Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 06:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 TRV330E a zaszumienie i inne kamery 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post TRV330E a zaszumienie i inne kamery
witam, zakupilem niedawno TRV330E za 1300, nie wiem czy przeplacilem czy nie, w kazdym razie kamerka jest jak nowa, ale moja radosc z zabawy nia szybko minela.... w pokoju przy swietle sztucznym (nie mam pojecia ile to lux ale jakos bardzo ciemno to nie jest) widoczne sa maxymalne szumy, tak samo jakby nie zdejmowac zaslepki z obiektywu - nie widze czarnego ale zaszumiony czarny. troche lepiej wyglada to na programie "sunsetmoon", stad mam pare pytan:

1. jak sie ma 330E do takich modeli jak 345E, 355E.... chodzi mi tylko i wylacznie o optyke - balans bieli mnie srednio interesuje, chodzi o poziom szumow w slabo oswietlonych miejscach...

2. poza tym - jakie sa wlasciwie roznice miedzy tymi wszystkimi kamerami: 325, 330, 345, 350, 355...? bo ja dopatruje sie tylko lamki doswietlajacej, portu MS, mocy zooma opt i paru innych malo znaczacych - czy sa tu roznice w optyce - czulosc itp?

3. czy jest sens zmiany 330E na np. 345E czy 355E?! mam na mysli TYLKO JAKOSC OBRAZU

4. co lepiej kupic - baterie zmiennik 600mAh li-ion, czy moze oryginal 4300 li-ion?!

z gory dziekuje komukolwiek kto mi odpowie, pozdrawiam i licze na wasza pomoc

wtorek, 19 października 2004, 19:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Akumulator kup tu http://www.foto-tip.pl/sklep/product_in ... cts_id=174 pewny sam kupywałem tak kilka rzeczy. A co do jakości kamery to ja mam TRV740E i też jestem wśiekły co do szumów w słabym świetle( te D8 tak mają :evil: ). Kolega ma TRV340e coś koło tego, kamerke schował i nie nagrywa wydal ponad 2 lata temu 3400zł i nie chce sprzedać jej za grosze a do nagrywania nie ma nerwów (chodzi o jakość), kupił aparat Nikona D70 i jest szczęśliwy(też tak chyba zrobię, jak cena spadnie tedo aparatu to zaraz kredycik wezmę). Pozdrawiam.

środa, 20 października 2004, 20:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A co do lampki to kupiłem dedykowaną przez SONY HVL-FDH4 i :evil: daje to ze z bliska twarze są białe a z 3-4metrów nic nie daje :evil: a lamka kosztowała 550Zł. Za te męki to Sony powinnop mi przysłać kamerkę z 3CCD :evil:

środa, 20 października 2004, 20:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
ale raczej za ta cene niczego lepszego nie znajde? czy ktos wie jak sie ma TRV330 do TRV345 i 355 ?

środa, 20 października 2004, 23:12
Bywalec
Bywalec

Witam, jak się mają te kamerki do siebie to Ci nie powiem bo mam styczność tylko z moją TRV345. Generalnie jak dla mnie (amator) to szumy są do zaakceptowania, szczególnie jeśli wyłączę stabilizator obrazu. Przy oświetleniu 100W w pokoju (filmuję synka) z załączonym stabilizatorem mam wzmocnienie matrycy na poziomie 15-18dB, jak wyłączę stabilizator to mam 6-9dB, czyli o niebo lepiej. Szumy w przedziale 15-18dB są już bardzo widoczne , a poniżej nie jest źle. Filmuję głównie w "Portrecie" kolorki są najlepsze. Wiadomo, że jak ktoś zajmuje się profesjonalnie, lub nawet pól-profesjonalnie filmowaniem to szumy, których amator praktycznie nie zauważa jemu bardzo przeszkadzają, ale dla nich jest wyższa półka kamer. Co do gabarytów D8 to mnie jak najbardziej odpowiadają, jakoś nie umiałem się przekonać do kamery wielkości dłoni, a na dodatek trzeba "palcować po obrazie". Wiadomo każdy lubi co innego. Czekam do lutego ( gwarancja) i zabieram się za odblokowanie (WB, GUIDEFRAME, SHRAPNESS, AE SHIFT, GAIN, ekspozycję itp.) w mojej kamerce. Co do tego czy warto zmieniać kamerkę - najlepiej zrobisz jak porównasz ! Pozdrawiam

czwartek, 21 października 2004, 01:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]