Teraz jest wtorek, 23 października 2018, 22:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Panasonic NV GS400 a SONY VX2100 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

No wlasnie... dyskusja dotyczy w koncu tego, co w temacie. A wiec na temat:
Poszedlem wczoraj do sklepu zabierajac ze soba moja wysluzona kamerke SONY TRV50 ( niegdys topowy jednoprzetwornikowy model SONY - dokladnie 2 lata temu). zabralem tez pomocnika i dokonalismy kilu testow porownawczych Panasia 400 versus Sony.
Oto okolicznosci testu - wnetrze sklepu ( ciemne ), duze okna wychodzace na nasloneczniona ulice - dosc ruchliwa. nagralismy ROWNOCZESNIE 5 min materialu filmujac te same miejsca wewnatrz sklepu i ulice przez sklepowe okna. Panas ustawiony byl na AUTO ( nie kombinowalem z manualnymi ustawieniami, bo nie znam dobrze tej kamerki - dopiero potem sie tym pobawilem).
Po powrocie do domu zrzucilem do AP material z obydwu kaset, pocialem go na 20 sekundowe odcinki, ktore naprzemiennie ulozylem na timeline, przekodowalem do mpeg 2 z wysokim bitratem i wypalilem na plytce dvd, potem obejrzalem rezultaty na telewizorze ( 32" 100Hz)

I tak - rzeczywiscie panas to rewelacyjna jakosc obrazu - odwzorowanie kolorow nawet w ciemnych miejscach. Przy zoomowaniu odleglych znajdujacych sie w ciemnych miejscach przedmiotow moja Sonka gubila ostrosc - jej odzyskanie trwalo nawet do sekundy. Panas nigdy nie gubil ostrosci. Teraz filmowanie przedmiotow ciemnych na tle jasnego okna - znow Panas pokazal klase!!. Poza tym filmujac obraz ulicy z ciemnego sklepu Sonka przepalala wyraznie to, co bylo na zewnatrz.. zmniejszenie gainu skutkowalo szarymi, rozmytymi kolorami. panas - znakomicie sobie poradzil z problemem.
Wydawaloby sie wiec, ze rzeczywiscie Panas to rewelacja.. ale ma rowniez minusy. Dla mnie podstawowym minusem jest niemoznosc konwersji analogowo-cyfrowej "w locie" - innymi slowy chcac zrzucic naterial np. z kasety VHS do kompa trzeba ja najpierw nagrac na tasme w Panasiu, a potem z tasmy do kompa.. moja Sonka ma taka opce zrobienia tego "w locie".
Drugi powazny minus to brak gniazda LANC do sterowania kamera na statywie ( mam taki statyw dedykowany do SONY i dziala znakomicie).
W panasiu jest jakis badziewny pilocik na kabelku, za pomoca ktorego nie da sie zoomowac plynnie. Poza tym ten pilocik dzieli gniazdo z mikrofonem - ja stosuje czesto zewnetrzny mikrofon kierunkowy Sennheisera.. a wiec postawienie takiej kamery z tym mikrofonem na statywie zmusza do operowania zoomem za pomoca normalnego suwaka zoomowania, bo pierscien na obiektywie odpada!!! zoom porusza sie SKOKOWO, a nie plynnie.
Podsumowujac... kamerka fajna dajaca doskonaly obraz rowniez w gorszych warunkach oswietleniowych, ale niedopracowana.
Z powodu wymienionych powyzej wad chyba sie nie zdecyduje na jej zakup.. zostaje SONY TRV 950.

Pozdrawiam myslacych.

wtorek, 28 września 2004, 18:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dla mnie podstawowym minusem jest niemoznosc konwersji analogowo-cyfrowej "w locie" - innymi slowy chcac zrzucic naterial np. z kasety VHS do kompa trzeba ja najpierw nagrac na tasme w Panasiu, a potem z tasmy do kompa.

No to już pozamiatanie, ja korzystam z firewire i taka opcja nie wchodzi w grę, jednak trzeba ciułać na vx2100 dalej , a panasonika GS400 sobie odpuszcze, a puki co mam jeszcze D8 która ma to czego nie ma panasonic

wtorek, 28 września 2004, 19:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wtorek, 28 września 2004, 19:53
Stały bywalec
Stały bywalec

Panowie, spokojnie - ten Panas MA WEJSCIE CYFROWE I ANALOGOWE - nie wykonuje tylko konwertowania analog/cyfra " w locie" dokonuje natomiast w locie konwersci cyfra/analog.

Oznacza to, ze mozna go uzywac np. jako konwertera cyfrowo-analogowego podczas montazu w AP - czyli podlaczyc kamere do kompa po fire-wire, a telewizor do kamerki kablem AV. daje to komfort podgladu na telewizorze montowanego materialu.

