Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 06:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 KUPIĆ KAMERĘ W USA? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post KUPIĆ KAMERĘ W USA?
Witam,

zamierzam kupić kamerę za pomocą internetu z USA. Czy sa jakieś problemy kupnem? Czy trzeba płacic dodatkowo jakis podatek.

Ceny kamer wydaja się bardzo atrakcyjne, ale jak to wygląda w praktyce - czy są jakies dodatkowe koszty, problemy z przesyłką, oszuści itp.?

Oczywiście piszę o kupnie kamery w systemie PAL - w USA te modele są także dostępne i w ciekawszych cenach niż w Europie. Może ktoś wie dlaczego?

Dzięki

środa, 22 września 2004, 12:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Z tym mozesz mieć problem. Najpierw musisz przelać kase na ich konto. A kto ci zagwarantuje że firmawysyłkowa nagle nie zniknie ?
Potem muszą ci to wysłać i tu drugi problem. Zwykła paczka kosztuje 90$. Jesli podasz wartość kamery np 2000 USD to celnicy automatycznie wlepią ci VATe (22%) i jakiś tam podatek - nie bedzie ci się więc opłacało.
Jesli nie podasz wartości...no właśnie możesz nie podać. ale co będzie jak paczka zginie?
Wtedy dostaniesz marne 200$ odszkodowania i tyle bo nie podaleś wartości.
Jakbyś chciał wysyłać kurierem DHL , UPS to zapomnij paczka może kosztować około 400$.
Lepiej skorzystaj z usług ludzi którzy zawodowo przemycają kamerki z USA i maja układy z celnikami. Dają w łape komu trzeba i kamerki idą nawet w ilościach półhurtowych.
Oni ponoszą całe ryzyko , a ty płacisz tylko kaske sprawdzasz i odbierasz. Zwykły zjadacz chleba też może się dogadać z celnikami (wiem bo sam tak robiłem jak przywoziłem dla siebie z USA ) bo wiadomo że wszyscy oni biora łapówki , ale szkoda zdrowia i nerwów.

Odradzam więc zdecydowanie bo jak będziesz miał pecha to możesz wtopić niezłą kase.

środa, 22 września 2004, 13:25
Bywalec
Bywalec

Taki sam mam problem aktualnie, wyslala mi siostra kamere z usa, ladnie pieknie paczka ubezpieczona rachuneczek do srodka wssadzila. przylazi kurier mam odbierac a tu clo 475zl, podziekowali skad kase heh, wyszedlem jak Zablocki na mydle, odradzam, popatrz z niemiec moze jakies promocje czesto sa its

środa, 22 września 2004, 14:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Tak haracz na granicy musisz zapłacić kolego. Przecież mamy kilkaset tysięcy urzędasów a każdy musi dobrą furą jeździć - więc trzeba skądś mieć tą kase. I na panów prezesów też trzeba zrzutke zrobić - przecież one nieboraki zarabiać nie umieją, a kawior jeść muszą (taki już ich los) .
Jak to dobrze że my videofilmowcy zarabiamy kase i możemy się nia podzielić z bliźnimi ! Od razu mam lepsze samopoczucie i ide na browara.

środa, 22 września 2004, 16:00
Nowy
Nowy

można jeszcze do jakiegoś kraju w uni ( poza poską ) np niemiec aby uniknąć opodatkowania a to przecież spore pieniądze. musisz miec tam rodzinę albo znajomych albo ostatecznie na poste restante (nie jestem pewien czy nadal chcą tak firmy wysyłać). jeśli mieszkasz blisko granicy to sporo pieniążków zaoszczędzisz, nawet jak będziesz musiał podjechać.
często korzystam z przesyłek ze stanów, rodzina wysyła niektóre potrzebne rzeczy,korzystaj poprostu z uznanych serwisów to i wpadek nie będzie. mnie osobiście nigdy jeszcze nic nie zaginęło ( puk, puk, puk ), a ryzyko się opłaciło, nigdy też nie podawałem wartości rzeczywistej.
a ci co znają kogoś wracającego z usa mogą go poprosić o przysługę, i przywieżć jako własne mienie, zabezpieczając oczywiście każdą ze stron na wypadek gdyby się rozmyśliła ;))) jak to mówią, z rodziną to na obrazku....
pozdr

środa, 22 września 2004, 17:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Z Niemiec już się nie opłaca, jak nie można sobie odbić Vatu to wychodzi podobnie jak u nas. Zresztą w Szwabii jest socjal wiekszy jak w Polsce - Vat mają wysoki, podatki również a to wszystko razem daje drogi produkt. USA to jeden z niewielu krajów gdzie jest mało socjalu i nie zdzierają z człowieka skóry. Są Stany gdzie Vat jest równy 0 , a w Californii jest najdrożej bo Vat wynosi "aż" 8%. Następnego lata się tam zrywam bo mam już dość robienia na tych wypierdków w sejmie.

