Teraz jest czwartek, 16 sierpnia 2018, 08:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Planuje kupic kamere panasłoik z 3ccd... 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Planuje kupic kamere panasłoik z 3ccd...
Planuje zakup kamery panasonic z 3ccd i mam dylemat czy NV-120 , NV-200 czy warto wyzygac kase na NV-400 ? To bedzie moja pierwsza kamera na aparacie mi nie zalezy bo juz mam chcę sobie pokrecic ale lubie dobrą jakość. lubie miec ostry obraz i wierne KOLORY. Jasne ze najlepszym wyjsciem to kupic 400 i powinno być ok ale chciałbym zebi mi ktos powiedziął czy warto dac dwa razy tyle kasy za 400 czy wystarczy juz 120 a moze cos posredniego jak 200?
1. Jezweli na początek kupie 120 to czy przy tej ilosci punktów (540tys x3 ale po odtrąceniu jak sądze na wstrząsy zostaje efektywnych 340tys. niby x3 ale to tak jakby tyle bo 3 do jednego punktu sa potrzebne ? - nie kumam tego do końca) i czy te 340tys wystarczy na uzyskanie dobrej jakosci sygnały telewizyjnego, jakies tam 500pare lini? skoro dvd ma 720x576? czy jak wypale sobie DVD z materiału nakreconej 120 to czy bede miał full rozdielczosć?
2. czy ktos z was miał juz podbny problem i mógł sie na własne oczy przekonac czy na zwykłym telewizorze jest duza róznica pomiedzy materiałem nakreconym 120, 200 i 400? a jezeli juz to czy ta róznica warta jest róznicy kilku tys zł pomiedzy tymi modelami kamer?

poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 18:57
Bywalec
Bywalec

Ja mam 120tke i nie narzekam - swietna kamerka.
Jedyna rzecz jakiej mi brakuje w stosunku do gs200 to focus na pierscieniu (w 120 jest na bocznym panelu)
Generalnie - nie wiem czy jest sens wydawac dodatkowa kase na 200tke - sadze ze nieco wyzsza rozdzielczosc zdjec nie jest warta roznicy w cenie.
Wszystkie dokladne testy (camcorderinfo.com itp) pisza ze nie ma roznicy w jakosci video miedzy tymi kamkorderami.
Jesli jednak stac Cie na gs400.... to to juz inna sprawa. 400 mianowicie ma STABILIZACJE optyczna! Do tego 3 x 1/4.7'' CCD (w obu wczesniejszych modelach 1/6''). I moim zdaniem te dwa fakty sa warte tej doplaty. Jesli oczywiscie kogos stac... mnie niestety nie :-(

poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 19:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
dzieki. mnie tez niezbyt stać na 400 i nie mam zamiaru sie wyprówać z tej kasy i chyba kupie 120. 3 lata temu wyprułem sie 5500 zł na aparat cyfowy był suuuper ale nie wiem czy teraz jest wart 1500zł ale aparat mam, jest ok dlatego nie potzrebuje kamery do fotek tylko do filmów jezeli faktycznie testy wykazują ze zapis video nie ma róznicy no to zaczynam od 120 . Dzieki AdamA i pozdrawiam

poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 20:25
Stały bywalec
Stały bywalec

Post ??
Nie wprowadzaj biedaka w błąd! Jest różnica w jakości wideo pomiędzy 120 i 200. Ta różnica tkwi w nasyceniu kolorów, szczególnie w słabym oświetleniu. 200 ma moim zdaniem przyzwoitą jakość w słabym świetle, 400 dobrą, a 120 - słabiuteńką.

poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 20:36
Bywalec
Bywalec

widzisz... jak dla mnie gs120 oferuje bardzo dobra jakosc wideo - mam i wiem. i owszem - nie porownywalem osobiscie 120tki i 200tki. ale nie czytalem porzadnego review w ktorym znalazlbym informacje o znaczacej roznicy miedzy 200 a 120.
jesli miales mozliwosc doglebnego p[orownania tych kamerek - przyjmuje Twoja ocene (chociaz i tak nie doplacilbym 1500 zl do 200tki)
zastanawia mnie tylko Twoja ocena 400tki - miales, testowales...?

Pozdrawiam,

poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 22:24
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Odpowiedź
Będę szczery - nie miałem okazji testowania ŻADNEJ z tych kamer. Jednak przeszukałem cały internet w poszukiwaniu opinii, szczególnie o GS400. Ja planuję jej zakup, jednak nie w Polsce, bo cena u nas jest absurdalna (więcej, niż w pełni profesjonalne kamery po przeliczeniu w USA).

Co do jakości w słabym oświetleniu to opieram się na profesjonalnych testach tych kamer, których znalazłem aż 2 :) Kolorki 200 są bardziej nasycone niż 120.

wtorek, 24 sierpnia 2004, 01:08
Nowy
Nowy

będziesz sie cieszył manualnym zoomem zobaczysz a różnica 200 dolków między GS120 a GS200 wiadomo ze jest nie tak duza jak dopłata do GS400 ok 800 dolków.

środa, 25 sierpnia 2004, 11:57
Bywalec
Bywalec

Post male sprostowanie...
Googol - małe sprostowanie... manualny zoom to akurat 120 i 200 maja identyczny ;-) Jedyna różnica to manualny focus (200 ma pierścień na obiektywie, 120 ma przyciski na panelu)

I ciągle podtrzymuję swoją opinię - jeśli uważasz że manualny focus jest warty różnicy w cenie - kupuj 200tke bez zastanowienia.
Jeśli jednak kupujesz w europie (bo chcesz mieć pal a nie ntsc) to różnica w cenie jest wyższa niż 200 dolków i dla mnie osobiście zbyt duża. Gdyby było mnie stać na dopłacenie tej różnicy pewnie bym kupił 200tke. A tak mam 120tkę, jestem BARDZO zadowolony i zostało mi kilka złotych na statyw i parę filtrów.

Pozdrawiam,

środa, 25 sierpnia 2004, 12:22
Bywalec
Bywalec

Jeśli chodzi o firmę Panasonic to zdecydowanie ją polecam. Robi najlepiej wszystko co związane jest z wideo. Mam 16 letni magnetowid VHS Panasonic i ma 4 głowice. Nawet teraz nie jest to jeszcze standardem. Jesli chodzi o kamery wodeo to moim zdaniem najlepszą jakość oferują firmy Panasonic i Canon.

środa, 25 sierpnia 2004, 12:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]