Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 22:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 POMOCY !! Jak są zapisywane filmy na kamerce cyfrowej?? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post POMOCY !! Jak są zapisywane filmy na kamerce cyfrowej??
W sumie problem poruszyłem już w temacie. Nigdy nie miałem żadnej kamerki.. a teraz planuję kupić cyfrową.. i nie wiem w jaki sposób tam są zapisywane te filmiki?? Czy ona też jest na te 'małe kasetki' czy tam jest jakaś karta pamięci? I czy później np. da się jakoś na komputer zrzucić ten filmik?? Jesli oni dają tam jakies karty pamieci w kamerce (o ile to jest na karcie pamieci oparte - bo pojecia wlasnie nie mam - to jaka ona ma pojemnosc standardowo??) Prosze o pomoc jak najszybciej! I z góry wielkie dzięki! :) Pozdrawiam Wszystkich

niedziela, 7 listopada 2004, 22:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Co znaczy jak są zapisywane ? Całkiem normalnie jako 0 albo 1. Przecież to cyfra ! Czasami jest ciąg znaków np. 0101 albo jeszcze inna kombinacja np. 0001 albo 1110. Ale to tylko wtedy gdy mamy do czynienia z dynamicznymi ujęciami lub statycznymi. Gdy spokojnie filmujesz to wszystko się uśrednia. Tak naprawdę to są szczegóły które nie powinny cię interesować. Nara.

niedziela, 7 listopada 2004, 22:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

karta pamieci czy na cos innego??
z tego co slyszalem to na karte pamieci.. ale wole sie upewnic i od razu spytac ile wejdzie na taka 100 mb karte filmu??

niedziela, 7 listopada 2004, 23:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zalezy jaka kamera. Standardem obecnie jest kaseta MiniDV. Sa rowniez kamery zapisujace na DVD. Mniej popularne to Digital 8 i kilka innych. Z przegraniem na komputer nie ma wiekszego problemu ale pamietaj ze 1 minuta miniDV to 270 mb. Nie jestem pewien jak to wyglada na DVD ale chyba podobnie.

niedziela, 7 listopada 2004, 23:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ale skoro ona jest na te kasetki.. :| to zeby jakis filmik kolo 2-3 h nagrac to lipa... :| to ja zbankrutuje na takie kasetki (a w ogole ile kosztuje?)

niedziela, 7 listopada 2004, 23:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kasety miniDV kosztuja w granicach 20 zlotych. Powiedz mi co zamierzasz krecic, ze bedzie to az 3 godziny na raz??

niedziela, 7 listopada 2004, 23:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie chcę wróżyć z fusów ale gość chyba leci w gumę?

niedziela, 7 listopada 2004, 23:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
no w sumie... może 3 godziny nie.. ale tak w granicach godziny to na pewno... bo to będzie do użytku domowego ta kamerka... i teraz tak patrze na jej zdjęcie... to jest napisane: Digital 8...
tutaj podaje likna do niej:

http://www.rtvagd.sklep.pl/?m=p&prod_id=3352

i chcialbym wlasnie wiedziec na co tam jest zapisywany filmik.. i jak dlugi moze być... z gory dzieki za pomoc

niedziela, 7 listopada 2004, 23:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Henrico > nie nie lecę w gumę.. po prostu nie mam zielonego pojęcia o tych kamerkach cyfrowych, a chciałbym te konkretne podstawy chociaż wiedzieć. jesli chodzi o kamerki jestem LAMA

niedziela, 7 listopada 2004, 23:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak napisalem. Na kasetach Digital 8. Maja standardowa pojemnosc 60 minut. Sa tez chyba kasetki 90 minut ale nie jestem pewien. Ten format umiera smiercia staruszka :)

niedziela, 7 listopada 2004, 23:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
aha.. czyli z tej kasetki da jakoś radę przegrać ten filmik na komputer? (bo w sumie sokro kamera cyfrowa to jakies połączenie powinna mieć z komputerekiem co nie?) smiercia staruszka :P ale mi wlasnie najbardziej sie podobają kamerki co zapisują na te kasety Digital 8 :)

niedziela, 7 listopada 2004, 23:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no to przepraszam, ale po kilku zadanych przez ciebie pytaniach myślałem że ktoś zabawia się tu na forum, a propos kamery osobiście uważam że do użytku domowego w tym przedziale cenowym lepsza jest D8 od słabej mini dv, kasety dłuższe, zapis dokładniejszy, rzadko dropią i są nie do zdarcia no i cena właśnie "domowa".A zapis też cyfrowy.

niedziela, 7 listopada 2004, 23:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
oki, rozumie Cie. Czyli jak na domowe warunki i cenę nie jest zła, tak? Da sie z takiej na komputer przegrać coś? Dzięki :) Jakoś Wam odrobię to, że mi pomagacie

niedziela, 7 listopada 2004, 23:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jak to powiedziała królewna Fiona - "Rany, ale palant" :wink:
A tak "na serio" to lekarstwem na Twoje pytania jest funkcja "Szukaj". Ja też jeszcze niedawno byłem zupełnie zielony z tego tematu, ale wystarczy 1h szukania, czytania i jesteś w temacie - nie zadajesz pytań "jak to robią pszczółki".

poniedziałek, 8 listopada 2004, 09:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]