Teraz jest czwartek, 26 listopada 2020, 06:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Kamerzysta weselny, a problemy zdrowotne ? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamerzysta weselny, a problemy zdrowotne ?
Witam,
mam nietypowe zapytanie do Kamerzystów o stan zdrowia.
Chodzi o to czy filmując przez dobrych kilka godzin, nosząc cały ten sprzęt - kamery, gimbale przed sobą i to raczej w jednej pozycji, czy Wasze kręgosłupy, ręce nie padły?
Jak Wasze samopoczucie po takim całodniowym weselu - kilka/kilkanaście godzin na nogach ze sprzętem ?

Pytam, bo trochę filmuję i właśnie od jakiegoś czasu, po weselu drętwieje mi ręka i nie odpuszcza... Kręgosłup nie boli, ale nie wiem co z tą ręką. Czy i Wy macie podobnie?

wtorek, 6 października 2020, 11:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kamerzysta weselny, a problemy zdrowotne ?
Kazdego boli cos tam, tylko, ze jednym przechodzi innym zostaje, ja nie mam zadnych problemow a moja zona po 2 operacjach kregoslupa (ciezarow nie dzwiga). Koledze drza rece (nie pam. nazwy schorzenia) od dzwigania aparatu? a moze wada wrodzona? tak, ze tego, pytanie nieco dziwne, kazdy organizm jest inny, jeden wytrzyma duzo, inny nie. Generalnie mam wrazenie ze im mlodsze pokolenie tym gorsza kondycja i wiecej problemow zdrowotnych (oczywiscie nie wszyscy)

wtorek, 6 października 2020, 17:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Podpisuję się pod tym, co napisał jacekxyz. Usilnie też doradzam konsultację lekarską, możliwie szybko, póki druga fala pandemii jeszcze się nie rozhulała i coś w służbie zdrowia jeszcze funkcjonuje.
Takie objawy mogą być symptomem problemów z krążeniem czy jego wydolnością i szukaj porady u fachowca. Na naszym forum nikt Ci skutecznie w tej sprawie nie pomoże. Tylko lekarze.

wtorek, 6 października 2020, 22:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam znajomego operatora w telewizorni z którym rozmawiałem na ten temat. Mówił, że jak mu podczas realizacji programu pierwszy raz porządnie strzelił kręgosłup, to od prawie każdego kumpla w robocie dostał namiary na fizjoterapeutę. Reasumując - wśód operatorów po latach pracy poza ćwiczeniami czy rehabilitacjią to nastawianie kręgosłupa nie jest niczym nadzwyczajnym.

czwartek, 8 października 2020, 01:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Rozmawialem dzis ze znjomym chirugiem, bez konsultacji trudno powiedziec, jaka czesc reki dretwieje, cala czy tylko dłon? moze byc od kregoslupa, moze jakis ucisk na nerw, moze moze moze, za malo danych, musisz sie udac do lekarza.

grabos - ile wytrzyma kregoslup kiedy uzywasz np stedy cam z kamizelka plus kamer ktora wazy kilka ladnych kg. Mialem okaze ze 2 razy takie ustrojstwo nosic, nie ma bata predzej czy pozniej kregoslup jeb....

czwartek, 8 października 2020, 20:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

trzeba podszykować sprzęt tak żeby wygodnie było pracować. Na samo wesele zmajstrowałem kran który pomaga odpocząć kręgosłupowi.https://www.youtube.com/watch?v=SAsPqSiq7Ww
stawiam na nim 2 aparaty

niedziela, 11 października 2020, 10:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]