Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 14:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Pytanie o jakość - do praktyków 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Pytanie o jakość - do praktyków
Witam
Poszukuje kompromisu pomiedzy cena kamerki DV (do 2500 zl) a jakoscia filmowanych scen w sztucznym osiwetleniu. Chodzi mi o jak najmniejsze szumy. Napiszcie czym sie zainteresowac, a z czym dac sobie spokoj. Jezeli nie jestescie w stanie podac konkretnego modelu, to moze chociaz podajcie marke.
Pozdrawiam

poniedziałek, 1 listopada 2004, 23:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
...czyli na tym forum sa sami teoretycy, szkoda...........

wtorek, 2 listopada 2004, 20:21
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Oferta
http://www.worldidol.webpark.pl . Sprzedaję tą kamerę - potrzebuję pieniędzy. Nie będę Cię namawiał - sam tego nie lubię. I tak zrobisz jak zechcesz. Moja cena to 2000 zł - jakość obrazu Cię zadowoli. W cenie superdodatki.

wtorek, 2 listopada 2004, 21:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Boolion, nie chce Ci psuc handelku, ale Samsunga nie chce. Sam mam VP-D305i, a teraz mysle o kupieniu (chyba) JVC. Myslalem o GR-D73E i stad moje zapytanie na tym forum odnosnie jakosci zdjec kreconych przy slabym oswietleniu. A moze ktos ma GR-D73E i zechce sie podzielic swoimi spostrzezeniami.
Pozdrawiam

wtorek, 2 listopada 2004, 21:39
Stały bywalec
Stały bywalec

No to dzięki za to, że mi nie psujesz handelku 8)

wtorek, 2 listopada 2004, 21:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Pomyśl o Panasonicu będziesz bardziej zadowolony. Obraz kamer w cenie do 2600 jest porównywalny ale Panasonic bije wszystkie dźwiękiem. Myslę, ze jak zainwestujesz w Panasia to będziesz bardziej zadowolony

wtorek, 2 listopada 2004, 21:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post odp:
Canony też są całkiem porządne!

wtorek, 2 listopada 2004, 22:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... highlight=

jest wprawdzie dość stary, ale coś się napewno dowiesz !

Niestety, ale chyba tylko Sony filmują w miarę dobrze przy słabym oświetleniu ! Niestety - ta cena za Sony.

ALe widzialem Sony DCR HC 16 za 2499 zł.

Nie chcę reklamować Sony, ale chodziłem za kamerą cyfrową prawie dwa lata. I w końcu kupiłem Sony DCR HC 40 za 2999 zł w sklepie Fotojoker.

Przy dobrym świetle nie ma większych różnic między kamerkami, ale jak jest słabe światło to Sony jest nr 1. Panasonic też wysiada niestety. Sprawdzałem osobiście :(

środa, 3 listopada 2004, 01:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Romcio, Twoje zglebianie temat troche mnie zaskoczylo. Rzadko zdarza sie na forach dyskusyjnych uzyskac tak wyczerpujace informacje.
Od 2 tygodni jestem w posiadaniu Samsunga VP-D305i. Jestem w stanie zgodzic sie z Toba ze dzwiek jest OK, choc nie mialem mozliwosci porownac go z innymi. Generalnie slychac bardzo dobrze i wyraznie. Co do obrazu to juz nie mam tak pochlebnych opinii (delikatnie mowiac). Obraz jest mocno zaszumiony, a do tego dochodza pionowe paski... szkoda mowic. Na szczescie udalo mi sie u sprzedawcy mojego Samsunga zalatwic jej zwrot, czyli dostalem "drugie zycie" i lada chwila znow bede kupowal kamerke. Tyle, ze tym razem tak pochopnie kamery nie kupie; do Media Markt w Krakowie troche glupio mi ciagle chodzic, bo sprzedawcy ze stoiska z kamerami juz mnie rozpoznaja i troche dziwnie na mnie patrza :-) jak ciagle krece sie przy kamerach...
Po moich, moze nie najdluzszych, przejsciach z zakupem kamery DV, po przeczytaniu kilkuset postow na roznych grupach i forach, jak rowniez po wysluchaniu uwag rzadko kiedy dobrze poinformowanych sprzedawcow, moge stwierdzic, ze:
1-w cenie do 3000zl wszystkie kamery sa niemal identyczne. Z tej grupy pozytywna jakoscia obrazu przy slabym oswietleniu wyroznia sie moze tylko Sony.
2-kamery analogowe, szczegolnie te stosunkowo "mlode", w slabym oswietleniu kreca zdecydowanie lepiej od DV - sprawdzone praktycznie
3-uwzgledniajac uwagi z pkt 1 i 2 mozna stwierdzic, ze kamery DV w w/w przedziale cenowy sa tylko... ZABAWECZKAMI.

I tym malo optymistycznym akcentem koncze moje wypociny, zyczac wszystkim mimo wszystko UDANYCH ZAKUPOW

środa, 3 listopada 2004, 18:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

...czyli na tym forum sa sami teoretycy, szkoda...........

A wcześniej napisałeś
"Witam
Poszukuje kompromisu pomiedzy cena kamerki DV (do 2500 zl) a jakoscia filmowanych scen w sztucznym osiwetleniu. Chodzi mi o jak najmniejsze szumy. Napiszcie czym sie zainteresowac, a z czym dac sobie spokoj. Jezeli nie jestescie w stanie podac konkretnego modelu, to moze chociaz podajcie marke. "

Tak naprawdę rozsądnego kompromisu w tej cenie nie osiągniesz, a poza tym ważne jest co rozumiesz jako KOMPROMIS? I dlatego jest tyle postów ile jest. Tanie kamery mają słabe osiągi w słabym oświetleniu.

środa, 3 listopada 2004, 23:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dzięki za pochlebne słowa ! Me wypociny są efektem wielu próśb o nagranie kilku minut materiału w wielu sklepach ! Dlatego nie krępuj się iść jeszcze ze sto razy do MediaMarkt ! Personel jest po to, aby spełnić niemal wszystkie zachcianki klienta ! Najwyzszy czas, aby powiedzenie "Klient nasz pan" miało potwierdzenie w życiu !

Nie miałem możliwości, pomysłu ani ochoty, aby porównywać obecne analogi z obecnymi cyfrówkami, dlatego nie mam na ten temat żadnej opinii.

Poza tym, zarejestruj się na tym forum . Bedziesz miał możliwość otrzymania prywatnych wiadomości. A mam dla ciebie pewną propozycję. ALe nie chcę o tym mówić na forum.

czwartek, 4 listopada 2004, 01:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]