Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 09:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Format zapisu w kamerze 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Format zapisu w kamerze
Przeglądałem to forum i stwierdziłem że większość osób odradzała innym zakup kamer Hi8. Dlaczego?? Chyba skoro ten format był stosowany kiedyś profesjonalnie, to jest on coś wart. Dlaczego SONY niedawno, gdy modernizowało swoją ofertę kamer, wprowadziło dwa nowe modele kamer Hi8?? Czy dla osoby która nie zamierza bawić się w w obróbke na komuterze taka kamera jest złym pomysłem??? Sam jestem właścicielem kamery Hi8 od dwóch lat i uważam że jakość filmów z nich jest dobra, niewiele niższa od MiniDV

poniedziałek, 11 października 2004, 00:18
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

jeżeli nie planujesz obróbki na komputerze to wydaje mi się że wystarczy hi8

poniedziałek, 11 października 2004, 01:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A jeśli planujesz obróbkę komputerową, tym bardziej wystarczy. Mam SVHSC, jakość podobna do Hi8. Dotąd montowałem liniowo, teraz zaczynam nieliniowo. Jakość nagrania na kasetach jest taka sama, na płytkach SVCD lepsza.
Pozdrowienia

wtorek, 12 października 2004, 02:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Zarówno jeden jak i drugi to systemy na wymarciu za niewielkie pieniądze kupisz kamerę DV która przewyższy je jakoscią i możliwościami

wtorek, 12 października 2004, 02:11
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Zarówno jeden jak i drugi to systemy na wymarciu za niewielkie pieniądze kupisz kamerę DV która przewyższy je jakoscią i możliwościami

racja

środa, 13 października 2004, 02:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
tylko nie mówcie mi że za kilka lat przestaną produkować kasety Hi8

środa, 13 października 2004, 13:20
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

sobota, 16 października 2004, 01:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
..a cz teraz można kupić taśmy do magnetofonów szpulowych?Chybatylko u kolekcjonerów.

sobota, 16 października 2004, 11:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Spokojnie, kasety Hi8 będą produkowane jeszcze długo, ponieważ firma Sony napewno wypuści jeszcze nowszą serię ze dwóch analogów Hi8 (chodzi o kamery). Aktualnie kamery Hi8 produkuje firma Sony i Samsung (Canon kilka miesięcy temu wycofał najlepsze niegdyś na rynku modele Hi8: G30Hi, G35Hi, V60Hi, V65Hi). Myślę że Sony będzie produkować kamery Hi8 jeszcze przez 2-3 lata (w koncu Hi8 to ich wynalazek, tak jak wszystkie inne formaty 8mm). Co do Samsunga, to wiemy że jest to firma wypuszczająca tanie, średniej jakości produkty, więc myśle że kamerki Hi8 tej firmy będą produkowane może jeszcze do 5 lat, zapewno nie dłużej. Firmom nie opłaca się produkować takich kamer, bo sami widzimy co dzieje się na rynku. Kamerę cyfrową moża kupić za 1500 zł (Sony D8). Chociaz Canon V60 formatu Hi8 dorównuje jej jakością, to jednak te modele cieszą się popularnościa. PODSTAWOWE KASETY MINI DV SĄ TAŃSZE OD KASET HI8. W MEDIA MARKT WIDZIAŁEM SONY PREMIUM 60 MINIDV ZA 13 ZŁ!!!!!!!!!!!!! Za kasetę Hi8 trzeba zapłacić co najmniej 25 zł. Sam osobiście dołożyłbym 400 zł i kupiłbym podstawowego Panasonica MiniDV (jakość jednak zauważalnie lepsza). Czyli można przyjąć że za kilka latek nie będzie już żadnych nowych kamer Hi8. Sony MUSI produkować nośniki do swoich wyrobów przez 5 lat po zakończeniu ich produkcji!!!!

Firmy takie jak: TDK czy EMTEC będą produkować kasety Hi8 dłużej niż będziesz korzystał z tej swojej kamery Hi8. GWARANTUJĘ CI TO!!!!!

Pomyślcie o systemie MiniDV. Ma on już prawie 10 lat. System Hi8 ma już 13 lat. Jest duża różnica?? Aktualnie MiniDV jest najpopularniejszym systemem amatorskiego systemu wideo. Na pewno za dobrych kilka lat wejdzie coś nowego, coś co zastąpi MiniDV, bo będzie np. mniejsze i jeszcze lepsze jakościowo niż MiniDV. Tak stanie się na pewno. Nic nie jest wieczne i wszysko kiedyś zacznie sie starzeć. A skoro MiniDV ma już 8 lat to już za klika lat inżynierowie odpowiednich firm pomyślą: MiniDV już sobie posłużył, czas na coś lepszego.

Mnóstwo osób posiada kamery Hi8 i niemało osób kupiło sobie np. w tym tygodniu Soniacza lub Samsunga Hi8.

Tak jak mówił autor tematu, po co Sony 3 miesiące temu wypuścił na rynek zupełnie nowiutkie modele Hi8????

Sam osobiście mam dwie kamery. Canon V60 kupioną 2 lata temu i kupioną miesiąc temu Panasonic NV-GS11 (rewelacujna kamera!!!!!).

2-3 lata temu kamera Hi8 była jeszcze jakimś rozwiązaniem, lecz dziś nie warto nawet inwestować w Digital8 (kasety kosztują prawie 40zł).

"Mamy do wybory wiele amatorskich formatów zapisu obrazu podwarunkiem jednak że będzie to MiniDV".

sobota, 16 października 2004, 12:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]