Teraz jest sobota, 18 sierpnia 2018, 01:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 jakie parametry kamery+SONY Digital8 DCR-TRV310E 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post jakie parametry kamery+SONY Digital8 DCR-TRV310E
jakie podstawowe parametry kamery cyfr. sa istotne dla oceny jej jakosci ?
Czy wiecie cos moze o nich dla SONY Digital8 DCR-TRV310E\PAL 360 X DIGITAL ZOOM ?
Czy to b.niedobra kamera ? Moze znacie link na jej specyfikacje ?

poniedziałek, 6 września 2004, 02:39
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

http://www.audio-muziek.nl/video/dtrv310e.htm
tu masz link do fiszki technicznej.
nie patrz nawet na zoom cyfrowy - liczy się optyczny.cyfrowy nawet przy niewielkim przybliżeniu pogarsza znacząco jakość obrazu.
poza tym zwracaj uwagę na jasność obiektywu,rozmiar ccd i jak pisałem wcześniej na zoom optyczny.
ww kamerka posiada matrycę 800.000 px więc powinna być w miarę dobra ale nie powiem nic więcej ponieważ nie testowałem jej - pozdrawiam

poniedziałek, 13 września 2004, 22:04
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

zawsze mogla mnie jeszcze spotkac fiszka na stronie Al-Dżaziry

wtorek, 14 września 2004, 01:58
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

zawsze mogla mnie jeszcze spotkac fiszka na stronie Al-Dżaziry

nie łapie stary :? fiszka to fiszka - masz problemy z odczytaniem czegoś to napisz .......

wtorek, 14 września 2004, 03:00
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

"al dzazira" oznacza, ze dobrze, ze nie podrzuciles mi strony po arabsku.
w zasadzie bez sensu jest uznac za normalna rade/podpowiedz po holendersku [ zapewne ?]. do tego to jest jakis 4-ty, 5-ty link w googlu po wklepaniu DCR-TRV310E a wszystkie pozostale to jakies sklepy i tym podobne pierdoly. Wiec jesli tutaj pytam, to zapewne dlatego, ze nie toleruje instrukcji obslugi po holendersku, ze szukam w jakims ludzkim jezyku, ze google tez mi wyrzucaja. I ze ja dostalem ataku smiechu gdy sam juz wczesniej znalazlem to cudo w necie.
no dobra, wszystko jasne. pozdrowki.

btw > szykam czytelnej [ang najlepiej, moze byc niemieckiej] specyfikacji tej kamery, tzn w jezyku uchodzacym za powszechny.
Jesli zeche po eskimosku - natychmiast dam znc :) obiecuje
Chce rowniez wiedziec, jak jest z porownaniem do profesjonalnych, jakosc kadru i tym podobne pierdoly. Chce po prostu znac jej parametry, uwagi uzytkownikow, i tym podobne. Zeby wiedziec, czy te parametry sa wystarczajaco dobre. Ale najpierw: JAKIE + INTERPRETACJA.

wtorek, 14 września 2004, 04:33
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

wiem o co Ci chodziło z al dżazirą nie musisz tłumaczyć.
trzeba było napisać że potrzebujesz opisu a nie fiszki technicznej - jak pisałem wcześniej fiszka to fiszka i parametry techniczne typu zoom optyczny i cyfrowy,wielkość matrycy itp jest tam opisana.potrzebujesz opisu pełniejszego czyli jak kręci,jak z ustawieniami manualnymi itp.na tym forum powinieneś znaleźć sporą część odpowiedzi na nurtujące Cię pytania,ja na nie nie odpowiem ponieważ tego modelu kamery nie testowałem - pozdrawiam

wtorek, 14 września 2004, 15:08
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

problem w tym, ze ja to na kamerach malo znam sie, ale szukam odpowiedzi na pytanie [poprzez oglad porownawczy specyfikacji] w jakim stopniu mozliwe jest realizowanie ta kamera zdjec nadajacych sie potem do emisji w zasadzie profesjonalnych, powiedzmy, ze telewizyjnych.
chodzi mi o porownanie takich podstawowych jej parametrow ze sprzetem .....zawodowym [sa slabsze zapewne, ale O ILE i czy na poziomie akceptowanym]. po prostu mam do niej dostep, moge za free zrealizowac nia zdjecia do filmu - ale jakiej jakosci one moga byc optymalnie ? zakladam optymalna starannosc realizacji, swiatlo itp. Tylko, ze w zaleznosci od tego, jaka ona jest "parametrowo" jakosc tych zdjec bedzie "emisyjna" badz nie. Bo moze to jest kamera sluby-komunie ....
O to mi chodzi. Ale skoro juz znany www z fiszka, to moze ktos zyczliwy rzuci na to okiem i porowna ze znanymi sobie parametrami proff i wniosek, czy ta kamera do czegokolwiek poza komuniami nadaje sie...
O, o to mi chodzilo. pozdrawiam

środa, 15 września 2004, 01:35
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

napisałeś coś o zdjęciach ale myślę że raczej chodzi Tobie o kręcenie a nie fotki.kamery profesjonalne przeważnie oparte są na 3 ccd (każde ccd odpowiedzialne za podst.kolor czyli rgb).jak to się ma do tej kamery ciężko mi stwierdzić.jest na szczęście paru bardziej obeznanych ode mnie fachowców na tym forum (na szczęście:-) i oni powinni Ci bardziej pomóc.
co do tej kamery to osobiście myślę że można ją polecić - dlaczego ? - 20 krotny zoom optyczny,3,5 calowy lcd (z jednej strony dobrze z drugiej nie ponieważ bedzie bardziej "apetyczny na energię),format 16:9,sporo fx-ów,posiada też chyba manualne ustawienia.pozdrawiam :-)

środa, 15 września 2004, 02:22
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

oczywiscie, ze chodzi mi o zdjecia filmowe - mowiac krotko, chodzi mi o to, czy ktos znajacy sie na rzeczy moze stwierdzic, ze "jak na garbatego" to mozna ta kamera realizowac [ proste w pewnym sensie, oczywiscie ] zdjecia filmowe, o wystarczajacej rozdzielczosci i takich tam roznych :) parametrach. Do tego podpiac jakis nienajgorszy [! wazne ] mikrofon, moze mikroport - ale jeden warunek, zdjecia po montazu MUSZA byc ... emisyjne w sensie profesjonalnej tv. tzn to nie moze byc lepsze vhs, a zdjecia szmaty pomimo przecietnego swiatla. Proste pytanie :)

środa, 15 września 2004, 02:53
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

dokładnie - pytanie proste.ja niestety nie znam na nie odpowiedzi i nie ukrywam że z chęcią poznam odp.na to pytanie ...... :) :arrow:

środa, 15 września 2004, 14:57
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

dokładnie - pytanie proste.ja niestety nie znam na nie odpowiedzi i nie ukrywam że z chęcią poznam odp.na to pytanie ...... :) :arrow:

środa, 15 września 2004, 15:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]