychodzi taniej.

wtorek, 24 sierpnia 2004, 22:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
zaciekawił mnie temat
zastanawiam się nad kupnem xlsa za oceanem, i mam do wyboru dwie opcje albo w sklepie albo gdzieś kątem
kamerkę przywiezie kolega wracający na chwile do Polski
czy poza kupnem ( wersja palowska troszke droższa ) poniosę jeszcze jakies koszty za przewiezienie? cena o kilka tysiaków mmniejsza jest zachęcająca
na co muszę zwrócic uwage ?
aha, czy w polsce można odliczyć od podatku towary zakupione za granicą np. w usa, i jesli można to czy musze ten towar opodatkować najpierw, i ile to aktualnie wynosi?
pozdrawiam
Mirek

sobota, 28 sierpnia 2004, 17:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
nie wiem czy mozna odliczyc podatek za towar przywieziony z usa. ja przynajmniej tefo nie robilem. z tego co wiem jesli ilosc towaru nie wskazuje na cel handlowy to mozna przywiec prawie wszystko.

niedziela, 29 sierpnia 2004, 14:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]