Teraz jest wtorek, 21 sierpnia 2018, 03:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Panasonic NV GS400 a SONY VX2100 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Panasonic nvgs400 a sony vx2100
Zatem panowie poczuli sie obrazeni.A nie denerwuje was ciągłe splatanie nonsensów i wysłuchiwanie czułych słówek Art-Video.Toż to forum a nie randka w ciemno.I zachowujcie sie jak mężczyżni a nie jak obrazone panienki z dobrego domu.Pewnych ciekawych a pozadanych odpowiedzi jak na lekarstwo,za to godzinne podziekowania i pla pla pla.Oczywiste ,że Panaś to dobra kamerka rodzinna i wakacyjna,oczywista,że Sony to tłuk do wesel.W miarę trwały o dobrej optyce i elektronice.Pisane było setki razy i setki razy wywoływało spory pomiędzy canonierami soniarzami itp.Pytanie naiwne,naiwne myślenie,że zestawienie parametrów coś wyjaśni.Panowie nie czujecie śmieszności.Cześć.Ch.Acha,to nie przedszkole to forum ,od czasu do czasu ktos walnie i tyle co myśli ,poczytajcie forum dla mężczyzn pl.rec.foto.

niedziela, 26 września 2004, 21:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a ja ciułam na vx2100 kasę a tu proszę
gs400, i jak sobie przeglądam kamery na allegro i widze gs400 za 5900zł z beiksa , u nich tez vx2100 za 9900zł , co prawda bez GW ale , zamim padnie taki sprzęt to GW dawno minie

więc , mam dylemat rozwiązany na 90%, zdecydowany jestem prawie na GS400, ale, no właśnie, czy kamera gabarytowo nie jest mała, mam D8 i waży 1,5kg z większym aku, ciężka jak się trzyma długo i wielka jak na D8
a jak to jest z panasonikiem , bo vx2100 wiem jak wygląda i miałem taką w rękach , filmowałem wesele

generalnie tragicznie cienmych miejc nie ma, są miejca gdzie jest mało światła, kościoły zazwyczaj, i czasami kiepskie sale, ale od tego mam dwa statywy , sześć klipsów i 8 lamp po 500w , pozostałoś po/do D8
więc czy jest sens wydawać kase n vx2100, czy zaoszczędzić 3900zł i kupic GS400
Oto jest pytanie

niedziela, 26 września 2004, 22:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Co powiecie o Panasonic AG-DVC60, obecnie to jedyna realna propozycja dla wideofilmowców.

niedziela, 26 września 2004, 23:00
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Może najlepiej pokazać która kamera jak filmuje w ten sposób?
Obrazek
Canon MVX3 -Dosyć ciemno , kamera w pełnym auto, godzina 22, brak oświetlenia halogenowego zarówno na kamerze jak i w pomieszczeniu. Sorki za artefakty ale to już z DVD zrzucone i to 3godziny na jednej płytce.
A treraz wieczór styczniowy ze statywu- zimno.
Obrazek
Jak zrobiłem zrzut- otworzyłem pliki w VirtualDubie i nacisnąłem printScreen - następnie w PaintBrushu nacisnąłem ctr+v , wyciąłem fragment obrazka z zawartością filmową(bez reszty pulpitu) i oto są.
No i przy okazji wychodzi jaka to jakość jest na DVD(słaba) w porównaniu do DV. Tak przy okazji - nie raz wykłucałem się z ludźmi że 2Mpiksele będą lepsze od 400tyś, a ludzie że i tak obraz jest w 720/576. Widać że te osoby nie miały okazji oglądać filmów z megapikselówek.

poniedziałek, 27 września 2004, 00:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wycinek klatki z sali bez doświetlania dodatkowego, godzina 23,33 wieczorem ,tylko oswietlenie sufitowe jarzeniowe, kamera SONY DCR-TRV828e, wychwycone programem Pinnacla , rozmiar 720 x 576, wzmocnienie CCD w tym momencie +12db
oświetlenie dodatkowe było , ale zostało już zdemontowane, bo to był koniec poprawin i filmowałem już bez doświetlania jeszcze kilka tańcy

wycinek z klatki z tej samej sali dwie godziny wcześniej , sala doświetlana , oświetlenie na dwóch statywach umieszczonych po przeciwnej stronie, na każdym statywie po 3 lampy po 500W, zmocnienie CCD +9db

