Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 21:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 stary temat mikrofon do Canona 5D mkIII 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post stary temat mikrofon do Canona 5D mkIII
Kochani niby to stary temat ale nie potrafi wybrać mikrofonu do Canona 5D mkIII. Posiadam Rode VideoMic Pro ale jest to mikrofon nie tylko monofoniczny ale kierunkowy a do tego zanim się go użyję trzeba nauczyć sie ustawień, ponieważ nagrywałem na automacie koncert muzyki poważnej i nagrało się okropnie źle czyli dźwięk przesterowany.Poza tym chciałbym a właściwie muszę zakupić mikrofon, który nadawałby się do rejestrowania oczywiście w aparacie dźwięku zespołów muzycznych na sali weselnej.Posiadam kamerę Canon XHA1s która posiada zintegrowany stereo mikrofon jednak chciałbym filmować aparatem z wielu względów w szczególności,że posiadam obiektywy serii " L ". Doradźcie mi, BARDZO PROSZĘ ,czy zakupić mikrofon mono: Rode VideoMic Pro+ czy stereofoniczny: Rode VideoMic X.Który z tych mikrofonów w miarę najbardziej zarejestruje mi w aparacie dźwięk z sali weselnej.Nie chcę kupować osobnych rejestratorów dźwięku gdyż wiadomo z czym to się wiąże.Nie rozumiem też ,chociaż znam zasady dźwięku mono i stereo, dlaczego reklamowany do DSLR mikrofony są monofoniczne a nie stereofoniczne?
Nie potrafię sam rozstrzygnąć tego dylematu i dokonać wybory dlatego też desperacko BARDZO PROSZĘ o udzielenie mi porady.Nadmieniam,że przeczytałem wiele artykułów na ten temat i obejrzałem wiele testów i nic, jedyna nadzieja w tym FORUM !!!!

wtorek, 14 sierpnia 2018, 14:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]