Teraz jest piątek, 22 czerwca 2018, 13:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Polska Instrukcja do Sony TRV 60 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Polska Instrukcja do Sony TRV 60
Witam,
Zwracam się do wszystkich użytkowników z ogromna prośbą. W ostatnich dniach zdecydowałm się na zakup kamery Sony TRV 60 na wtórnym rynku. Niestety obecny właściciel nie posiada polskiej instrukcji obsługi. Jeżeli ktoś posiada takową, bardzo proszę o kontakt na adres e-mail akowalcz@wp.pl
Chętnie poznam też opinie na temat tej kamery. Czy warto kupić ten model mimo iż wyszedł już z produkcji czy może HC40?
Dziękuję i czekam na odpowiedź,
akowalcz

piątek, 10 września 2004, 08:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kamerka TRV 60
Witam

Co do instrukcji to mam ją tylko w wersji papierowej ale ma pond 300 stron - zatem skserowanie tego to chyba za drogo.

Może ktoś ma ją w formacie .pdf lub w .doc.

Do do jakości - to zasadnicza różnica jest taka że TRV 60 ma większy przetwornik (CCD) przez co - nagrania w gorszych warunkach oświetleniowych są lepsze.

NIe wspominam o innych kwestaiach takich jak: lpesza optyka (Carl Zeiss T), dwa razy większa CCD (lepsza stabilizacja) i lepszy tryb 16:9.

Pozdrawiam
Dziku

piątek, 10 września 2004, 09:09
Bywalec
Bywalec

Post Opinia użytkownika.
Mam tę kamerę od niedawna,ale coś już mogę powiedzieć. Po pierwsze jeszcze ją mozna dostać 'na rynku pierwotnym" co polecam. Używana to zawsze ryzyko.
A teraz o kamerze - nagrywam wyłącznie w trybie 16:9. Jej przetwornik jest duży i takie nagrania sa po prostu bardzo dobre. W porównaniu np z trv33, której wcześniej uzywałem.
Nagrania zarówno w plenerze jak i w pomieszczeniach są bardzo dobrej jakości. Duży przetwornik pomaga też w stabilizacji obrazu.

Oczywiście są też wady - jak wszystkie amatorskie kamerki (czyt. tańsze) nagrywanie w słabym oświetleniu jest krótko mówiąc słabej jakości. Chociaż w porównaniu do trv33 jest DUŻO LEPIEJ i np. nagranie słabo oświetlonej ulicy wychodzi dobrze.
Duży plus tej kamery to pierścień do ustawiania manualnego.
Minus (dla jednych a plus dla innych ) to ekran dotykowy, niestety się brudzi.
I co mnie zdziwiło zdjęcia z tej kamerki są po prostu dobre, porównywalne z kompaktowymi cyfrakami (2megapiksele).
Jest też ciekawostka - laserowy pomiar odległości dla funkcji aparatu cyfrowego. Działa bardzo dobrze gdy chcemy zrobić zdjęcie w ciemności i w normalny sposób nie udaje się "złapać" ostrości.
Nie podoba mi się tez pilot - niestety bardzo duży. Już się nawet próbowałem dowiadywać o jakiś mniejszy (np wielkości karty kredytowej)...
A co do instrukcji po polsku to niestety jest bardzo obszerna. Spróbuj w serwisie sony'ego lub w sklepach gdzie jeszcze mogą być egzemplarze tych kamer Np EuroAgd, MediaMarket. CZasem też zostają im instrukcje po skradzionych egzemplarzach kamer. Pytaj, szukaj może się uda.
I jeszcze raz przemyśl kwestię zakupu używanej.(!)
Pozdrawiam, Andrzej

piątek, 10 września 2004, 10:02
Nowy
Nowy

Słyszałem, że można kupić jeszcze w Polsce TRV60 ale podstawowa wada to jej cena. Zastanawiłaem się też nad załatwieniem tej kamery w stanach ale nie wiem czy tak jak kupiona u nas będzie miała cały osprzet (kable, oprogramowanie itp).
Jezeli chodzi o instrukcję, jeżeli jest papierowa moge odkupić ksero lub jeżeli ktoś jest z Warszawy moge z nim się skontaktowac osobiście.
Czekam na wszystkie opinie,
AK

piątek, 10 września 2004, 10:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dziękuje za odpowiedzi.
Słyszałem, że można kupić jeszcze w Polsce TRV60 ale podstawowa wada to jej cena. Zastanawiłaem się też nad załatwieniem tej kamery w stanach ale nie wiem czy tak jak kupiona u nas będzie miała cały osprzet (kable, oprogramowanie itp).
Jezeli chodzi o instrukcję, jeżeli jest papierowa moge odkupić ksero lub jeżeli ktoś jest z Warszawy moge z nim się skontaktowac osobiście.
Czekam na wszystkie opinie,
AK

a sony polska nie może sprzedac udostepnic instrukcji
próbowałes u nich
http://www.sony.pl

piątek, 10 września 2004, 10:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Próbowałem, prawdopodobnie będzie szansa na zakup instrukcji :D

piątek, 10 września 2004, 12:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post do akowalcz
Pozdrawiam.
Informacja : Ja kupiłem kamerę DCR-TRV 75 E za 4.499 PLN
w sklepie CENTRUM SONY. Mozna skorzystać także z nieoprocentowanych
rat. Myślę, że propozycja warta uwagi.

sobota, 18 września 2004, 20:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jesli nie masz jeszcze polskiej instrukcji to napisz na mjsit@r-net.pl.

niedziela, 19 września 2004, 20:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]