Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 14:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 jvc gr-dv500e potrzebna instrukcja, wymiana doswiadczen 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post jvc gr-dv500e potrzebna instrukcja, wymiana doswiadczen
Kupilem kamere jvc gr-dv500e ale nie mam do niej instrukcji po polsku, bardzo jestem ciekaw oceny tego sprzetu przez forumowiczow bo chyba wczesniej o tej kamerze nikt sie nie wypowiadal no i moze ktos ma instrukcje albo wie gdzie znalezc bo mam tylko francuska (kamera kupiona w pixmanii). Na razie nie udalo mi sie zrzucic obrazu do kompa - wywala niebieski ekran- widac cos jest nie tak. Probowalem przez USB bo przez DV nie mam karty. Czy sa zamienniki akumulatorow do tego sprzetu? Czy ktos maze pomoc? :?: :roll:
Ps. Szeroki kąt to cienizna w porownaniu do lustrzanki i 28 mm obiektywie - czy cos da sie z tym zrobic? nasadki? Czy w innych kamerach tez jest tak mizerny szeroki kąt?

piątek, 13 sierpnia 2004, 23:34
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Jeśli potrzeba
Co prawda mam 700, ale to właściwie to samo. Co do kamery, to jest OK, jak dla mnie. Akumulatory można kupić większe, jak tylko będzie potrzeba w sklepach z akumulatorami JVC (lub zamiennikami), nasadki także są dostępne dla rozmiaru obiektywu 52mm. Ja np. używam dwóch tele i makro plus różnego rodzaju filtry, które także można nabyć.
Co do instrukcji, to mam polską, która pasuje do 500, 600 i 700, ale mam tylką jedną. A sprawdzałeś na stronie http://www.jvc.com. Tylko, ze to może być instrukcja po angielsku.
Od razu Ci powiem, że przez USB nie przenoś filmu, bo obraz jest tragiczny. Tylko kabel plus karta FireWire. Inaczej szkoda zachodu. I jeszcze jakiś dobry program, bo załączony do kamery to można o kant d..y strzelić.

dnc

Mój sprzęt:
Kamera: JVC GR-DV700E
Grafika: Gainward PP2100LE TV/DVI
Obróbka video:Pinnacle Studio 9.1 PL
Kontakt: GG: 4926855
Obrazek

sobota, 14 sierpnia 2004, 09:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dariuszu ja też mam JVC 700 . Powiedz mi jak radzisz sobie z ostrością bo automat działa dość kiepsko. Proszę o odpowiedż celem wymiany doświadczeń.

niedziela, 15 sierpnia 2004, 14:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post jvc gr-dv500e
No tak z tą ostrością bywa różnie czasem kamera się zamula i nie ostrzy obrazu (zblizenia makro, olśnienie b. jasnym światłem) sprzet mam od niedawna i nie wiem jak sobie z tym radzą inni, pewnie inne kamery cierpią na podobne niedoskonałosci wynikające z istoty przetwarzania obrazu przez CCD bądź lepszego czy gorszego systemu AF ale moze sie mylę. Z tego co zdażyłem zauważyć kamery wideo ni bardzo lubią nagłch przejść od scen bardzo jasnych do b. ciemnych i odwrotnie.

niedziela, 15 sierpnia 2004, 22:59
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post To ciekawe
To bardzo ciekawe. Zgadzam się co do tego, że kamera ma czasami problem z szybkim przejściem z jasnego do ciemnego rejonu. Super to widać, gdy filmuje się w ciemnym pomieszczeniu i nagle "wyjrzy się" się z kamerą prze okno. Kamera ślepnie na kilka sekund i traci ostrość. Ale potem wszystko wraca do normy. Zauważyłem, że ostrość u mnie w kamerze tracę w momencie, gdy mam zbyt słabe światło lub gdy ruch przedmiotu na pierwszym planie jest zbyt duży (chodzi o ruch od lub do kamery) Ale tutaj winne są opóźnienia w ustawieniach soczewek w obiektywie. Natomiast ogólnie rzecz biorąc ostrość jest dosyć dobra. Przy dziennym oświetleniu lub oświetleniu sztucznym (żarówka 500W). Nie wiem jak jest u Ciebie Tombog, ale jak na moje słabe oczy to jest całkiem dobrze.

dnc

Mój sprzęt:
Kamera: JVC GR-DV700E
Grafika: Gainward PP2100LE TV/DVI
Obróbka video:Pinnacle Studio 9.1 PL
Kontakt: GG: 4926855
Obrazek

poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 08:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]