Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 04:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 SONY HC40E; CANON MVX200i; CANON MVX250i 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post SONY HC40E; CANON MVX200i; CANON MVX250i
witam
Zastanawiam się nad zakupem kamery i wstępnie wyselekcjonowalem trzy: SONY HC40E; CANON MVX200i; CANON MVX250i (selekcja laika oparta jedynie na opiniach sprzedawcow w sklepach).
Czy ktos moglby wydac jakiekolwiek opinie na ich temat i cos mi doradzic
Bardzo prosze o pomoc
Pozdrawim
Maciek

środa, 11 sierpnia 2004, 13:14
Nowy
Nowy

Od niedawna posiadam kamere video, a wiec nie jest to opinia konesera.

Poczatkowo kupilem Canona ZR-85. Mialem 14 dni na ewentualny zwrot badz wymiane. Bardzo rozczarowany bylem nasyceniem kolorow w stosunkowo slabym oswietleniu. Nie mam na mysli ciemnosci, ale po prostu slabe swiatlo. Kolory byly szarawe... Poszedlem do sklepu i na miejscu porownalem to z Sony DCR HC 40. Pomimo tego, ze SONY byla drozsza o $150 CAN, zdecydowalem sie ja wziac, poniewaz wydaje sie byc zdecydowanie lepsza. W SONY masz LCD ekran, ktory jednoczesnie jest panelem dotykowym (?) - touch screen pannel. Sa tam dwie swietne funkcje - Spot focus i Spot meter - dotykasz na ekranie jakiegos punktu i swiatlo (badz ostrosc) ustawiane sa dokladnie na ten punkt - niesamowita kontrola ekspozycji.

Poza tym SONY wytrzymuje troche dluzej na oryginalnej baterii, jest odrobine mniejsza, ale nie za mala i ma lepszy mikrofon.

Tak wiec moje amatorskie 3 grosze : SONY.

Modele Canona, ktore wymieniasz w Kanadzie naleza do serii Optura - jezeli chodzi o CCD (element swiatloczuly) sa porownywalne z Canonem ZR-85, o ktorym pisalem.

Powodzenia.

Pozdrawiam.

Maciek

wtorek, 17 sierpnia 2004, 19:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
+ bardzo dobry obraz, naturalne kolory, takie jak widzę
+ wspaniale leży w ręce (zupełnie nie leży mi JVC); mała i wygodna w obsłudze
+ Foto (1280x960) - odbitki 10x15 wyglądają całkiem przyzwoicie. Nie ma co porównywać do aparatu, który da zdecydowanie lepsze, ale te wyglądają nieźle.
+ szybko łapie ostrość
- przy słabym oświetleniu widać szum (słabe mam na myśli wieczorem)
- akumulator ledwie starcza na godzinę.

Czy Sony jest lepsza? Być może, ale a)droższa, b)karty MemoryStick(drogie) [kupiłem 128MB Kingston za 100zł i mogę wrzucić 140 fotek.] c)panel dotykowy d)DV przerabiam na DVD lub Divx i nie sądzę, że obraz końcowy będzie lepszy lub wart różnicy w cenie.
Co do wersji 200i to ma WEJŚCIA cyfrowe i analogowe - przydatne jak ktoś ma stare nagrania lub chce oglądać materiał po zmontowaniu zawsze z kamery. Wybrałem 200 (bez i) ponieważ nie mam starych nagrań i chcę archiwizować nagrania na DVD lub DivX. SONY oglądałem jedynie w Mediamarkt i prawie wybrałem TRV33 jest zdecydowanie lepsza od HC40. Dlaczego? http://www.camcorerinfo.com i inne strony.
Jak będę miał chwilę to napiszę coś więcej, załączę zdjęcia i dam linka.

