Teraz jest poniedziałek, 14 października 2019, 05:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Pieniądze za wykonany projekt 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pieniądze za wykonany projekt
Witam. Od dobrych kilku lat wykonuję zlecenia z zakresu grafiki dla jednej z poznańskich firm. O ile współpracę na przestrzeni ostatnich lat oceniam na poziomie zadowalającym, o tyle od dwóch miesięcy nie mogę doprosić się pieniędzy z zaakceptowanego projektu, który został już nawet wdrożony w akcje promocyjne firmy. Zastanawiam się nad windykacja, ale nie wiem czy istnieje w ogóle szansa, że to poskutkuje. Macie jakieś doświadczenie w tym temacie?

Ostatnio edytowano wtorek, 7 czerwca 2016, 12:02 przez deletter, łącznie edytowano 2 razy

czwartek, 12 maja 2016, 17:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Pieniądze za wykonany projekt
ja mam...

prokuratura "nie widzi znamion popełnienia przestępstwa"

czwartek, 12 maja 2016, 18:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zawsze można zaskarżyć decyzję prokuratury.

czwartek, 12 maja 2016, 19:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wiem juz 3 rok tak trwa przepychanka miedzy kolejnymi stancjami

czwartek, 12 maja 2016, 20:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

I to jest naprawdę przykre, że robisz robotę, a potem trzeba się prosić o kasę. Zostaje tylko niesmak, kwas i jeszcze zdarza się, że śmieją Ci się prosto w oczy i nic nie wskórasz.
Z drugiej strony kiedy mówię, że zapłata z góry to też wielkie zdziwienie... i znowu na początku rozmowy niesmak. Choć czy to dziwne, że domagam się zapłaty za wykonaną usługę?
Jedyny w miarę skuteczny sposób to chyba wklejanie znaku wodnego na pół filmu i domaganie się wpłaty za usunięcie. Przykre, bo też sieje kwas i ferment (no bo klientowi nie ufasz), ale mam już takich dwóch, których "ścigam", z czego jeden niby znajomy, któremu można było zaufać, a drugi to murzyn z Warszawy i pewnie już kasy nie zobaczę bo nie pierwszy się naciąłem. No i nawet umowę mam i co z tego....

czwartek, 12 maja 2016, 23:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niestety żyjemy w państwie bezprawia i najbiedniejszy jest zawsze ten ostatni element czyli my, bo z korporacją, telewizją czy agencją nie wygrasz, zjedzą cię prawnikami i zawiłościami prawnymi.

co robi telewizja, żeby nie wypłacić 60tys na raz, wypłaca ci 2tys raz na parę miesięcy, jesteś w dupie a każdy sąd wydaje orzeczenie, że przecież płacą tyle ile mogą

piątek, 13 maja 2016, 00:01
Bywalec
Bywalec

A może tak ugryźć to z innej strony ? Może nakręcić spot/lub coś podobnego odnośnie złodziejstwa i kłamstwa po ich stronie ? Żeby opinia publiczna widziała jakimi są oszustami ?
Taką antyreklamę im zrobić za niewypłacalność. Chyba że to poskutkuje tym, że urwą się zlecenia od innych organizacji

piątek, 13 maja 2016, 11:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wszystko to kosztuje czas, zdrowie i pieniądze, im bogatsza firma to tym trudniej cokolwiek wywalczyć, w jednej z takich spraw jest już złożone do prokuratury rejonowej (ta nadrzędna, mogę w nazwie się mylić) o podejrzenie korupcji i nic... czekamy czekamy czekamy

piątek, 13 maja 2016, 12:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]