Teraz jest poniedziałek, 14 października 2019, 05:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Łódzka/Katowicka Szkoła Filmowa 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Łódzka/Katowicka Szkoła Filmowa
Witam. Piszę tutaj licząc, że ten post trafi do ludzi, którzy mieli w mniejszym lub większym stopniu do czynienia z chociaż jedną z wyżej wymienionych szkół.
Otóż mam zamiar w przyszłym roku akademickim spróbować się dostać do szkoły filmowej albo w Łodzi albo w Katowicach na kierunek: reżyseria. W obu wymagane jest dostarczenie teczki prac i choć na stronach uczelni opisane jest co mają owe teczki zawierać, to pozostaje kilka niejasności:

ŁSF:
pkt2. pomysły na scenariusze (filmu fabularnego do 10 stron i filmu dokumentalnego do 3 stron) w formie wydruku,

WRiTV (Katowice):
2. Dwóch projektów filmów dokumentalnych, w tym jeden oparty na własnych doświadczeniach, drugi dowolny.
4. Autoportretu fotograficznego.

Niby wszystko wydaje się jasne i pomysły są. Ale problem stanowi forma jaką mają na myśli egzaminatorzy. Można przecież mieć pomysł na na prawdę dobry film lub dokument, ale trzeba też jakoś to wszystko skompresować, żeby egzaminator mógł to jakoś "przyswoić".

Jeżeli chodzi o Łódź. Czy mógłby ktoś mi to jakoś sprecyzować jak ma wyglądać taki pomysł na scenariusz? Spodziewam się, że ma być to dosyć szczegółowy opis fabuły, postaci i problematyki. Ale czy to wszystko? Może jest jakiś schemat wykorzystywany przez filmowców, który wprowadza trochę porządku do takich prac?

Co się tyczy Katowic:
Podobnie, z tą różnicą, że tu mowa o projekcie, a nie o pomyśle (chyba żadna różnica i określenia stosowane są zamiennie). Też zastanawia mnie forma jaka była by najlepsza.
Dodatkowo nie wiem o co chodzi z AUTOPORTRETEM FOTOGRAFICZNYM - brzmi znajomo, ale chyba to nie to.

Jeśli ktoś ma jakąś wiedzę odnośnie tego czego dokładnie oczekują egzaminatorzy tych szkół, albo wie gdzie można znaleźć takie prace, aby się na nich wzorować, to prosił bym o kontakt na forum albo na e-mail konrad.adamczyk@poczta.onet.pl. Nie chcę kopiować niczyich pomysłów, interesuje mnie wyłączne wykorzystana forma.
Z góry dzięki za pomoc.

poniedziałek, 27 października 2014, 20:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]