Searching

PS
Maciek R. jak czegoś nie wiesz na 100% to nie pisz.
1. Odpowiednik Canona MVX200, 200i, 250 to ELURA 60, 65, 70 (Optura 10 i 20 to odpowiednik MVX100 i 150)
2. Widzę, że znalazł się kolejny entuzjasta kręcenia w słabym świetle. Mamy XXI wiek i zawsze można doświetlić, a różnica na pewno nie jest taka duża pomiędzy tymi kamerami. Obejrzyj sobie jeszcze ten obraz w słabym świetle czy nie jest przypadkiem "wolny". Jak chcesz kamerę do takich celów to musisz wydać powyżej 1000$. Nie oszukujmy siebie i innych.

środa, 18 sierpnia 2004, 12:40
Nowy
Nowy

Elura, Optura - masz racje, pomylilem sie w nazwach, ale chodzilo mi o jakosc CCD w CANON MVX200i, ktora jest prownywalna z Canonem, ktorego ja mialem. Tak wiec, bez wzgledu na nazwe, moja opinia opiera sie na tescie kamery o podobnym (jezeli nie takim samym ) CCD.

Jezeli chdozi o entuzjastow filmowania w niskim oswietleniu, to ocenialem zdolnosc kamery do wlasnie tego - filmowania w slabym swietle (za slabe swiatlo uwazam takie, w ktorym mozna jeszcze zrobic zdjecie na migawce 1/60 bez lampy blyskowej, a nie kompletne ciemnosci), a nie mozliwosci doswietlania. Oczywiscie, ze zawsze mozna doswietlic scene, ale nie to bylo przedmiotem mojej wypowiedzi.

Dzieki za sprostowanie nazwy. Mimo wszystko, nadal sklaniam sie ku SONY. Argument dot. ceny "memory stick" nie bardzo do mnie przemawia, bo robienie zdjec 1MB-owa matryca nie bardzo wg mnie (ponownie to tylko subiektywna opinia) ma sens, tak wiec nie dla wszystkich cena memory stick ma znaczenie.

No to tyle :D

Milej zabawy z Canonem

Pozdrawiam.

Maciek

czwartek, 19 sierpnia 2004, 19:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Poczatkowo kupilem Canona ZR-85. Mialem 14 dni na ewentualny zwrot badz wymiane. Bardzo rozczarowany bylem nasyceniem kolorow w stosunkowo slabym oswietleniu.

Cytuj:
Elura, Optura - masz racje, pomylilem sie w nazwach, ale chodzilo mi o jakosc CCD w CANON MVX200i, ktora jest prownywalna z Canonem, ktorego ja mialem.

Miałem już nie pisać, ale jak ktoś wali kolejną głupotę to mnie rusza.
Miałeś Canon ZR-85 tak? Ta kamera ma matrycę 800.000 pix o wielkości 1/6" (europejska wersja mv700i lub 750i bo mają inny zoom) a wersja amerykańska cytuję:"The Canon ZR85 is fitted with the same 1/6 inch 680K pixel CCD with 340K effective as last year's ZR line."
1. jak napisałem wyżej MVX100i i 150i to Optura 10, 20. Wszystkie modele Canon mvx od 100i do 250i mają matrycę 1,33 mpix o wielkości 1/4,5". Powtarzam więc po raz kolejny JAK CZEGOŚ NIE WIESZ TO NIE PISZ GŁUPOT. Efekt jest taki, że porównałeś zupełnie inne modele, które mają zupełnie inne matryce. Dla porównania Sony ma matrycę 1,07 mpix o wielkości 1/5".
2. Jak kupiłeś w Kanadzie to pewnie znasz angielski. Tu masz link do modelu który kupiłeś i recenzję: http://www.camcorderinfo.com/content/ca ... review.htm
3. Wydaje mi się, że Sony bardzo lubi niebieskie barwy, przez co obraz jest zimny. Ale to kwestia gustu. Można obejrzeć zrzuty ekranu z kolorami na stronie camcorderinfo.com.

Bez obrazy, ale jeżeli to forum ma czemuś służyć to niech tu będą prawdziwe informacje a nie "wydaje mi się, że".

