Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 04:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 hc 14 i ustawienia manualne 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post hc 14 i ustawienia manualne
Witam Przymierzam się do zakupu hc14 i zaczynam sie wahac.
Co jest z ustawieniem balansu bieli i szybkością migawki czy da się to ustawić ręcznie
A w ogóle to mnie wkurza ten panel dotykowy - czy rzeczywiście jest on taki super ??????

piątek, 24 września 2004, 09:56
Bywalec
Bywalec

Od niedawna mam wlasnie taka kamere. Tez sie wahadlowalem. W koncu wybralem z powodu ceny (kupilem za 1600 pln - kupowana i sprowadzana po znajomosci z anglii - sklep internetowy). Bez zbednych dodatkow (karta pamieci, DVin) - za to tania.
Co do balansu bieli, to na 100% nie jestem pewien, ale sprawdzalem ostatnio - bo chcialem sobie ustawic recznie.
Nie znalazlem. Byc moze za slabo szukalem. Mozna wybrac opcje "manual", ale jak to ustawic to znalazlem w instrukcji.
Szybkosc migawki, kilka trybow automatycznie. Jeszcze nie sprawdzalem.

Jedno jest pewne.
Ja do amatorskich filmow wlasnej produkcji, nie potrzebuje wiecej opcji niz oferuje kamera. Jej automatyka (ostrosc, balans b., migawka) dziala bez zarzutow - a zawsze mozna cos doustawic z menu.
Najwazniejsze jest to, ze obraz mnie w zupelnosci zadowala. Sony ma dobra jakosc obrazu, stabilizator, autofokusa. To wystarczy.
Oczywiscie, aby robic cos powaznego, to nalezy dokupic obiektyw szerokokatny, statyw, halogena itp.
Mozna sie wtedy pobawic na calego.

Wbrew pozorom tanie kamery z full manualem, to podpucha (wd. mnie). Jeden dzien sie pobawisz ustawieniami, a i tak w ostatecznosci skorzystasz z automatow. W koncu ktos nad je zaprogramowal na optymalne wartosci. Pomijam extremalne ujecia.
Czesc efektow mozna wykonac programowo softem na komputerze.
A propos komputera. To za zaoszczedzone pieniazki rozbudujesz sobie sprzet, bo cala zabawa zaczyna sie przy skladaniu materialu (ujec).

Panel. Dobra rzecz. Troche sie brudzi, ale trudno jesc hamburgera i filmowac jednoczesnie. Mi nie przeszkadza. Nie jest super wygodne. Ale zwykle korzystam z raz ustawionych parametrow w jednej scenie.

Ja uzywam tylko recznego zumu. Bardzo dobrze daje sie wykrecic (wolniej/szybciej. Bardzo plynnie. Zum 10 krotny wystarcza w zupelnosci.

Jak dotad uwazam, ze za taka cene idealny zakup. Teraz zbieram na statyw i rozbudowe kompa.

Pozdrawiam

sobota, 25 września 2004, 15:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
balans bieli w hc14 jest w manual set -WHT BAL : auto, hold, outdoor,indoor .
Ewidentny brak funkcji z kamerki hc18 balansu bieli Onepush (wzorca bieli) . Hc14 ma problemy z zbalansowaniem bieli przy sztucznym świetle np. jarzeniowek. Chyba że ktoś ma jakiś sprawdzony sposób na sztuczne światło, ja takiego nie mam.
jeżeli chodzi o szybkosc migawki mam pytanie ktora to funkcja tym reguluje?

sobota, 25 września 2004, 19:02
Bywalec
Bywalec

Nie mam tej kamerki, ale bawiłem się nią w sklepie i niestety podobnie jak moja nie ma ręcznego sterowania migawką. Wpływ na ten parametr ma tylko wybrany program tematyczny. Ja filmuję synka, więc mam ustawione "portret". W tym trybie max migawka to ok 415 jak jest dalej "za jasno" to leci przysłona do góry. W sumie to zgodzę się że do amatorskiego filmowania najlepsza jest kamera z najlepiej działającym automatem. Dobrze jak ma manual, ale bardzo często poprostu nie ma czasu na ustawianie kamery bo straci się ciekawe ujęcie. Mnie brakuje w kamerkach możliwości zaprogramowania kilku ustawień, które można by było wywołać przyciskiem. Cos podobnego do Samsungów, ale w większej ilości. Pozdrawiam!

niedziela, 26 września 2004, 02:08
Bywalec
Bywalec

A i jeszcze jedno, Ja miałem podobny problem co Ty. Próbowałem przez godzinę polubić panel dotykowy w TRV14E ale jakoś mi sie nie widziało palcowanie po monitorze. W końcu zdecydowałem sie na większą D :D ale to z uwagi na gabaryty, masę no i pełny full wejść i wyjśc. Prawda jest taka że człowiek to takie zwierzę które się do wszystkiego przyzwyczai. Jak ją kupisz to zapewne po tygodniu już to będzie dla Ciebie obowiązujący format komunikacji z kamerą. Jak Ci sie podoba obraz, funkcjonalność, parametry, gabaryty, waga, nie ma sie co zastanawiać. W końcu Sony to Sony a nie jakies badziewie z targu. Pozdrawiam !

niedziela, 26 września 2004, 02:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
dzięki za odpowiedzi chlopaki - juz sie zdecydowałem HC14 :)
przy okazji wiedzieliście że po zakupieniu kamerki (w Polsce) jest możliwość wykupienia gwarancji na 5 lat ??? za niewielkie pieniądze 250zeta

niedziela, 26 września 2004, 20:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]