Teraz jest czwartek, 21 czerwca 2018, 15:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Ustawienia automatyczne czy manualne 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Ustawienia automatyczne czy manualne
Czesc

Chcialbym sie spytac was, osoby ktore filmuja juz od dluzszego czasu o to jak czesto zdarza wam sie ingerowac w automatyczne ustawienia kamer i jezeli tak to w jakich sytuacjach zdarza sie wam to robic?

Czy jak filmujecie na dworze (na lonie natury, zabytki w miastach, itp), gdzie jest sporo swiatla to filmujecie wykorzystujac automatyczne ustawienia kamery czy jednak sami dokonujecie modyfikacji i np. sami ustawiacie swoj balans bieli.

Czy moze jedynie podczas filmowania w pomieszczeniach zamknietych gdzie jest mniej swiatla np. latem na wycieczce wewnatrz zabytkow, kosciolow (jeszcze dzien ale juz gorsze warunki oswietleniowe), lub w domu podczas jakis imprez (czesto wieczorami lub w nocy, tylko przy sztucznym oswietleniu).

Pytam sie poniewaz mysle o zakupie (jeszcze do konca nie zdecydowalem sie) kamery Sony DCR-HC18. Niestety jak wszystkie kamery nowej linii sony ma ona sterowanie poprzez ekran LCD i nie jestem przekonany czy bede w stanie szybko to opanowac, a tym bardziej zmieniac podczas filmowania. Ale za to kamera ta ma opcje "pelnej automatyki" ktora jak czytam na zachodnich stronach sprawuje sie calkiem przyzwoicie.
Jednak niezaleznie od kamery, ktora w koncu kupie chcialbym wiedziec jak bardzo istotny przy wyborze jest dostep do wiekszej liczby mozliwych recznych modyfikacji. Czy w praktyce codziennej amatora filmowca nie jest to kolejny niewyorzystany gadget jak np mozliwosc robienia zdjec?

czwartek, 19 sierpnia 2004, 13:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Zdjęcia w kamerach z 800.000pikseli wychodzą takie sobie. W SONY nie podoba mi się obsługa przez ekran - pomazany od palców. Kup Panasonica. Z automatyką jest różnie zależy od światła.

czwartek, 19 sierpnia 2004, 13:35
Nowy
Nowy

Zdjęcia w kamerach z 800.000pikseli wychodzą takie sobie. W SONY nie podoba mi się obsługa przez ekran - pomazany od palców. Kup Panasonica. Z automatyką jest różnie zależy od światła.

Wiem ze zdjecia z kamer cyfrowych to nic innego jak zbyteczna zabawka. A co do Panasonica to wg mnie jest on juz zbyt maly i za lekki. Moze jest on dobry dla kobiet i emerytow ale dla mnie wydaje sie on zbyt niestabilny. Szczegolnie gdy ma sie mozliwosc krecenia zdjec z 20 czy 24 krotnym zoomem. Dlatego tez poczatkowo myslalem o Canonie 730i ale po przeczytaniu wielu negatywnych opinii na temat Canonow, i wielu pozytywnych opinii na temat mozliwosci robienia przywoitych zdjec w slabych warunkach oswietleniowych, zaczalem sie sklaniac ku modelowi Sony HC18. A jako ze za 2 miesiace jade na wyprawe do Indi i Nepalu chcialbym miec kamere ktora pozwoli mi uwiecznic wszystko co tam zobacze, zarowno piekna przyrode Himalajow jak i swiatynie hinduskie i buddyjskie - stad potrzeba robienia dobrych zdjec wewnatrz pomieszczen.
Za wade Panasonica uwazam rowniez brak skopki do podlaczenia lampy lub mikrofonu.

A wracajac do tematu - to wydaje mi sie (przyznaje sie - nie mam zadnego doswiadczenia w filmowaniu) ze na poczatku wszyscy uzywaja automatycznych ustawien, albo co najwyzej przygotowanych przez producenta "setow" - np przy balansie bieli: "indoor" i "outdoor". Myle sie?

czwartek, 19 sierpnia 2004, 14:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zalezy jak kamera smigasz zalezna masz ustawienia automatyka balansu bieli wybiera zawsze posredni kontrast! wychadze na zewnatzr daje slonko , oswietlenie stuczne zarowka , mieszane wybieram biel ! jest roznie nieraz jade biela wszystko widac w ekraniku wiec nie mozna zupelnie sie wzorowac na wskazaniach ustawien bieli.!

czwartek, 19 sierpnia 2004, 14:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]