Teraz jest poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 07:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Panasonic NV GS400 a SONY VX2100 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kolega ZAKRĘCONY pewnie ma VX2000 i świeci ludziom po oczach halogenikiem - a z tego co widać Zawiercie filmuje bez lampki i jego obrazy są poprawne - a klienci zadowoleni że jakiś pacan nie uszkadza im wzroku.
Pozdrawiam.

Trafiłeś w dziesiątkę prawie, ma VX2100 i halogena
zdjecie tego pacana co uszkadza ludziom wzrok masz w prywatnym mailu odemnie do ciebie

poniedziałek, 27 września 2004, 19:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kol Elektron tak się składa ze wektoroskop i oscyloskop to jest to samo tylko chodzi o oprzyrządowanie i skalowanie. Widziałem takie coś nawet się nim czasami posługuję. Dla tych co też chcą sobie przetestować posiadane kamerki podpowiem ze analizę wektoroskopową obrazu można przeprowadzić przy pomocy programu Adobe Premiere Pro , Pro 1,5 lub Ediusa. Jesli uważasz że przedstawione obrazki są prawidłowe to faktycznie masz duże pojęcie o dobrym obrazie video. Owszem potrzebna jest lampa na kamerę bo wyrównuje oświetlenie, podwyższa jakość obrazu. Tylko niedoświadczony amator używa takiej lampe o mocy większej niż 20 do 35W. Nigdy nie słyszałem aby lampa takiej mocy uszkodziła komuś wzrok. Nikt dbający o jakość swojej pracy nie pozostaje tylko przy tej lampie, trzeba delikatnie oświetlić całość pomieszczenia najlepiej światłem rozproszonym, odbitym od sufitu.
Do Art- video ""myślę zatem, że niezwłocznie zgodnie z wyżej opisaną procedurą przystąpi do testów i podzieli się wnioskami. Tak więc Gościu do dzieła !!!. Z prawdziwym znecierpliwieniem oczekuję ( i pewnie nie tylko ja) na wyniki testów"" Cieszy to oczekiwanie ale na wykonanie takich testów nie liczcie. Po pierwsze nie dysponuję takimi kamerami , nie jestem hobbystą i brak mi czasu na taką pracę.
Podzieliłem się tylko swoimi wiadomościami na ten temat. Pracuję nieco innym sprzętem i aktywnie uczestniczę w tematach które go dotyczą.

poniedziałek, 27 września 2004, 20:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tylko niedoświadczony amator używa takiej lampe o mocy większej niż 20 do 35W

Uzywanie lampki na kamerę jest denerwującie dla filmowanych osób, no chyba że masz lampkę 3Wat na kamerze, ale i tak lepiej doświetlić salę niż doświetać lampką z kamery ..., ale jak ktoś chodzi z lampą 35wat to sam byłem świadkiem jak podszedł do mnie i przysadził mi światłem, na ostatnim weselu w sobotę, nic miłego , byłem gościem jako druga kamera , a kamerzysta łaził cały czas z lampą i w końcu zwóciłem mu uwagę żeby to wyłączył...
kamerzysta ma być niewidoczny na weselu, a nie HELLO, WIDZICIE MNIE, TU JESTEM

owszem , można doświetlać lampą, ale tylko w sytuacjach kiedy jest to niezbędne, a nie cały czas łazić po sali z zarówką i sadzić po oczach...

ja osobiście używam lampy do wywiadów w porze nocnej, albo jak filmuje z młodymi ujęcia nocne , no i kościoły jak są ciemne, lampę mam jak nie znam kościoła i używam tylko jak zachodzi taka potrzeba.
Ewentulanie jeszcze gaszę całe światło na sali i wtedy używam lampy na kamerze, zazwyczaj tylko raz jak jest grany taniec przytulaniec uzgodzniony wcześniej z orkiestrą

poniedziałek, 27 września 2004, 20:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Faktycznie jesteś super fachowcem, a ja dalej uważam że lampa 30 W z rozpraszającą szybką nikomu krzywdy nie zrobi a efekt końcowy jest dużo lepszy. Świecenie lampą w całkowitej ciemności to żadna uciążliwość HiHi.

