Teraz jest środa, 20 czerwca 2018, 01:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Nie kupujcie kamer DVD Panasonic !!!!!!!!!!!!!!!! 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Nie kupujcie kamer DVD Panasonic !!!!!!!!!!!!!!!!
Witam
4 lata temu kupiłem kamerę Hi8 SONY. Służyła mi wiernie, filmy były ładne, żadnych usterek kamery. Jednak miesiąc temu spodobało mi się rozwiązanie kamer DVD. Mam kino domowe, więc taka kamera byłaby w pełni kompatybilna z moim sprzętem. Sprzedałem na allegro starego SONY Hi8, kupiłem kamerę DVD firmy Panasonic. Kupiłem od razu kilka płyt DVD, włożyłem pierwszą, nagrałem próbny film. Spoko. Kręciło się tak jak SONY. Przełączyłem na tryb PLAY i odtworzyłem film na ekraniku LCD. Ok. Jakość spoko. Podłączyłem kamerę przez s-video do telewizora i szok. Jakość obrazu minimalnie gorsza od tego w mojej poprzedniej kamerze Hi8. Kupiłem cyfrową kamerę za grube pieniądzea jakość obrazu jest gorsza od analogowego Hi8!!!!!!!!!!!!!!!!! Skandal. Obecnie ubiegam się o zwrot z tytułu rękojmi, mam nadzieję że mi się uda.

Nie kupujcie kamer DVD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jakość jest gorsza nić w Hi8!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Po zwróceniu tej kamery kupię kamerę MiniDV. Oglądałem film z takiej kamery u kolegi i jakość obrazu i dźwięku jest trochę lepsza od Hi8.

Hi8 i MiniDV THE BEST !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

niedziela, 10 października 2004, 23:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
W gazecie o kamerach też czytałem że jakość z kamer DVD jest kiepska. Jeśli kupić kamerę to tylko Hi8 lub MiniDV i tylko firmy SONY!!!!!!!!

niedziela, 10 października 2004, 23:17
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Totalna bzdura, sam używam obecnie Sony lecz mam wielu znajomych pracujących na Panasonicach i bez zarzutu.Nie należy uogólniać.

poniedziałek, 11 października 2004, 23:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Uwaga na Sony 170. Coś się dzieje z ta serią. Dwaj moi koledzy kupili te kamery prostu z salonu i po nagraniu okazało się że maja usterke z dzwiekiem (coś brumi delikatnie), i czasem poprostu nie nagrywaja lub dropia obraz i dzwiek jakby taśma do głowicy nie dochodziła. Moze to wina rolek prowadzących tasme. Jasne że firma sony bez problemu przyjeła spowrotem te kamery i wzamian za te dała nowiutkie prostu z kartonu. Mimo żeserwisu gwarancyjny sony działa super to boje się teraz robić cokolwiek na sony 170 i wogóle na DV.

poniedziałek, 11 października 2004, 23:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Zgadzam się z tobą.
Jeśli kupić kamerę to tylko Hi8 lub MiniDV i tylko firmy SONY!!!!!!!!

Ooo.. nie zgadzam sie. Tylko nie Sony! To juz niestety nie ta jakosc co kiedys. I obsluga beznadziejna... Zwlaszcza, gdy ma sie zamiar korzystac z gniazda dv odradzam zakup kamery Sony. Mozna taka kamere latwo uwalic placac pozniej grube pieniadze za jej naprawe. Ogolnie to firma Sony dla mnie przstala sie liczyc, nie tylko w dziedzinie kamer ale takze innego sprzetu.

wtorek, 12 października 2004, 11:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z tego co wiem, to sposób kompresji w przypadku kamer DVD jest taki a nie inny - gorszy od kamer miniDV. Czyli gorsza jakość obrazu niż w kamerach miniDV.

Panowie i Panie, przed kupnem nowości warto poczytać cokolwiek o tych nowościach , aby nie było rozczarowań po zakupie sprzętu za ciężkie pieniądze.

środa, 13 października 2004, 01:25
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

przeważnie zanim nowość stanie się pełnowartościowa przechodzi (niestety u nabywcy) różne usterki,błędy itp
co do sony nie zgodzę się - dobre kamery i świetne telewizory i monitory.

środa, 13 października 2004, 02:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]