Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 22:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Mikrofon do aparatu na sale weselną 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Mikrofon do aparatu na sale weselną
Potrzebuję mikrofon na salę weselną. Obecnie mam audio-technica 2031 i jestem zadowolony ale potrzebuję czegoś na mini jack do aparatu. Co sądzicie o takstar sgc598? lub audio technica pro 24cmf. Oczywiście audio technica jest droższa. Oczywiście w miarę tanio.

poniedziałek, 30 lipca 2018, 15:18
Bywalec
Bywalec

Post Re: Mikrofon do aparatu na sale weselną
ja to mam dopiero dylemat, muszę szybko podjąć decyzje, nie mam o tym zbyt pojęcia, kupiłem mikrofon kierunkowy Rode VideoMic Pro Rycote ale nie za bardzo a nawet w ogóle nie nadaje się on na sale weselną.Myślę o zakupie ciut lepszego/ tak mi się wydaje bo i ma lepsze kondensatory, jest stereo i chociaz tez kierunkowy to wydaje mi się,że na salę wes4elną mógłby być.Proszę wszystkich[/b], którzy się na dźwięku i mikrofonach znają lub tez praktyków, koledzy dopomóżcie mi w wyborze mikrofonu do Canona 5D mkIII

sobota, 18 sierpnia 2018, 19:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Mikrofon do aparatu na sale weselną
Jurekxm1 napisał(a):
...kupiłem mikrofon kierunkowy Rode VideoMic Pro Rycote ale nie za bardzo a nawet w ogóle nie nadaje się on na sale weselną.Myślę o zakupie ciut lepszego/ tak mi się wydaje bo i ma lepsze kondensatory, jest stereo i chociaz tez kierunkowy to wydaje mi się,że na salę wes4elną mógłby być... ...koledzy dopomóżcie mi w wyborze mikrofonu do Canona 5D mkIII

Wersja Rode Stereo VideoMic Pro Rycote moim subiektywnym zdaniem jest jedną z najlepszych rozwiązań do w/w zastosowań... w aspekcie jakość/cena z naciskiem na jakość... mikrofony mają charakterystykę kardioidalną co daje pewnego rodzaju kierunkowość owego mikrofonu skorelowane z obrazem daje naturalne środowisko w jakim nastąpiła rejestracja - ale coś za coś, bardzo dobra przestrzeń, dobre brzmienie nawet i przy dużym SPL, przesterować oczywiście go można ale trzeba się postarać...
Co do rejestracji audio, czasami warto się zabezpieczyć chociażby nagraniem sygnału z linii miksera kapeli/dj i ewentualnie ambientu sali...
To tyle ode mnie w tym temacie...
QB
PS. tą wersję mono/kierunkową zostawiłbym sobie np. do kościoła/USC gdzie można ją dobrze spożytkować..

niedziela, 19 sierpnia 2018, 12:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]