Teraz jest sobota, 23 czerwca 2018, 10:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Canon MVX 200 ? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Canon MVX 200 ?
W MM jest promocja - 2999,- brutto. Ma - wg mnie (początkującego w te klocki) nienajgorsze parametry:

1/4,5" CCD 1,33 min pilseli (effective: 850k)
przetwornik DIGIC DV
zoom opt/cyfr 14x/240x
obiektyw 3,5-49mm f/1,8
min ośw. 1,5 luxa
najkrótszy czas migawki 1/2000S
18 efektów cyfr.
zdjęcia w rozdzielczości 1280x768
zdjęcia seryjne
dźwięk stereo
DV out
S-Video
Direct Print
Konwerter cyfrowo / analogowy

PEŁNE DANE: http://www.canon-europe.com/For_Home/Pr ... sp?specs=1

Pewne rzeczy to pierdoły - absolutnie nie zależy mi na zdjęciach czy efektach cyfrowych itp.
Ale może ktoś z Was mógłby podzielić się wrażeniami "z jazdy" takim sprzętem ? Przede wszystkim + i -. Czy 1.5 luxa wystarcza do kręcenia filmów w wieczornych warunkach (ognisko, imprezka) :-))
Moze wasze wprawne oko wyłowi jakieś pułapki takiego zakupu ? Sprzęt oczywiście będzie służył do kręcenia zdjęć amatorskich ...

Ps. Jakoś nigdzie wcześniej nie widziałem uwag dot. tej kamerki - jeśli przeoczyłem coś - sorry :-))

---
Dzięki za wyrozumiałość i pozdrawiam :-)
Norbert

piątek, 1 października 2004, 20:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Konwerter cyfrowo / analogowy z opisu wynika,ze nie ma
nie ma przeciez dv-in i analog in

Analogue Digital Converter
NO

ba nawet zewnetrznego mikrofonu nie podłaczysz

ale biorac pod uwage inne parametry to 3 tys. za taki sprzet chodzi tu prztwornik obrazu 1/4,5" CCD 1,33 min pilseli (effective: 850k)
to sie imho opłaca oczywista :lol:

piątek, 1 października 2004, 21:12
Nowy
Nowy

Już to doczytałem - pospieszylem sie z przekopiowaniem parametrow z jakiegos pierwszego lepszego sklepu internetowego - i oto efekty :-(

Tak czy owak - dzieki za uwagi i czekam na dalsze.
Tak sie w miedzyczasie zastanawialem czy ja potrzebuje tego zewnetrznego mikrofonu, czy jest mi potrzebny DV-in ? Bo jesli to ma byc jak z moja zmywarka, ktora ma 9 programow - ale tylko 1 wykorzystujemy - to szkoda moich $ na dodatkowe bajery ...
Mam racje ?
Tylko - niestety - nie za bardzo sie orientuje, ktore parametry z tych najbardziej istotnych w kamerze sa w tym przypadku ponizej kreski a ktore zdecydowanie powyzej :-(
Eksperymenty przy takiej kwocie nie sa wskazane - a kto pyta nie bladzi ...

Ps. Na ile wykorzystujecie DV-in ?

piątek, 1 października 2004, 21:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Canon MVX200
Witam
Mam tą kamerę od 2 m-cy, kupiona w Niemczech po nieco niższej cenie niż aktualnie w MM. (W Polsce wtedy kosztowała ok 3700zł.) Co do ceny to jest NIESAMOWICIE ATRAKCYJNA i na dodatek z 2 letnią gwarancją. A można jeszcze na raty 0%.
Kamera spisuje się świetnie. Obraz ostry i z NATURALNYMI barwami, bez większych przekłamań. Funkcja FOTO z rozdz. 1280x960 - całkiem przyzwoita (po niewielkiej korekcie udało mi się zrobić odbitki 9x13). Świetnie leży w ręce. Dobra stabilizacja obrazu. Prawdziwy tryb 16:9 przy wyłączonej stabilizacji. To moja pierwsza kamera, ale widziałem nagrania z innych m.in. Panasonic GS11 i obraz z Canona jest lepszy.
Minusy jakie zauważyłem:
- akumulator wystarcza na ok 30-40 min nagrania (stanowczo za mało)
- przy słabym oświetleniu widać szum (słabe mam na myśli wieczorem) ale tak chyba mają wszystkie kamery w tej cenie.

Co do DV-IN to nie mam starych nagrań na kasetach i nie jest mi potrzebne. Może gdybym nie miał karty TV w kompie i magnetowidu to czasem użyłbym kamery do nagrania jakiegoś koncertu z TV. Filmu raczej nie, ponieważ zmiana kasety to kilka sek. Poza tym kompresja do MPEG2 zajmuje tyle czasu i energii, że jak mam ochotę obejrzeć jakiś film to albo idę do wypożyczalni, albo oglądam nagrany magnetowidem, albo przy użyciu kartyTV.

poniedziałek, 4 października 2004, 09:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]