Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 17:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 [] SONY DCRTRV19 [] Potrzebna POMOC 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post [] SONY DCRTRV19 [] Potrzebna POMOC
witam kupilem kamere sony dcr trv19 , jest to moja pierwsza kamera w zyciu.Nie wiem czy to dobrze czy normalne ale jak zgrywam filmy na kompa to mam rozdzielczosc 320X240 ,moze to da sie jakos zmienic ,aha i czy da sie zgrywac filmy inaczej czy tylko przez fire wire,a takze czy da sie je jakos komresowac do mniejszej ilosci mb.Szukalem w kamerze nie ma nic takiego tam.Moze ktos z was wie cos o tym.Takze chcialbym sie dowiedziec czy mozna z internetu sciagnac instrukcje obslugi do tej kamery po polsku bo mam angielska wresje,jesli tak prosil bym o przeslanie mi adresu lub podania jakis namiarow.Jesli ktos wie cos wiecej o tej kamerze ,czyli jakie ma mozliwosci a takze czy zrobilem dobry zakup bo wacham sie nad oddanie jej do sklepu.Prosze o przesylanie wszystkich informacji na maila escobar1983@wp.pl.Z gory dzieki
z powazaniem
ESCOBAR

wtorek, 14 września 2004, 21:49
Stały bywalec
Stały bywalec

Jakim programem zgrywasz ?
Prawidłowo powinieneś mieć rozdzielczość 720 na 576 tj. pełny pal, i tylko przy takiej rozdzielczości zachowasz pełną bezstratną jakość do np. późniejszego montażu. teraz w rozdzielczości jakiej zgrywasz i tak te pliki zajmują mniej miejsca. Napewno nigdzie w kamerze nie ma ustawień aby zmienić parametry przechwytywania, zmiany te musisz dokonywać w programie do edycji. Polecam abyś z kamery przechwytywał materiał w swojej najlepszej jakości (wtedy godzina filmu zajmuje ok. 13GB) a następnie po jakimś montażyku np. wycięciu scen nieudanych i dodaniu przejść kompresował materiał kodekiem divix. Wszystko to możesz zrobić w dowolnym programie do obróbki wideo (zapewne jakąś darmową wersję takiego programu dostałeś z kartą firewire.)
Bardzo chwalę sobie produkty sony ja już od około dwóch lat używam modelu dcr-trv17e i nie miałem z nim żadnych kłopotów.
Niesądzę żebyś gdzieś znalazł instrukcję po polsku do tej kamery, kiedyś szukałem do swojej bez skutku. Po angielsku bez problemu, ale polskiej brak. Dopiero na allegro zakupiłem na płytce w pliku pdf. Była trochę źle zeskanowana w słabej jakości i słabo skompresowana bo całość zajmowała ok. 120MB. Poszukaj tam czasami ogłaszają się ludzie, którzy mają coś takiego. Możesz także poszukać gdzieś w sklepie jak mają po polsku możesz dogadać się ze sprzedawcą aby ci ją zeskanował. Oczywiście będzie cię to trochę kosztowało.
Jak bardziej sprecyzujesz pytania postaram się odpowiedzieć dokładniej.
Pozdrawiam.

środa, 15 września 2004, 00:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam
Jakim programem zgrywasz ?
Prawidłowo powinieneś mieć rozdzielczość 720 na 576 tj. pełny pal.

nie ma zgody pełny pal to 768x576

środa, 15 września 2004, 00:08
Moderator
Moderator

Eee.. Jam3 - czepiasz się. To był skrót myślowy - taki "pełny" PAL dla kamery - 720x576. Przecież wiadomo jaki jest PEŁNY PAL. Doradziłbyś coś prędzej chłopakowi :-D

środa, 15 września 2004, 08:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Eee.. Jam3 - czepiasz się. To był skrót myślowy - taki "pełny" PAL dla kamery - 720x576. Przecież wiadomo jaki jest PEŁNY PAL. Doradziłbyś coś prędzej chłopakowi :-D

mylisz się dla kamer jest 768x576 :wink:
720 x576 to jest to co widzisz na TV 8O
dlatego standard dla dvd jest m.in. 720x576

zreszta co tu pomagac te sprawy było szeroko omawiane
wystarczy opcja szukaj

a w krótko
nie jest to wina kamerki
ustawić opcje w programie w którym zgrywa a jak chce mieć jakość i malo miejsca to nieoceniony jest drdivx

w spr. instrukcji to standard http://www.sony.pl tam powinien zacząc może mu sprzedadzą lub udostepnia
bo watpie aby instrukcje tego typu były w internecie za darmo
bo prawa do niej ma only sony albo jego przedstawiciel na dany kraj lub region

środa, 15 września 2004, 10:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post witam
ja filmy zgrywam przez imager mixer ver 1.5 .Jak wiecie o jakims innym programie to piszczcie albo wytlumaczcie mi jak to zrobic przez ten program bo dalej nie wiem jak.Z groy dzieki aha jesli macie jakies stronki skad moge sciaganac ten program do zgrywania, aha tak po za tym to czy wiecie jak mozna sciagac filmiki przez usb z tej kamere bo ja moge tylko przez fire wire a mam wyjscie usb i chyba da sie.

środa, 15 września 2004, 20:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: witam

Ostatnio edytowano czwartek, 30 września 2004, 12:37 przez jam3, łącznie edytowano 1 raz

środa, 15 września 2004, 21:24
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Nie ołupiajcie człowieka swoja dyskusja tylko pwiedzcie że ma zgrywać przez IEEE 1394 a nie przez USB . A przy okazji to pełen PAL z kamery to 720x576
736x566 to pełny PAL w wkonaniu stacji telewizyjnej ,jeśli idzie o komputery to tylko komputer AMIGA umie wyświetlić taka pełną rzdzielczść przy odchylaniu liniowym 15625 Hz i pionowym 50Hz, bez dodatkowych kart graficznych i dlatego czesto jest używany w osiedlowych TV w kanałach informacyjnych.

Ostatnio edytowano poniedziałek, 20 września 2004, 03:38 przez kazek, łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 19 września 2004, 06:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jesli chcesz polska instrukcje to napisz na mjsit@r-net.pl

niedziela, 19 września 2004, 20:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]