Pozdrawiam
Searching

=====================================
Canon MVX200, Canon EOS300

poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 14:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
[u]Bez obrazy, ale jeżeli to forum ma czemuś służyć to niech tu będą prawdziwe informacje a nie "wydaje mi się, że".

Z całym szacunkiem ale jak wyzej nadmieniłeś forum ma czemuś służyć więc zamiast się spierać (albo nie tylko) może ktoś by zwrócił uwagę a pytanie jakie padło w tytule wtku i może doczekałbym się jeszcze jakiś opini.

Pozdrawiam

środa, 25 sierpnia 2004, 07:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A czego jeszcze nie wiesz? Masz link do strony http://www.camcorderinfo.com, zobacz sobie zrzuty obrazu z każdej z kamer, powrównaj, przeczytaj recenzje i opinie użytkowników, które są dodane poniżej. Jak mało to wejdź tam na forum, jest tam chyba ze 100 postów na temat tych kamer.
Canona nikt więcej nie bedzie miał, ponieważ na tym forum to marka mało popularna. Więc poza moją opinią więcej niczego się nie dowiesz.
Większośc powie ci kup SONY. Ja uważam, że nowy model jest GORSZY od starego TRV-33 i dlatego kupiłem Canona.
Nowe modele sony nastawione są na amatorów i robione są w myśl zasady "nawet małpa zrobi film". Pełna automatyka z dotykowym panelem. Canon ma więcej ustawień manualnych.
O sony dowiesz się więcej czytając posty o niższych modelach. Jedyna różnica między nimi to wielkość matrycy i dodatkowe wejścia/wyjścia.
Dodam jeszcze, że w tym przedziale cena/jakość można jeszcze wrzucić JVC GRD-93 oraz Panasonic GS-120 (3CCD). Ludzie porównują te kamery na tysiące sposobów i każdy ma swoją opinię. Są to po prostu kamery o porównywalnych możliwościach.

Przeczytaj jeszcze parę postów a na pewno kupisz SONY.
Pozdr
One

środa, 25 sierpnia 2004, 11:37
Bywalec
Bywalec

Nowe modele sony nastawione są na amatorów i robione są w myśl zasady "nawet małpa zrobi film".

Bardzo trafna opinia. Dokładnie to samo odczuwam patrząc na modele Sony dostępne obecnie. Od 8 lat używam kamery Hi8 Sony. Wtedy Sony miało zdecydowanie najlepszą ofertę na rynku a teraz odczuwam wręcz coś odwrotnego i jestem rozczarowany tym co oferuje Sony dla amatorów bardziej zaawansowanych w temacie.

wtorek, 31 maja 2005, 00:11
Bywalec
Bywalec

Czasami na camcorderinfo pisza glupoty ;) Ale za to mozna samemu wyciagnac wnioski na podstawie zrzutow klatek.
Modele Sony w ostatnich 2 latach byly troche w tyle. W tym roku troche sie polepszylo, więc jesli kupowac Sony to model HC42.
Canon ZR xx / MV7xx to kamery, ktore dawaly (daja) najgorszy obraz w slabym oswietleniu wsrod amatorskich kamer (pomijam miniaturowe kamery mieszczace sie w kieszeni).
Jesli chodzi o MVX200i/250i to jest to zupelnie cos innego. Maja najlepszy obraz w slabym osiwetleniu nie tylko wsrod Canonow, ale bija wszystkie Panasonici 3 CCD i Sony (oprocz HC90E i DVD403E). Zaznaczam ze biją również droższe modele Canon Optura (MVX20i/25i/30i/35i/40i/45i).
Mimo ze MVX200i/250i sa "super" w slabym oswietleniu to tak jak zaznaczyl Searching bardzo (naprawde bardzo) daleko im do idealu. I nie 1000$ ale 3000$ trzeba dac aby nagrywalo nam sie lepiej w slabym oswietleniu niz na amatorkich kamerach.

Pozdrawiam

wtorek, 31 maja 2005, 18:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]