Nie mozna natomiast podpiac np. magnetowidu VHS do wejscia analogowego kamery, polaczyc kamery z kompem kablem firewire i zgrywac ' w locie" materialu do kompa. Trzeba material analogowy NAGRAC W KAMERZE na tasme miniDV, a nastepnie Z TEJ TASMY przegrac na kompa, co czasami bywa klopotliwe i zuzywa mechanizm kamery.
Funkcje konwertowania analog/cyfra "w locie" maja wszystkie nowsze kamery SONY z fabrycznie aktywnym wejsciem analogowym i ( ponoc) wiekszosc Canonow.
Mam nadzieje, ze wyjasnilem wszystkie watpliwosci.

Pozdrawiam myslacych

wtorek, 28 września 2004, 20:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Funkcje konwertowania analog/cyfra "w locie" maja wszystkie nowsze kamery SONY z fabrycznie aktywnym wejsciem analogowym i ( ponoc) wiekszosc Canonow.

Pozdrawiam myslacych

w canonach amatorskich to te z literka i to maja
oraz inne bajery z gniazdkiem LANC czy b.dobrym pilotem bezprzewodowym włącznie

wtorek, 28 września 2004, 20:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio edytowano poniedziałek, 8 września 2008, 00:03 przez zakręcony, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 28 września 2004, 21:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Myślę że bezproblemowo można to odblokować , czy przy wgrywaniu z analoga na taśmę dv widać obraz na wizjerze i panelu.

wtorek, 28 września 2004, 21:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

:D Zawiercie witaj w klubie

Pozdro

W klubie ciułacza , czy w jakimś innym

wtorek, 28 września 2004, 22:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Zdaje mi się, że do konwersji analogowo-cyfrowej są inne specjalizowane urządzenia np. ADVC-50, lub karty video z analogowymi we/wy. Pewnie, że nie szkodziłoby, gdyby GS-400 oprócz tego, ze spełnia funkcje niezłego aparatu cyfrowego, zastępowała również konwerter A/C, lecz uważam, że dla sporej grupy użytkowników jest to sprawa drugorzędna szczególnie biorąc pod uwagę jej podstawową zaletę tj. spore możliwości przy rozsądnej cenie.

wtorek, 28 września 2004, 23:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
a na jasny grom to wyspecjalizowane urządzenie za około 1000zł kiedy prawie każda kamerka cyfrowa robi to dużo lepiej.

środa, 29 września 2004, 01:03
Stały bywalec
Stały bywalec

Myślę że bezproblemowo można to odblokować , czy przy wgrywaniu z analoga na taśmę dv widać obraz na wizjerze i panelu.

Oczywiscie, ze widac. Natomiast odblokowanie tej funkcji jest chyba niemozliwe.. jak do tej pory wszystkie operacje polegajace na zmianie softu kamer ( np. odblokowanie wejscia DV IN) odbywaly sie przez gniazda LANC - a tego nie ma w panasiu. Poza tym ci, ktorzy odblokowywali softowo wejsca DV IN w swoich kamerach SONY nie otrzymywali w rezultacie mozliwosci konwersji analog/cyfra w locie, malo tego - w wiekszosci kamer SONY takie odblokowanie dotyczylo wylacznie wejscia DV IN, a nie wejscia analogowego.

Tak wiec pozostaje w panasiu tylko droga okrezna : analog->tasma mini DV, a potrm tasma miniDV-> komputer. Szkoda....

środa, 29 września 2004, 11:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jak jest wejsćie analogowe umożliwiajace konwersje na DV to jest też możliwość odblokowania, w kamerach Sony i innych nie było wejscia analogowego wogóle.

środa, 29 września 2004, 13:08
Stały bywalec
Stały bywalec

Jak jest wejsćie analogowe umożliwiajace konwersje na DV to jest też możliwość odblokowania .

Jak juz opracujesz taka metode - daj znac - chetnie sie z nia zapoznam - tym bardziej ( jak mniemam ) obejdzie sie bez rozbierania kamery i utraty gwarancji.

Pozdrawiam myslacych

środa, 29 września 2004, 16:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nie opracuję bo jest mi to zbędne , zresztą takich kamer nie używam, piszę tylko o tym co wiem a wiem że takie coś robią, radzę poszukać w necie. Przecież to logiczne , wystarczy ten sygnał cyfrowy zapisywany na kasecie przesłać do komputera.

środa, 29 września 2004, 16:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak jest wejsćie analogowe umożliwiajace konwersje na DV to jest też możliwość odblokowania, w kamerach Sony i innych nie było wejscia analogowego wogóle.

Ja zajmuje się odbokowywaniem dodatkowych wejść AV I DV in, oraz balansu, zebry i info expo...itp, i powiem ci ekspercie że kamery sony w 90% mają wejscie analogowe , a te co mają tylko wyjście to można i wejście oblokować, można też oblokować konwenter analog/cyfra ,

są takie co fabrycznie już nie mają, są to głównie modele z 2003/2004 roku, oczczędność Sony
poprzednie kamery z danej serii robione były na tej samej płycie, różniły się tylko oprogramowaniem

środa, 29 września 2004, 17:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona