Teraz jest środa, 21 października 2020, 00:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 [Pytanie] Film 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post [Pytanie] Film
Po pierwsze Witam wszystkich jestem nowy na tym forum :) i małym montażystom filmów z gier komputerowych :)

Po drugie mam do was parę pytań do was bo widzę ze wiecie co i jak ;)

No wiec:
1.To jest mój filmik jak dotąd najlepszy jaki zrobiłem http://pl.youtube.com/watch?v=DHiBv94kvHA&fmt=18
Już w pierwszych sekundach można zobaczyć o co mi chodzi ;) Tak właśnie Wstęp zrobiłem go w jakimś programie 3D Creator nie podoba mi się taki efekt a na nowym filmie chce coś bardziej odmiennego coś co będzie mnie prezentowało typu http://pl.youtube.com/watch?v=KYNtdulqb ... re=related w czym mogę takie coś zrobić ?

2.Jak można zrobić ekran typu kina tzn te dwa duże czarne pasy jeden na górze jeden na dole jak w tym trailerze http://pl.youtube.com/watch?v=usIyEL7ut5A najlepiej w Sony Vegas 8 pro

3.Posiadam program Fraps może niektórzy o nim słyszeli do zgrywania scen z gry i tu pytanie czy zna ktoś podobny do tego z tym ze nie zajmujący 800mb za 11s filmowania ?? ;/ (Kiedy nagram 11s sceny plik zajmuje 800mb)

Proszę o odpowiedz i tez co sadzicie o moim "najlepszym dziele" Pozdrawiam Serdecznie Bulion ;)

środa, 10 września 2008, 18:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: [Pytanie] Film
Po pierwsze przeczytaj swój post bardzo dokładnie, bardzo bardzo dokładnie. Zastanów się co napisałeś... składnia składnia składnia...szkoła podstawowa się kłania ( chyba ze nie uczęszczałes bo grałes w gry z których teraz robisz filmy).
Sprawa druga. Zadajesz pytania sam sobie na nie odpowiadając. Pytasz w jakim programie zrobic efekty, wystrcza wysilic wzrok troszke inteligencji i w linku w tytule filmu znajduje se nazwa programu w którym został zrobiony.
Trzecia sprawa. Prosisz zeby ktos ci cos polecił ale zeby był to najlepiej Sony Vegas itp. co to za sens?
Sprawa najważniejsza, wysiliłes sie troszke na przejrzenie tego forum, na wszystke pytania zadane przez ciebie odpowiedz jest na forum. Tylko wydaje mi sie ze nie zadałes sobie wysiłku sprawdzenia, zadałes od razu potok pytań i czekasz na odpowiedz.

Twój film marny, nudzi po 2 sekundach. To tyle na dobry początek. Pozdrawiam

środa, 10 września 2008, 22:41
Nowy
Nowy

Grafik77 napisał(a):
Po pierwsze przeczytaj swój post bardzo dokładnie, bardzo bardzo dokładnie. Zastanów się co napisałeś... składnia składnia składnia...szkoła podstawowa się kłania ( chyba ze nie uczęszczałes bo grałes w gry z których teraz robisz filmy).
Sprawa druga. Zadajesz pytania sam sobie na nie odpowiadając. Pytasz w jakim programie zrobic efekty, wystrcza wysilic wzrok troszke inteligencji i w linku w tytule filmu znajduje se nazwa programu w którym został zrobiony.
Trzecia sprawa. Prosisz zeby ktos ci cos polecił ale zeby był to najlepiej Sony Vegas itp. co to za sens?
Sprawa najważniejsza, wysiliłes sie troszke na przejrzenie tego forum, na wszystke pytania zadane przez ciebie odpowiedz jest na forum. Tylko wydaje mi sie ze nie zadałes sobie wysiłku sprawdzenia, zadałes od razu potok pytań i czekasz na odpowiedz.

Twój film marny, nudzi po 2 sekundach. To tyle na dobry początek. Pozdrawiam

Oczywiście ze szukałem po forum odpowiedzi na moje pytania co do wstępu no to jednak coś przeoczyłem, ale ja już jestem zdesperowany szukaniem po rożnych forach dobrego programu do nagrywania prócz frapsa i dlatego mi się udziela "gapa"
No może moje składnia nie jest perfekcyjna ponieważ teraz bardziej się skupiam na angielskim.
A co do Vegasa faktycznie brak sensu XD chodziło mi o to czy ktoś mógł by mi wytłumaczyć jak zrobić taki efekt ;)

środa, 10 września 2008, 23:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Grafik77 napisał(a):
No może moje składnia nie jest perfekcyjna ponieważ teraz bardziej się skupiam na angielskim.

haha "polska język trudna język" 8O

czwartek, 11 września 2008, 09:10
Moderator
Moderator

cześć Bulion, witam na forum.

no to cię koledzy zasypali merytorycznymi odpowiedziami...

1. co do intra nie będę oryginalny i polecę After Effects. 30-dniową wersję trial znajdziesz na pewno w internecie, polecam jakąś starszą wersję np. 6. siłą AE jest jego popularność a więc i dostęp do mnóstwa tutoriali. na pewno coś ci się uda zrobić.

2. dwa paski zrobisz np. rysując je na białym tle i nakładając na najwyższą ścieżkę jako mnożenie albo kluczowanie lumą. banalne, nie?

3. no niestety, fraps tak ma. nie ma czasu na kompresję podczas gry. może zmniejsz jak najbardziej ekran i jak już nagrasz to przekonwertuj sobie plik na jakiś inny format. w virtual dube na pewno można, bo tak robiłem.

mam nadzieję, że następne filmy będą miały sens ;) nie znając gry w ogóle nie ma sensu tego oglądać, bo nie ma na czym oka zawiesić, w przeciwieństwie do np. tego: http://pl.youtube.com/watch?v=QQo3IpZ8nJ0

pozdrawiam

czwartek, 11 września 2008, 09:34
Nowy
Nowy

Dziekuje ;) ;*

1.No właśnie znalazłem kilka tutków do After Effect tez 30 dniowa nawet nawet to mi wychodzi ale ćwiczenia czynią mistrza
2.Pokombinuje dzisiaj może się uda ;)
3.Oj spróbuje ;) jeżeli się uda w napisach końcowych napisze podziękowania ;D

a co do filmu no to .. był to mój pierwszy montaż w Sony teraz to właśnie nad komedia pracuje wiec będzie na czym zawiesić oko ;)

czwartek, 11 września 2008, 14:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]