Teraz jest poniedziałek, 19 października 2020, 18:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Ustawienia DVD Corel Video Studio Pro X3 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Ustawienia DVD Corel Video Studio Pro X3
Witam wszystkich!

Zacznę może od opisu sprzętu z jakiego korzystam.
Kamerka Panasonic HDC-HS 300
Do montażu Corel Video Studio PRO X3

Ponieważ dysk mojej kamery powoli się zapełnia, postanowiłem przerobić sobie to co na niej mam na filmy DVD do odtwarzania w zwykłym stacjonarnym odtwarzaczu tudzież na komputerze. Generalnie Corel Video Studio PRO X3 jest łatwym programem i nawet taki laik jak ja nie miał problemu ze zmontowaniem, stworzeniem menu i nagraniem swoich "dzieł" w postaci płytek DVD. Jakość filmików już na DVD jest moim zdaniem... no właśnie, grosza niż w przypadku filmu jaki wypluwa z siebie np. Sony Vegas Movie Studio Platinum (w obu przypadkach korzystam z wersji testowych oprogramowania).

I tutaj moje pytanie - czy Corel ma jakieś dodatkowe ustawienia co do jakości. Znalazłem w nim tylko gotowy szablon:

Cytuj:
24 b, 720 x 576, 25 kl./s
Najpierw dolny półobraz
(DVD-PAL), 16:9
Szybkość danych wideo: Zmienna (Maks. 8000 Kb/s)
Audio LPCM, 48000 Hz, Stereo

bez możliwości edycji. Z tych ustawień obraz wychodzi lekko zamglony.

Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam.

wtorek, 3 sierpnia 2010, 12:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Ustawienia DVD Corel Video Studio Pro X3
Nie używam już videostudio, więc nie podpowiem Ci "łopatologicznie". W każdym razie taka możliwość na pewno jest. Na pewno można ustawić dowolnie parametry pliku mpg.
Audio proponuję zmienić z PCM na Dolby Digital a zaoszczędzone w ten sposób miejsce na płycie wykorzystać na większy bitrate video lub dłuższy film.

wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:58
Nowy
Nowy

Ok. Poszukam tych ustawień jeszcze raz po powrocie z pracy. Z Twojej stopki widzę, że używasz Sony Vegas Movie Studio Hd Platinum 10. Czy możesz mi napisać jakich ustawień używasz do robienia DVD ?

Waham się pomiędzy zakupem Corel Video Studio PRO X3 a właśnie Sony Vegas Movie Studio Hd Platinum 10. Corel wydaje mi się łatwiejszy w obsłudze, a Vegas wydaje mi się oferować dużo więcej funkcji. Możesz mi napisać jak oceniasz pracę w tej wersji Vegasa ?

Pozdrawiam.

wtorek, 3 sierpnia 2010, 14:39
Nowy
Nowy

Kolego DiscoLED miałeś rację. Jest możliwośc ustawiania parametrów pliku w Corel Video Studio Pro X3. Po prostu jest to w innym miejscu niż w Vegasie.

Dla osób, które miały by taki problem jak ja - rozwiązanie jest banalne. Po wybraniu opcji 3.Udostępnianie nie korzystamy z gotowego szablonu, a wybieramy opcję Niestandardowy.

Oczywiście nadal czekam na odpowiedź w kwestii użytkowania Sony Vegas Movie Studio Platinum 10 :)

Pozdrawiam.

wtorek, 3 sierpnia 2010, 16:38
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Oczywiście Sony Vegas Movie Studio HD 10.
Daje dużo więcej możliwości, ma sporo więcej filtrów, przejść itp., ale przede wszystkim możesz korzystać w pełni z bardzo dobrych kodeków, zwłaszcza MainConcept (w tej wersji pełny) i AVC. Jest znakomitą podstawą do "dorosłego" brata Vegasa Pro już pewnie niedługo także w wersji 10. Poza tym program wykorzystuje technologię CUDA nVidii.
Na rzecz Corela przemawia prostota (Sony więcej wymaga, ale więcej daje), polski interfejs i dość rozbudowany Smart Sounds. Natomiast jakość kodeków jest nieporównywalnie gorsza.
Teraz z Sony można kupić DVD Architecta 5, program do authoringu płyt DVD i BD.
Dodam, że do Vegasa i Architecta jest już samouczek po polsku do kupienia na Allegro i mnóstwo tutoriali w necie, także nieraz po polsku. I wcale nie jest bardzo trudny, trzeba tylko myśleć czasami...