Zdjęcie z dworu, ta sama kamera, rozmiar 720 x 576, CCD F14 0db

Widać że różnica między canonem MVX3 a TRV828 jest niewielka na korzyść canona jeśli chodzi o salę, a jaka jest róznica w zastosowanym CCD ?? znaczna , canon ma 2mln a sony 1mln, i canom ma stabilizator optyczny, a sony elektroniczny, a różnica w obrazie sczególnie na sali jest niewielka

Jeśli panasonic daje taki sam obraz , to bez sensu jest wymiana na niego , skoro nie ma róznicy

może osoba co ma panasonica GS400 niech zrobi wycinek z filmu z sali i pokaże na forum
będzie wtedy porównanie

Ostatnio edytowano poniedziałek, 4 października 2004, 20:40 przez VideoZawiercie, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 27 września 2004, 08:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A czemu to takie niebieskie, ocena jakosci kamery na podstawie takich obrazków to paranoja. Trzeba zrobić (nagrać) to samo, w takich samych warunkach, z różnymi ustawieniami parametrów i wszystkimi porównywanymi kamerami. Najlepiej kilka miejejsc przy różnym oświetleniu i wielkości planu.Przeprowadzić szeroką analizę nagrań przy pomocy wektoroskopu .Wtedy można to porównanie uznać za obiektywne i na tej podstawie ocenić kamerę. W takim badaniu istotne jest użycie tej samej taśmy we wszystkich przypadkach. To co zaprezentowałeś jest takim organoleptycznym porównaniem kilku potraw (każda przygotowana przez innego kucharza) w celu ustalenia który z kucharzy jest najlepszy. Czysta amatorszczyzna( bez chęci obrażania kogo kolwiek).

poniedziałek, 27 września 2004, 09:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

niestety (a moze stety) to co napisal gosc to prawda. takimi domowymi sposobami porownania najwyzej dojdziecie do wniosku ze najlepszym zakupem jest aparat Zenith... ;)

poniedziałek, 27 września 2004, 15:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzięki Badyl ,widzisz nieraz się zgadzamy.

poniedziałek, 27 września 2004, 15:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Trzeba zrobić (nagrać) to samo, w takich samych warunkach, z różnymi ustawieniami parametrów i wszystkimi porównywanymi kamerami. Najlepiej kilka miejejsc przy różnym oświetleniu i wielkości planu.Przeprowadzić szeroką analizę nagrań przy pomocy wektoroskopu .Wtedy można to porównanie uznać za obiektywne i na tej podstawie ocenić kamerę. W takim badaniu istotne jest użycie tej samej taśmy we wszystkich przypadkach.

Witam,
Bardzo ucieszył mnie post, którego fragment pozwoliłem sobie zacytować,
nareżcie pojawił się znawca tematu, od którego my amatorzy mamy okazję się czegoś nauczyć. Koncepcja którą przedstawił jest słuszna aż do bólu, myślę zatem, że niezwłocznie zgodnie z wyżej opisaną procedurą przystąpi do testów i podzieli się wnioskami. Tak więc Gościu do dzieła !!!. Z prawdziwym znecierpliwieniem oczekuję ( i pewnie nie tylko ja) na wyniki testów. Trzymam kciuki i pozdrawiam. :wink:

poniedziałek, 27 września 2004, 16:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ech ty Video Zawiercie, niczego się nie nauczyłeś. A co ja mówiłem ?? No co ja mówiłem ?? Na początek miał być kamuflaż. A ty co. Teraz szukaj po wsi tego ... wektoryskopu. No głupiś jak but. Mimo wszystko nie martw się, organizacja jest z tobą. Zapytam Zygmunta, w stodole pewnie coś znajdzie. Tylko wybij sobie z głowy tego tam VX 2100, bo przynosisz wstyd chłopakom. Programowe hasło pamiętasz ? To dobrze. Już nie będę się powtarzał. Hej.

