Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 09:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Canon V60Hi "540i resolution receive" 540 linii w 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Canon V60Hi "540i resolution receive" 540 linii w
Od prawie 3 lat mam kamere Hi8 Canon V60Hi. Ostatnio przyszła mi chęć na obróbke filmów zapisanych na kasetach Hi8. Wiem że to kamera analogowa, więc może być problem. Nie chcę zmieniać kamery na cyfrową, bo moja nagrywa z taką samą jakością co MiniDV. Jest to bardzo dobry model Canona i nie ma sensu po niecałych 3 latach go zmieniać. Mam tuner RTV PCI tylko nie wiem jak zgrać materiał na kompa żeby jakość była zbliżona do MiniDV. Jaką rozdzielczość wybrać przy zrzucaniu, jakim programem skompresować. Mam już kabel S-Video i chinch do dźwięku. Prosze o pomoc. Przy podłączeniu do kamery do S-Video i puszczeniu filmu z Hi8 telewizor wyświetla zwykle "440i resolution receive" a gdy podłącze kamere przez S-Video tak, że TV służy mi jako monitor do kamery (oczyiście kamere ma monitor LCD) to wyświetla zawsze "540i resolution receive". Co to oznacza?? Czy chodzi o rozdzielczość? Gdy puszczam film z tańszych kaset Video8 to wyświetla sie na TV "260i resolution receive"

czwartek, 4 listopada 2004, 16:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dodam że gdy podłącze cyfrowy tuner DVB to wyświetla sie również "540i resolution receive"

czwartek, 4 listopada 2004, 16:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Te napisy na TV to licznik linii poziomych odebranych przez TV. Słyszałem właśnie o Canonie V60Hi Hi8 i że na kasecie obraz ma taką rozdzielczość jak najtańsze MiniDV. A soro masz 540 linii przed nagraniem to tyle samo co w MiniDV JVC. 540 linii to rozdzielczość zdecydowanie profesjonalna, więc nie wymieniaj kamery na cyfrową bo w cenie do 3000 jakość obrazu w dzień jest taka jak w twojej, a w słabym oświetleniu.......... wole to przemilczeć..... Twój model ma obiektyw f1,6 i 0,2 luxa minimalne oświetlenie (wg katalogu) czyli cyfrówki wymiękają bo mają od 1-2 luxa w katalogu. Jeśli już kupić kamere cyfrową do 3CCD, inne mają jakość bardzo amatorską a jakość obrazu w twoim Canonie Hi8 jest zbliżona do jakości w kamerach profesjonalnych.

czwartek, 4 listopada 2004, 17:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]