Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 15:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Którą kamerke wybrać: SONY DSR-XV2100E czy CANNON XM2 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Którą kamerke wybrać: SONY DSR-XV2100E czy CANNON XM2
W obecnej chwili mam mozliwosci nabyc polprofesjonalna kamerke i zastanawiam sie nad modelami podanymi w temacie, sa podobne, ale funkcjonalnosc moze byc lepsza u ktorejs. Do tego cenka Cannona jest wyzsza niz Sony. Prosze o pomoc, bo niepotrafie dojsc do decyzji

środa, 25 sierpnia 2004, 13:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zdecydowanie polecam sony bezawaryjnosc jakosc itp. sam osobiscie mialem canony sprzedalem!

środa, 25 sierpnia 2004, 14:46
Bywalec
Bywalec

Co wy za bzdury opowiadasz???? Canon to najlepsza firma w kamerach wraz z Panasonicem. Canon przede wszystkim na zajebistą optykę, bo ma doświadczenie z aparatów. A sony to zwykła firma elektroniczna, za którą zresztą nie przepadam. Mam kilka kaset Hi8 Sony. Do kitu w porównaniu z Emtec'em albo TDK. Ja bym wziol Canona, robi bardzo dobre kamery zrówno półprofesjonalne (XL1) jaki te amatorskie (MV600)

środa, 25 sierpnia 2004, 16:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

heh i znowu klutnia :) kolego najlepiej zobacz sobie parametry i porownac, jesli chodzi o obiektywy to Canon ma najlepsze na swiecie ale kamkodery znowu Sony, w profesjonalnym sprzecie w wiekszosci daje sie obiektyw wlasnie Canona a "glowke" czyli w to co wkrecasz obiektyw (m.in. przetwornik) Sonego. W amatorskim sprzecie raczej nie mozna tak sobie dobierac. Model kamery Sony VX2100 ma bardzo jasny obiektyw co umozliwi ci w ciezkich warunkach uzyskac obraz bez szumow i odzwierciedli ci naturalne kolory czego model akurat ten Canon moze tylko pozazdroscic. Canan ma obraz taki filmowy (co nie mowie ze slabej jakosci), natomiast Sony bardziej reporterski. Dobra rzecza w Sony jest ze mozesz otwierac sobie przesowka oslone obiektywu bardzo funkcjonalne i masz klawisz Recordu w raczce. Pozdrawiam.

środa, 25 sierpnia 2004, 17:24
Bywalec
Bywalec

No, fajnie. Mam kamere Canon V60 i minimalne oświetlenie instrukcja obsługi podaje: 0,2 luxa. To chyba jeden z najlepszych wyników, co??

Canon i Panasonic THE BEST

SONY przereklamowany

środa, 25 sierpnia 2004, 17:34
Bywalec
Bywalec

a co powiecie o stosunku cenowym tych kamer ??

środa, 25 sierpnia 2004, 17:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No, fajnie. Mam kamere Canon V60 i minimalne oświetlenie instrukcja obsługi podaje: 0,2 luxa. To chyba jeden z najlepszych wyników, co??

heh ale przy jakiej jakosci obrazu ??
Nie chodzi o to czy cos widac tylko przy wzmocnieniu 0dB zeby bylo cos widac tak na prosty rozum.

środa, 25 sierpnia 2004, 19:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
jezeli juz szukasz cos na tej 'polce' to wyszedl wlasnie nowy model panasonic-a ,zobacz: http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=1891

pracuje na roznym sprzecie ( telewizje kablowe) byly canony,sony a teraz kupili wlasnie jego -ag dv30- rewelacja -to tak jak by wyciagli ccd z sonego a optyke z canona .... i powstal wlasnie on, i to jaka cena!!!!

domowo (i nie tylko) uzywam panasonica 400tke.

pozdrawiam

czwartek, 26 sierpnia 2004, 14:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
masz klawisz Recordu w raczce. Pozdrawiam.

Canon też takowy posiada.

piątek, 27 sierpnia 2004, 20:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kiedyś już na tym forum pisałem o swojej przygodzie z Cannonem XM 2
mianowicie miałem ją 1,5 roku i na początku było ok obrazek super tak samo jak funkcje do momentu kiedy podczas przewijania pojawił się komunikat aby wyjąć kasetę i wyłączyć kamerę, po tym niestety
po kilku wizytach w serwisach sprzedałem ją przeklinając tę firmę
teraz kupiłem VX 2100 i jak na razie jestem zadowolony obraz jest profesjonalny funkcje podobne do cannona bardzo dobry obiektyw
i przede wszystkim niezawodna mechanika myślę że nic takiego jak w cannonie mi się nie przydaży.Żeby dopełnić opinii o cannonie mogę tylko powiedzieć że "fachowcy" z serwisu tu przytoczę ich słowa powiedzieli
"...a kto kupuje cannona XM 2 ? to nieudany model mechanika kiepska,
funkcje przewijania w tył, w przód oraz play obsługuje jedno sprzęgło tak więc gdy padnie przewijanie w którąkolwiek stronę pozostałe funkcje nie działają jak trzeba" i wogóle bardzo źle wyrażali się o tym modelu.
Pierwszą kamerą jaką miałem był Panasonic ds11 którą kręciłem przez 4 lata i jeszcze sprzedałem znajomemu i jest on zadowolony to naprawdę był dobry model.
teraz niema co eksperymentować, w kamerach Sony wiedzie prym i nie ma co dyskutować, co do optyki to owszem canonowskie obiektywy stosowane są też przez sonego ale tylko w kamerach pro a dla nas videoamatorów naprawdę VX 2100 uważam że jest obecnie jedną z najlepszych na rynku. Sorry z rozpisanie ale jakoś tak mnie natchnęło
pozdrawiam

niedziela, 29 sierpnia 2004, 18:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Cóż to za brednia żadna z tych kamer nie jest profesjonalną nawet w nazwie. Dopatrywaniw się w kamerkach amatorski profesjopnalizmu to chęć dowartościowanie siebie i kamer.

niedziela, 29 sierpnia 2004, 20:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ag dv30- rewelacja -to tak jak by ... totalna bzdura !!!
[quote="marcin29"]witam!
jezeli juz szukasz cos na tej 'polce' to wyszedl wlasnie nowy model panasonic-a ,zobacz: http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=1891

pracuje na roznym sprzecie ( telewizje kablowe) byly canony,sony a teraz kupili wlasnie jego -ag dv30- rewelacja -to tak jak by wyciagli ccd z sonego a optyke z canona .... i powstal wlasnie on, i to jaka cena!!!!

Tak super rewalacja na podstawke do kawy !!!

Wiekszosc opinii na tej grupie to totalne JAJA !!!

:D Grupa Beny Hilla :lol: - http://www.vgernet.net/tpelkey/bennyhill/pics.html

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 00:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Fakt- wiekszosc opini to jaja, ale wypowiedzi w Twoim stylu to juz jajecznica...
(wiec efekt nieodwracalny- czyzby wypowiedzial sie fan sony!?)

miec jaja to jest cos, ale pozdrowienia dla jajcarzy...

wtorek, 31 sierpnia 2004, 16:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]