poniedziałek, 27 września 2004, 17:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dokładnie Zawiercie !pełno mądralińskich co nic nie wiedzą i nawet nie chcą sprawdzić -- to co mogą podpowiedzieć innym - puste słowa lub slogany z telewizji.
Uważam że wprawne oko i mądra głowa wyczyta wszystko z dowolnych ujęć. akurat pokazaliśmy tu ujęcia jedne z lepszych jakie można zrobić z naszych kamer i Zarówno SONY DCR-TRV828e Zawiercia jak i mój Canon to kamery dobre, natomiast dla porównania obejrzałbym ujęcia z Dowolnego nowego Panasonika bo do tej pory miałem okazję oglądać tylko szumy z Panasi i nie wiem czy to przypadłość wszystkich modeli.
Ten sam materiał co poprzednio - kolega filmował ze mną Panasonikiem - to samo oświetlenie w obu przypadkach. Szkoda że szum z Panasia wygładził się przez kodowanie do mpg2 3000kbit/s ale jak ktoś ma dobry monitor lub sobie powiększy to zobaczy w czym żecz.
Obrazek

poniedziałek, 27 września 2004, 17:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Zdecydowanie jestem za panasiem. W beiksie cena 5900. Rewelka. W końcu to tylko amatorskie chałturzenie a nie prawdziwe kino. I koszty się bardzo licza ! :)

poniedziałek, 27 września 2004, 17:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio edytowano niedziela, 7 września 2008, 23:56 przez zakręcony, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 27 września 2004, 17:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

:D hi hi hi Zawiercie Weselnicy przy 3 Kw chyba sie gotuja a wracajac do tych waszych wycinkow (........) szkoda pisać

nikt Ciebie o zdanie nie pytał,
widzisz , a jak nie widzisz to zdejmij okulary , bo może ci zaparowały
swoje mądrości zostawiaj gdzie indziej

poniedziałek, 27 września 2004, 17:40
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Zresztą zainteresowanych zapraszam na moją stronę o kamerze CanonMVX3i i nie tylko http://kamera.knc.pl . Pozdrowienia.
P.S. Pomiary czułości przeprowadzałem luxomierzem cyfrowym IM2D , więc nie są to wartości z instrukcji obsługi.
Obrazek
Zdjęcie zamieszczam dla tych profesjonalistów co nie widzieli takiego cuda:)
No i wektoroskop? kolego widziałeś urządzenie które wymieniasz? Jak chcesz to wyśle ci wydruki z Oscyloskopu HP-2500 50MHz którego używam i mogę zamieścić tam bezpośrednią anlizę sygnału Composite lub YUV z moich dwu kamer filmujących w tym samym czasie to samo bez nagrywania na taśmę. Wybaczcie Panowie ale nie macie pojęcia o czym mówicie - to że cokolwiek filmujecie nie oznacza że się na tym znacie. A tak się składa ,że pracuje jako technik w THOMSON-MULTIMEDIA Polska i jestem odpowiedzialny za proces produkcji kineskopu - a ponieważ już się trochę pracuje to miałem okazje jamować kineskopy korygować cewki odchylania a teraz kłade piecze nad naświetlaniem maski szczelinowej. I powtarzam ! Wystarczy rzut oka aby dostrzec róznice w obrazach - człowiek jest bardzo czuły na róznice , przykład: maska szczelinowa ustawiana jest za pomocą kamer i nanomuwerów o dokładności 10 do -9 metra - a i tak panie które siedzą na kontroli stuprocentowej wyłapują jeszcze 10% wad na maskach - i tak się robi na całym swiecie. Więc nie ma przyrządu który określi jakość filmu - tylko ldzkie oko.

"" hi hi hi Zawiercie Weselnicy przy 3 Kw chyba sie gotuja a wracajac do tych waszych wycinkow (........) szkoda pisać"" - Kolega pewnie ma VX2000 i świeci ludziom po oczach halogenikiem - a z tego co widać Zawiercie filmuje bez lampki i jego obrazy są poprawne - a klienci zadowoleni że jakiś pacan nie uszkadza im wzroku.
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowano wtorek, 28 września 2004, 11:25 przez Elektron, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 27 września 2004, 17:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona