Teraz jest czwartek, 21 czerwca 2018, 02:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Jakość obrazu w MiniDV 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jakość obrazu w MiniDV
Mam kamerę Hi8 i obraz oglądany z kasety Hi8 na telewizorze wygląda jak typowy materiał amatorski pokazywany w telewizjii, może troche lepszy. Jak wygląda jakość obrazu w MiniDV?? Chodzi mi głównie o rozdzielczość. Czy przy oglądaniu filmu z kaset MiniDV na TV jakość obrazu jest dużo lepsza od Hi8?? Czy jest ona prawie identyczna, co obraz nadawany w telewizji?? Chodzi mi tu o kamery w zakresie cenowym do 2500. Myślę o zakupie kamery MiniDV ale jesli obraz nie bedzie porównywalny do obrazu telewizyjnego to nie ma to sensu, bo do komputera to podłączam moją Hi8. Napiszcie czy kamera MiniDV poniżej 3000 zł daje jakość podobną do tej z np. cyfry+ ?????

czwartek, 30 września 2004, 19:57
Nowy
Nowy

chcesz miec obraz jak z "obrazka"? to musisz wydac trochę wiecej szmalcu na kamerkę z: zaj...istą optyką, dobrą stabilizacją, 3 przetwornikową...itd....itd...;)))
co? pocieszyłem cię? chyba nie bardzo
słuchaj, nie musi być nowa, uzywaną do pół ceny możesz tez kupić
a poważnie to na miniDV 3CCD nawet tych marketowych jak gs-y obraz jest całkiem całkiem, moze poza tym kiedy jest ciemnawo
ale do telewizyjnego to trochę temu sprzętowu niestety brakuje :(
pzdr

czwartek, 30 września 2004, 20:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Oczywiście że jakość matriału z każdej kamery minidv da ci znacznie lepszy obraz , różnice zobaczysz napewno bardzo dużą i wcale nie musi to być od razu kamera 3CCD. Jeśli oglądasz materiał z kamery analogowej nawet Hi8 to przypuszczam że korzystasz z wyjścia A/V a to jest niestety bardzo niska jakość raptem 250 linji obrazu w poziomie a dla porównania kamera minidv da ci minimum 500 linji. Jeśli chodzi ci o jakość televizyjną
to tylko górna pułka kamer a to naprawdę duże pieniądze.

Pozdrawiam

czwartek, 30 września 2004, 22:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
<<wyjście A/V a to jest niestety bardzo niska jakość raptem 250 linji >> a kamerkę DV podłączysz do TV przez co, RGB czy Y-C. Nie jest prawdą że wejście czy też wyjście A/V ogranicza liczbę lini, to zapis, format zapisu taki jak VHS -240-250, SVHS-400-410 i DV- 500 linii. Dlatego obraz z taśmy DV oglądane przez to samo wejście A/V jest dużo lepszy od VHS.

czwartek, 30 września 2004, 23:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

<<wyjście A/V a to jest niestety bardzo niska jakość raptem 250 linji >> a kamerkę DV podłączysz do TV przez co, RGB czy Y-C. Nie jest prawdą że wejście czy też wyjście A/V ogranicza liczbę lini, to zapis, format zapisu taki jak VHS -240-250, SVHS-400-410 i DV- 500 linii. Dlatego obraz z taśmy DV oglądane przez to samo wejście A/V jest dużo lepszy od VHS.

:Gościu: ale mówiąc o wyjściu A/V to opis postu był do konkretnej kamery czyli Hi8. Kamera ta ma też wyjście S-VHS dlatego te porównanie jakość.

Pozdrawiam

piątek, 1 października 2004, 15:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Czy przez A/V czy Y-C rozdzielczość zapisu kamery Hi-8 zawsze jest podobna - około 400 lini co wcale tak dużo od dV nie odbiego (500)

piątek, 1 października 2004, 15:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W sumie nie dużo, tylko 25% ;-) Hm... a przy 'nowych' kamerach DV to nawet kapkę więcej, bo obecnie rozdzielczość pozioma to i do 530 linii dochodzi ;-)

Pozdrawiam
Ulv

piątek, 1 października 2004, 17:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No nie wiem czy ta rozdzielczość zależy od kamery czy od sposobu kompresji ?!

piątek, 1 października 2004, 18:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]