poniedziałek, 27 września 2004, 21:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Faktycznie jesteś super fachowcem, a ja dalej uważam że lampa 30 W z rozpraszającą szybką nikomu krzywdy nie zrobi a efekt końcowy jest dużo lepszy. Świecenie lampą w całkowitej ciemności to żadna uciążliwość HiHi.

nie twierdzę że jestem super fachowcem, to są twoje słowa przelane przy pomocy klawiatury

Lepiej nie doświetalać niz doświetlać lampa z kamery

weź się GOŚCIU zapytaj gościa weselnego jednego , czy drugiego, czy mu to nie przeszkada a potem polemizuj

poniedziałek, 27 września 2004, 21:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio edytowano poniedziałek, 27 września 2004, 21:53 przez zakręcony, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 27 września 2004, 21:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio edytowano poniedziałek, 27 września 2004, 23:14 przez VideoZawiercie, łącznie edytowano 2 razy

poniedziałek, 27 września 2004, 21:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio edytowano niedziela, 7 września 2008, 23:58 przez zakręcony, łącznie edytowano 5 razy

poniedziałek, 27 września 2004, 21:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wesz pało co piszesz ? a od kiedy lamp nakamerowych się nie stosuje? Popatrz w TV czy się używa oświetlenia reporterskiego marny dokumentalisto wiesz co szkoda mi ciebie
czy wiesz jeden z 2 co to Softbox i do czego służy , lub maty półprzepuszczalne ( rozpraszając) właśnie zmieniłem lampę nakamerową Na Ianiro Alladin z płynną regulacją mocy od 0 do 100 % czyli jak zajdzie potrzeba to mam 70 W (wartość połowy twojej kamery ) a nie 3000 jak co niektóre pałki z tego forum

A od kiedy wesele jest reporterskim wywiadem , 6-8 godzin z lampą,
o ile wiem wywiad reporterski trwa kilka minut a nie 6-8 godzin

Ostatnio edytowano poniedziałek, 27 września 2004, 23:15 przez VideoZawiercie, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 27 września 2004, 21:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio edytowano niedziela, 7 września 2008, 23:59 przez zakręcony, łącznie edytowano 2 razy

poniedziałek, 27 września 2004, 21:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czy ja pisałem że masz filmować 6-8 godzin

ale pobyt na weselu jest 6-8godzin i ile z tego nagrasz , 3h i odajesz 2h, no to ładujesz ludzi w balona i to zdrowo

poniedziałek, 27 września 2004, 21:54
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

"wektoroskop i oscyloskop to jest to samo" - oto poziom tego forum.
Patrzcie kilkanaście lat jestem aktywnym elektronikiem i w życiu bym nie pomyślał że mój oscyloskop to jakiś wektoroskop. A to dla kolegi zdjęcie:
Obrazek
i pytanie do wszystkich Czy to jest Oscyloskop - bo sam zapomniałem - a rezystor to dioda czy tranzystor - jeżeli chodzi o montaż?

Obrazek

Faktycznie podobne :?:

Ostatnio edytowano poniedziałek, 27 września 2004, 22:13 przez Elektron, łącznie edytowano 3 razy

poniedziałek, 27 września 2004, 21:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio edytowano niedziela, 7 września 2008, 23:59 przez zakręcony, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 27 września 2004, 21:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mnie to wisi czy coś przeszkadza gościom ja mam zrobić dobre jakościowo weselne nagranie i robię to tak dobrze że klientów ful , mam juz zamówienia na 20wesel w przyszłym roko i 4 na 2006,. A oceniając Twoje Zawiercie zdjęcia to są one dość słabe, czemu takie niebieskie to pierwsze a w pozostałych twarze też kiepsko oddane i kolor taki brunatnawy. kiszka i tyle zresztą D-8 to i tak dobrze.

poniedziałek, 27 września 2004, 21:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

MOJ RYNEK NIE JEST TAK SPECYFICZNY JAK RYNEK SLĄSKI
NA WARMI I MAZURACH MAX TO 3 GODZINY A NORMA TO 2

Rynek Zawiercia to 4h , Śląska to 3h ale się pytam czy chcą 4h czy 3h i prawie zawsze wybierają 4h

poniedziałek, 27 września 2004, 22:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona