Teraz jest wtorek, 15 października 2019, 01:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Zasilanie kamerki Polaroid Cube powerbank'iem 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Zasilanie kamerki Polaroid Cube powerbank'iem
Witam,
Po 8 miesiącach użytkowania kamerki Polaroid Cube za ok. 400 PLN + koszty akcesoriów i instalacji oprogramowania, okazało się, że to JEDNORAZÓWKA(!!) Pomimo postępowania zgodnie z instrukcją, po naładowaniu kamerki akumulator obecnie szybko się rozładowuje. Dystrybutor tego produktu rozbrajająco się do tego przyznał (gwarancja na akumulator, to tylko 6 miesięcy!). Ponieważ nie chciałbym wyrzucać jej do kosza (jej niezaprzeczalna zaleta, to małe rozmiary i dość fajna jakość dźwięku i obrazu), to mam pytanie do tutejszych majsterkowiczów: czy ktoś próbował wyrzucić w podobnej kamerce akumulator i zasilać ją przy pomocy powerbank'u?
Jeśli tak, to jaki powerbank najlepiej by się do tego nadawał?
Liczę na wyrozumiałość zaawansowanych w "kamerkowej" technice i na życzliwą podpowiedź.

środa, 2 stycznia 2019, 22:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Zasilanie kamerki Polaroid Cube powerbank'iem
Jesli ma to to typowe wejscie mikro usb, to kazdy powerbank podejdzie, tam pewnie jest jakis mikroaku wiec jakiego bys PB nie zastosowal bedzie ok, do tak malej kamerki pewnie jak najmniejszy. Pytanie tylko czy ona moze pracowac przy podlaczonym zewnetrznym zasilaniu? (w czasie ladowania normalnie dziala?)

czwartek, 3 stycznia 2019, 01:30
Nowy
Nowy

jacekxyz napisał(a):
Jesli ma to to typowe wejscie mikro usb, to kazdy powerbank podejdzie, tam pewnie jest jakis mikroaku wiec jakiego bys PB nie zastosowal bedzie ok, do tak malej kamerki pewnie jak najmniejszy. Pytanie tylko czy ona moze pracowac przy podlaczonym zewnetrznym zasilaniu? (w czasie ladowania normalnie dziala?)

Dotąd nie sprawdzałem, czy w czasie ładowania działa, bo w czasie ładowania kontrolka świeci pomarańczowym światłem, a dopiero po naładowaniu zmienia kolor na zielony, i wtedy nagrywam. Mnie chodziło o coś innego. Myślę o nie korzystaniu z wejścia mikroUSB, tylko o wykonaniu w niej dodatkowego wejścia na przyłącze akumulatora - od góry lub z boku. Kamerka bowiem ma wejście USB z tyłu, a tam przy moim obecnym mocowaniu (na czole) nie mam dojścia w czasie, gdy nagrywam. Nie wiem też (i stąd temat tego wątku), czy mogę wywalić akumulator i na stałe korzystać z powerbanku, czy też nawet ten lichy akumulator musi pozostać podczas zasilania powerbankiem.

czwartek, 3 stycznia 2019, 22:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pewnie bedzie mozna wywalic aku, zaleznie od napiecia moze trzeba bedzie zastosowac jakas przetwornice ste down (przy zasilaniu z PB) a moze nie, nie wiej o jakim napieciu jest tam aku, moze da sie podpiac bezposrednio jakies ogniwo, trzeba rozebrac, pomierzyc i pokombinowac.
Gotowego rozwiazania nie dostaniesz, da sie zapewne to zrobic, ale jak nie masz pojecia zlec lepiej komus.
Najprosciej wywalic aku i wykorzystac istniejace gniazdo

piątek, 4 stycznia 2019, 00:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

cube18 napisał(a):
Dotąd nie sprawdzałem, czy w czasie ładowania działa, bo w czasie ładowania kontrolka świeci pomarańczowym światłem, a dopiero po naładowaniu zmienia kolor na zielony, i wtedy nagrywam.

A to jakiś problem sprawdzić?

Kod:
Jeśli podłączysz Power Bank do swojej kostki Polaroid, limitem powinna być pojemność karty SD lub Powerbank. Zrobiłem testowy rekord i zatrzymałem się po 5 godzinach, wciąż z dużą ilością wolnego miejsca na karcie SD i nadal 75% pozostało na moim Power banku.
W zależności od tego, jak działa twój Powerbank, istnieje kilka różnych sposobów, aby to zadziałało. Mam Powerbank Xiaomi Mi, a ja po prostu podłączam aparat do Powerbanku, włączam kamerę, a potem dwa razy klikam przycisk nagrywania i nagrywamy ...
Ale może jest odwrotnie, najpierw uruchom nagrywanie, a następnie podłącz Powerbank do aparatu. Jak już wspomniałem, myślę, że to zależy od twojego Powerbanku.

