Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 06:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Sony HC 85 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sony HC 85
z tym pytanie zwracam sie do posiadaczy tego soniaka czytałem że podczas pracy kamera generuje jakieś szumy (zwłaszcza przy kręceniu w sałbym oświetleniu) czy to prawda i czy jest to bardzo uciążliwe (mozna sie tego jakos pozbyć?). Chciałbym sie również dowiedzieć jak HC 85 spisuje sie w ciemnościach (moze ktoś ma film nakręcony w nocy), w jednym z testów wyczytałem, że GS200 radzi sobie lepiej, a to co widziałem w panasonicu nie było zachwycające, no ale ponoć Sony jest jeśli chodzi o te sprawy najlepsza, więć jak to wygląda w praktyce.

wtorek, 10 sierpnia 2004, 10:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Raczej nie masz co liczyc na odpowiedz..... podobne pytanie zadalem wczoraj.... zero odpowiedzi!
Chyba jest to za 'nowy' sprzet- wiec nie ma praktycznych wnioskow.Wybieram sie w weekend po sklepach pobawic sie tymi modelami- jak cos bed wiedzial to dam znac.

wtorek, 10 sierpnia 2004, 12:43
Bywalec
Bywalec

TA KAMERA NIE GENERUJE żADNZCH SZUMOW! Jest extra za dnia jak i w nocy-i jeszcze ta atrakcyjna cena! POLECAM!!!!! 8)

środa, 11 sierpnia 2004, 22:14
Nowy
Nowy

hi!
Raczej nie masz co liczyc na odpowiedz..... podobne pytanie zadalem wczoraj.... zero odpowiedzi!
Chyba jest to za 'nowy' sprzet- wiec nie ma praktycznych wnioskow.Wybieram sie w weekend po sklepach pobawic sie tymi modelami- jak cos bed wiedzial to dam znac.

I jak udało ci się coś wynaleźć a propo tych szumów bo ja się już praktycznie zdecydowałem na 85 tylko te szumy z taśmy mnie troche odstraszają

niedziela, 15 sierpnia 2004, 23:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Hi, wlasnie jestem po zakupie kamery.....

siedzialem ok2 godz w zapleczu sklepu(sztuczne swiatlo,zadnych okien) i bawilem sie 85-ką,200,400.

Uwagi:
Wyglad:
-85 jest o kilka mm dluzsza od 400 ,a od 200 wiecej! (na+ wg mie)
- wczesniej mialem sony,wiec funkcje te same ( na+)

obraz:
Mam dosc ludzi ktorzy uczepia sie jednej marki i klepia te same formuły na oslep. 85tka nie dorownuje w ogole reszcie w ciezkich warunkach!!!!!!!!!!!!!! ma obraz bardziej zblizony do 200 tki( ale tylko do 200tki- i prawda- nie jest do obraz jakiego sie spodziewalem po 3ccd w takich warunkach!) dlatego wybralem 400stke gdzie obraz (W TEJ CENIE) jest zadowalajacy ( ustawiajac wzmocnienie na +15do18 rozjasnia sie wystarczajaco i bez 'zadnych' szumow).Podczas nagrywania uzywalem lampy 5W i jest to wystarczajaca jasnosc aby nie trzeba bylo kozystac z jakiegokolwiek wzmocnienia itp.

w swietle dziennym.... obydwie kamery 3ccd mialy kolory bardziej 'FUJI' nasycone ale obraz w dzien z sony tez sie mi podobal!!! - jednak na duuuuuuzym ekranie projektora juz widac bylo roznice w szczegolach- ale kto ma taki ekran...!?

Zdecydowalem sie wiec na Panasonica 400tke(chociaz bylem bardziej za firma sony za jej baaaardzo wytrzymale mechanizmy) - gdyz moim kryterium wyboru bylo jedno- cena\jakosci w slabym swietle. ( a co do wymiarow - to dokupilem oslonke ktora ma 3 cm i teraz kamerka wyglada naprawde fajnie.... ciekawe dlaczego Panasonik nie zdecydoal sie na taki dodatkowy gazet!

Pozdrawiam,Marcin

wtorek, 17 sierpnia 2004, 16:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
rozumiem przez to że w Sony są te szumy podczas filmowania, a jeszcze jakbys mi mógł powiedziec ile dałeś za 400-tke

środa, 18 sierpnia 2004, 14:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Marcin29 - jaką to osłonkę kupiłeś? Czy naprawdę panas jest z nią "wygodniejszy"???

środa, 18 sierpnia 2004, 14:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

za kamere dalem 6600 od goscia z allegro.... oczywiscie odbieralem osobiscie (podjechal do Krakowa- ja jestem z N.Sacza a on z poludnia, jak ma wieksza dostawe ... nie ma problemu z dojazdem!).Sprzedawca Ok. wszystko dziala itp...

co do oslonki.... pochodzilem po sklepach fotograficznych i znalazlem kwadratowa na gwint 52 ( po malej redukcji nasadza sie na przod kamery przed pierscien ostrosci) .... wyglada bardzo fajnie.... wystarczy troche pomajsterkowac...

czwartek, 19 sierpnia 2004, 09:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

znacznie zwiekszyly sie gabaryty( dlugosc), ale raczej poniejsza to konfort transportu, i ruchow. Oslonka jaka znajduje sie w wyposazeniu podstawowym jest wystarczajacym zabezpieczeniem przed nieproszonym swiatlem- zwiekszenie tej ochrony reczej wplywa na plus ( choc ja nie widze roznicy) ... jednym slowem... bajer ;) ( ale mi sie podoba!)
pozdrawiam

( to tak jak przy aucie z alu i spojlerami... czy przy predkosci 60km\h odczuwa sie poprawe jazdy.... raczej nie ,ale ladnie wyglada;) )

czwartek, 19 sierpnia 2004, 10:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]