środa, 22 września 2004, 18:15
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

USA to jeden z niewielu krajów gdzie jest mało socjalu i nie zdzierają z człowieka skóry. Są Stany gdzie Vat jest równy 0 , a w Californii jest najdrożej bo Vat wynosi "aż" 8%. Następnego lata się tam zrywam bo mam już dość robienia na tych wypierdków w sejmie.

weź mnie ze sobą ;-)

środa, 22 września 2004, 20:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kamera SONY PD170P kosztuje w USA - oczywiście w zależności od firmy sprzedającej - od 2700$ - 3200$. Do tego ubezpieczony transport 170$.

Czyli zakładając przy najniższej cenie kamery suma wynosi 2900$ = 10500PLN. W Polsce najtaniej znalazłem ten model kamery za 14900PLN

Różnica to 4500PLN - chyba że czegoś nie rozumiem, lub są jakieś koszty, o których nie pisaliście.

Wydaje mi się, że firmy amerykańskie są uczciwe - czy też za mało znam Amerykanów i się mylę?

Czy to są wszystkie koszty jakie ponoszę odbierając towar w Niemczech?

Dzięki

czwartek, 23 września 2004, 10:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak już wyjaśniałem koszty jakie ponosimy w Polsce to zrzutka na bande urzędasów którzy nas okupują. Firmy sprzedające sprzęt są ok - muszą z czegoś żyć.

Do każdej ceny niech Pan doliczy 22% Vatu , potem cło na tego typu sprzęt (dokładnie nie powiem jakie ) i opłaty graniczne. Zakładając że firma sprowadza sprzęt legalnie to musi ponieść te koszty. Koszty te są przenoszone na klienta bo wiadomo firma nie jest instytucją charytatywną żeby dokładać.

Nie porównujmy USA do Polski bo to całkiem dwa różne światy. W jednym panuje kapitalizm (prawdziwy kapitalizm) a w drugim socjalizm. Sprzęt video jest uważany w naszym kraiku za zbytek i pobiera się od niego haracz - przecież to proste.
Zresztą co tam video. Cena benzyny u nas 3.9 zł , a w NY (rok temu jak byłem) 1.5 zł.

Co do amerykanów to wiadomo są nastawieni na maksymalny zysk biznes to nie jest przedszkole, ale zdrowe zasady ekonomiczne nie pozwalają na windowanie cen.
Poza tym jaka Vata wacha się od 0 do 8 % max i zero akcyzy i zero cła - no sami wicie rozumicie.

czwartek, 23 września 2004, 11:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Fajny temat. :)
Własciwie jak to jest z tymi kamerami z USA?
Czy mozna je kupić w systemie PAL w amerykanskich sklepach internetowych?
Czy ładowarka i zasilacz jest na 220V w takiej europejskiej wersji PAL kupionej w USA?
Wiesz ...zeby sie nie okazalo ,ze po otwarciu paczki kamera jest owszem Pal ale cale zasilanie jest na 110V 8O .
Czy jest jakas roznica w cenie W (tym samym sklepie) pomiedzy wersja USA i Europa?
Daj cynk/link please. :) :) :)

czwartek, 30 września 2004, 21:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio edytowano poniedziałek, 8 września 2008, 00:31 przez zakręcony, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 30 września 2004, 21:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzieki za szybka odpowiedz.
Jest fajnie tylko surczybyki Amerykańce wiedza ,ze w Europie jest drogo i np na modelu Sony HC-30 jest roznica bagatela 130 USD!!!
:twisted: :twisted: :twisted:
Czyli okolo 460zł .
To sporo ale i tak sie oplaca.
Dzieki :) :) :)
Pozdrawiam Paweł.
Ps. Zapomnialem zapytac ...znasz moze jeszcze jakies inne linki(tańsze)? :)
Dzieki.

czwartek, 30 września 2004, 22:35
Stały bywalec
Stały bywalec

http://www.amphotoworld.com/subcategory ... om=&rpp=10

http://www.amphotoworld.com/subcategory ... om=&rpp=10[/quote]

Nic nie pisza o wyposazeniu do tych kamer - takie tanie sklepy podaja zazwyczaj cene "golej" kamery - bez zasilacza, ladowarki, baterii, kabli i kart pamieci. jak sobie doliczysz to wszystko ( pomijam klopotyz zakupem np. oryginalnego zasilacza na 22v) to cena wcale nie bedzie taka zachecajaca.
Sprawdz tu:
http://www.bwayphoto.com
Tu przynajmniej podaja, co jest w wyposazeniu.

Pozdrawiam myslacych

sobota, 2 października 2004, 13:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]