czwartek, 26 sierpnia 2010, 09:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sorki za długi okres milczenia, ale wakacje i sporadyczny dostęp do internetu. W pełni zgadzam się ze smyczykiem. Soft może nieco trudniejszy w opanowaniu, ale jak się uda - to miodzio :D . Znacznie stabilniejszy od Corela i dający większe możliwości. Według firmy KSK (dystrybutora vegasa w polsce) powstaje całkowicie polska wersja Sony Vegas Movie Studio HD 10 Platinum. Prace powinny zostać ukończone do końca roku. Jednak Ci wszyscy, którzy zakupią program wcześniej, będą mogli bezpłatnie aktualizować do wersji PL.

piątek, 27 sierpnia 2010, 09:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co do trudności obsługi VEGASA to chyba przesadzacie.
Fakt jest inna zasada obsługi niż CORELOWSKIE DZIADOSTWO - ale WARTO się przestawić. Co więcej - Corel to bardzo nieprzewidywalna firma która potrafi sobie strzelić w kolano. Soft corela to rozwinięcie oprogramowania Ulead Video Studio, ten sam ulead razem ze wspomnianym softem sprzedał Corelowi dużo bardziej rozbudowany produkt - Media Studio Pro który swoimi możliwościami często o epokę wyprzedzał konkurencję a który to został przez Corela zaorany.

Po co ta cała gadka? Chyba tylko po to aby uświadomić że COREL to nie jest najlepszy wybór. W/g mnie wiele produktów pod egidą COREL'a po prostu znika z rynku oddając miejsce konkurencji (ale co się dziwić skoro same działy COREL'a nie wiedzą co, kiedy i czy wogóle będa rozwijać).

Spróbuj swoich sił w VEGASIE - co prawda mnie w wersji PRO wkurza brak dostępu do pewnych funkcji z pozomu skrótu klawiszowego, ale są tak mało używane przypadki że idzie się przyzwyczaić.
Co więcej VEGAS w swojej zasadzie działania jest bardzo podobny do swojego potężniejszgo brata - SONY VEGAS PRO - więc jak już zachcesz czegoś więcej to MASZ ALTERNATYWĘ, której corel Ci nie daje.

https://www.fotogosia.pl - zapraszamy :)

poniedziałek, 13 września 2010, 08:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Arekwp, vegas dla początkującego jest trudniejszy w tym sensie, że nie prowadzi Cię "za rączkę" od początku do końca projektu tzn. wypalenia płyty. Aby np. stworzyć bardziej "atrakcyjny" napis niż jego "pojawianie" i "znikanie" trzeba pogmerać w "event pan crop" lub ścieżce ruchu. W corelu (uleadzie) miałeś całą masę gotowych efektów, wystarczyło wybrać jeden z nich. I tak jest na każdym kroku. Możliwości Vegasa są większe, ale trzeba umieć je wykorzystać. Dla Ciebie czy dla mnie takie rzeczy mogą wydawać się trywialne, ale dla początkującego mogą stanowić problem.

Wiem, że masz duży sentyment do Media Studio, ale miałem możliwość zapoznać się z wersją 8-mą tego programu. Bardzo fajny, ale niestety "wykładał" się w stopniu podobnym do Videostudio. Videostudio używałem jednak bardzo długo, godząc się z jego ułomnościami do momentu, kiedy odkryłem vegasa.

Vegas jest pierwszym softem, który psikusa nie zrobił mi ani razu. Mimo, iż testowałem go na różnych konfiguracjach komputerowych. I dla mnie to jest najważniejszym atutem programu montażowego - aby można było skoncentrować się na montażu a nie obchodzeniu bugów.

Wyjaśniam równocześnie, że nie jestem pracownikiem KSK, ani w żaden sposób związany z sony.
Po prostu ten soft się u mnie sprawdził i cena jest już OK

czwartek, 16 września 2010, 13:27
Nowy
Nowy

Mam 2 pytania dotyczące corel MovieFactory 7SE i corel MovieFactory2010.
Pyt.1
Po zrobieniu projektu w corel video studio x3 chcę zrobić menu dvd w MovieFactory 7SE ale projekt nie pojawia się w programie. Jak to zrobić? W Ulead Video studio 11 nie było z tym problemu, cały projekt wraz z chapterami ładnie się pokazywał.
Pyt.2
Jak zmienić scenę w MovieFactory 2010, ponieważ chaptery ustawiłem tak że wszystkie sceny są czarne. W MovieFaktory 7SE można zmieniać scenę, a jak to zrobić w MovieFactory2010?

niedziela, 3 października 2010, 13:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]