Teraz jest sobota, 23 czerwca 2018, 19:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Awaria kamery Panasonic 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Awaria kamery Panasonic
Witam wszystkich,
mój problem pojawił się całkiem niedawno i całkiem niespodziewanie (tak to bywa z awariami, niestety...). Otóż pewnego dnia, gdy próbowałem nagrać parę scen, zauważyłem, że wyświetlacz jest dziwnie nieostry (jakiś taki zamglony) i dość ciemny. Poza tym po nagraniu zauważyłem, że dźwięk nagrywa się fatalnie (tzn. bardzo cicho, nie wiem, może 1 kanał przestal działać?). Obraz nagrany wydaje mi się w miarę w porządku, chociaż zaczynam wierzyć, że lepszy był jednak wcześniej. Przy świetle sztucznym chyba jest gorszy. Poza tym mam wrażenie, że kamera trudniej teraz łapie ostrość. Chociaż może to tylko wrażenie, nie jestem pewien, wcześniej na to nie zwracałem uwagi.
Bardzo proszę wszystkich o pomoc. Jeśli ktoś miał już chociaż trochę podobny problem, proszę o jakieś komentarze. Nie wiem, czy usterka jest poważna, czy możliwe jest tylko zabrudzenie głowicy (ale dlaczego coś jest nie tak z wyświetlaczem?). Aha, jeszcze jedna uwaga: stare nagrania odtwarza bardzo ładnie, bez problemów (przynajmniej jeśli chodzi o odtwarzanie na TV). Mam nadzieję, że usterka nie okaże się bardzo poważna, bo jak mi zakomunikowali w serwisie, że wymiana samego wyświelacza to koszt ok. 1000 zł, to aż się boję pomyśleć ile może kosztować wymiana np. przetwornika obrazu... Przecież ta kamera jest pewnie teraz tyle warta :-(
Moje kamera to: PANASONIC NV-DS29EG.
Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam!

środa, 29 września 2004, 10:17
Stały bywalec
Stały bywalec

Przede wszystkim sprawdz, czy masz czysty obiektyw! Wlasnie mimowolne dotkniecie palcem szkielek i pozostawienie tam "pamiatki" skutkuje takimi objawami.. juz to kiedys przerabialem. Oczysc optyke specjalnymi przewidzianymi do tego akcesoriami - mozna je nabyc w sklepach foto. Polecam specjalny plyn do czyszczenia optyki + waciki, a do usuwania kurzu pedzelek z dmuchawka.

Pozdrawiam myslacych

środa, 29 września 2004, 16:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Polecam najlepszy serwis Panasonica W-wa al.Solidarności 129/131. Dawnej serwis na Żelaznej 58.

czwartek, 11 listopada 2004, 01:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Polecam najlepszy serwis Panasonica W-wa al.Solidarności 129/131. Dawnej serwis na Żelaznej 58.
:D Dziękujemy ślicznie -naprawdę staramy się.

sobota, 8 stycznia 2005, 18:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"Dziękujemy ślicznie -naprawdę staramy się" .. odpisywac na wlasne posty (?) ;)

sobota, 8 stycznia 2005, 21:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]