Teraz jest poniedziałek, 16 września 2019, 06:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Polecam. 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Polecam.
Czasami gdzieś między zmierzchem a świtem znajduję chwilę by zastanowić się, czy jeszcze o czymś marzę. Do rozmarzania przydatny jest jakiś kontakt ze sztuką, nie musi być najwyższa, ale dobrze jednak jeśli trochę wystaje. Dziś trafiłem na coś szczególnie inspirującego, co uświadomiło mi jak współczesne pragnienia, nie tylko moje, dalekie są od tych najprostszych snów człowieczych. A skutkiem jest odcięcie od przeżywania szczęścia za sprawą dóbr podstawowych.
I jeszcze dodatkowo skrzyżowało się to z dzisiejszą datą, dość ważną w mojej rodzinie, i wyławianymi z pamięci opowiadaniami moich starszych krewnych.
Dzielę się tym, bo może komuś jeszcze się przyda do ćwiczeń intelektualnych.

https://youtu.be/_73gVNfR-sI

Filmu dzięki któremu ta ballada jest sławna pewnie polecać nie trzeba. Zdaje się bardziej nawet aktualny w czasach, kiedy zwykłe patrzenie sobie samemu w oczy w lustrze stało się bardzo passe, zwłaszcza wobec takiego selfie. Nawet takiego w toalecie. :lol:

czwartek, 1 sierpnia 2019, 22:59
Moderator
Moderator

Post Re: Polecam.
Jako jednostka niezbyt artystycznie wyrobiona, wolę wersję klasyczną w wykonaniu Edmunda Fettinga. :wink:

Natomiast przy tej piosence LINK, myślę czasem o tych których nie ma. Nie zawsze dzieci idą w ślady rodziców, ale tylu wspaniałych ludzi nie doczekało dzieci, tylu razem z dziećmi zabito. Skutki zamordowania przez Rosjan i Niemców elity naszego narodu będziemy odczuwali jeszcze długo.

czwartek, 1 sierpnia 2019, 23:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]