Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 04:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Kamera JVC-GR23 -prośba o opinie użytkowników 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kamera JVC-GR23 -prośba o opinie użytkowników
Ma zamiar kupić kamerę miniDV firmy JVC model GRD23 za 1899PLN. Czy wartą kupić tą kamerę za tę cenę? Będzie służyć tylko do celów amatorskich ( filmowanie rodzinki) oraz do zgrywania materiału na CD (divx) poprzez FIRE WIRE.
Proszę pilnie o opinię użytkowników tej kamery. Jakie wady oraz alety posiada ten model kamery

środa, 25 sierpnia 2004, 14:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Już kupiłem w/w kamerę JVC-GRD23. Szkoda tylko, że nikt nie chciał dopisać do mojego tematu swojej opinii na temat tej kamery przed moim zakupem.
Przez Fire Wire można z tej kamery kopiować filmy do komputera, to już sprawdziłem. Jedyny problem to rozdzielczość 352x288??? ?Jak to zmienić?? Gdzie jest te 0.8Mpix???
Czy można odblokować programowo wejście cyfrowe w tym modelu???
Zachęcam użytkowników tej kamery do wymiany w tym miejscu swoich poglądów oraz doświadczeń z jej użytkowania ( nastawy, itd.).
Jak na razie to mam te kamerę 2 dni, wiec za bardzo nie zdołałem jej przetestować.
To mój pierwszy kontakt z kamera cyfrowa (wcześniej miałem analogowy model Samsung'a). Jedynie czy jestem rozczarowany to fatalna jakość obrazu w słabych warunkach oświetleniowych ( tryb nocy - fakt jest rozjaśniony obraz, ale ziarnisty i rejestracja ruch jest znacznie spowolniona co daje fatalny "efekt poklatkowy") Czy wszystkie kamery w granicach 2000PLN tak się zachowują?? Czy też tylko to taka wada kamer JVC?
Może ktoś mi odpowie na to pytanie.

wtorek, 31 sierpnia 2004, 12:19
Bywalec
Bywalec

Witam ! Generalnie każda w tej cenie nie lubi " ciemności", ale efekt poklatkowy jaki opisujesz u mnie występuje tylko wtedy gdy załączę odpowiednią funkcję na kamerze - Colour Slow S - wtedy migawka zwalnia nawet do 1/3s ale obraz jest dużo jaśniejszy i kolory lepsze. Prawdopodobnie u ciebie (nie znam tej kamery) ta funkcja jest włączona, a efekt jej działania widać dopiero przy słabszym świetle. Generalnie radzę też wyłącz stabilizator obrazu kręcąc w słabo oświetlonych miejscach. U mnie daje to czasami zysk na wzmocnieniu matrycy rzędu 6-9dB, a więc obraz jest mniej zaśnieżony i kolorki ładniejsz. Druga rada to - daj sobie ochłonąć i weź to na spokojnie. Pozdrawiam !

wtorek, 31 sierpnia 2004, 22:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]