Żródło:
https://nikro.dk/polaroid-cube/polaroid-cube-tips-and-tricks/

Kup sobie Powerbank i kątowy kabelek:
https://www.x-kom.pl/p/219928-kabel-usb-gembird-micro-usb-am-mbm5p-18m-katowy-czarny.html

i pokombinuj jak to wszystko zamocować. :lol:

Innej możliwości raczej nie ma. W środku jest nietypowy litowo-jonowy aku Fuji 402424, nie do dostania i nie ma zamienników. Pomiędzy kamerą-usb-aku jest unikatowa elektronika. Nic tu się prosto nie wykombinuje.

Załącznik:
polaroidCube1.jpg
polaroidCube1.jpg [ 73.49 | Przeglądane 1404 razy ]

piątek, 4 stycznia 2019, 01:51
Nowy
Nowy

Dzięki za zainteresowanie. Nie mogę podpinać się pod istniejące w kamerce gniazdo mikroUSB, gdyż używam wykonanych przez siebie akcesoriów do nagrywania, które świetnie mi się sprawdziły w praktyce, a z których (nr 2 i 3) nie umożliwiają dojścia do gniazda podczas nagrywania:
https://www.youtube.com/watch?v=C-ySl-0iMQI
Najchętniej zatem wykonałbym dodatkowe gniazdo mikroUSB po LEWEJ stronie kamerki, i na czas nagrywania podłączałbym do niego powerbank.
Napisałem też mail'a do dystrybutora w Krzywiniu, gdzie podobno jest jakiś dział techniczny, aby wyrazili opinię, czy taka "modernizacja" jest w ogóle możliwa.
Dzięki za odzew i pozdrawiam
cube18

piątek, 4 stycznia 2019, 10:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jesli tak, to jedynie pokombinowac i podlutowac sie do istniejacego gniazda usb, moze tylko jakis kabelek dolutowac i wyprowadzic na zewnatrz .
Jesli chodzi o dystrybutora z Krzywinia, oni handluja milionem akcesoriow, ten dzial technicznty to hmm... no raczej na pomoc nie licz.

piątek, 4 stycznia 2019, 13:00
Nowy
Nowy

jacekxyz napisał(a):
Jesli tak, to jedynie pokombinowac i podlutowac sie do istniejacego gniazda usb, moze tylko jakis kabelek dolutowac i wyprowadzic na zewnatrz .
Jesli chodzi o dystrybutora z Krzywinia, oni handluja milionem akcesoriow, ten dzial technicznty to hmm... no raczej na pomoc nie licz.

Rzeczywiście - dziś otrzymałem z Krzywinia kolejną "radosną" wiadomość, że ta kamerka jest ...NIEROZBIERALNA!! :evil:
Gdybym wcześniej o tym wiedział, to na pewno bym sobie kupił inną, choć zapewne większą. Proponują mi zakup nowej z 40% rabatem (w nagrodę, że napracowałem się nad akcesoriami :( ), ale przecież za parę miesięcy problem znowu powróci(!)
Nie pozostaje mi więc nic innego, jak znaleźć jakiegoś "kumatego" elektronika (sam jestem "tylko" mechanikiem :wink: ), który by mi ją przerobił tylko na zasilanie powerbank'iem. Przy okazji może by się udało, aby ten powerbank służył także do ładowania telefonu(?).
Dziwię się, że ci przedsiębiorczy Chińczycy od razu nie zrobili tej kamerki w wersji, którą będę usiłował sam zrobić, bo byłby to hit prawdziwy.
A może tu na Forum znalazłby się taki spec?
Pozdro,

piątek, 4 stycznia 2019, 23:01
Nowy
Nowy

Chyba nie będzie tak źle, bo "coś" na interesujący mnie temat znalazłem na moim ulubionym YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=TCc3k9c4AVU

piątek, 4 stycznia 2019, 23:52
Nowy
Nowy

Posiwiały napisał(a):
...i pokombinuj jak to wszystko zamocować. :lol:

Innej możliwości raczej nie ma. W środku jest nietypowy litowo-jonowy aku Fuji 402424, nie do dostania i nie ma zamienników. Pomiędzy kamerą-usb-aku jest unikatowa elektronika. Nic tu się prosto nie wykombinuje.

No i pokombinowałem korzystając z wolnego czasu i ...wykombinowałem :wink:
Najpierw nagrywając wyładuję kamerkę "do zera", podłączę ją do ładowarki i spróbuję nagrywać podczas ładowania. Jeśli kamerka się nie wyłączy, to będzie znak (taką mam nadzieję), że będzie nagrywać i z powerbank'u(?)
Żaden elektronik w mojej okolicy nie chciał się podjąć wmontowania dodatkowego gniazdka microUSB, więc zdecydowałem się przerobić moje akcesoria w taki sposób, aby podłączać powerbank do istniejącego gniazda przy pomocy zwykłej, a nie kątowej wtyczki. Jako dla mechanika będzie to łatwiejsze do ogarnięcia, niż grzebanie w elektronice.
Dzięki za poradę.
Pozdrawiam

niedziela, 6 stycznia 2019, 20:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Życzę udanych prac ręcznych, a to co pokazałeś mówi że radzisz sobie świetnie.
Poczytaj to co w moim wcześniejszym cytacie, są tam wskazówki jak zmusić ustrojstwo do współpracy.

Nie dziwię się, że nikt nie chce w tym gmerać, bo to bardzo sprytnie upakowana konstrukcja tej kamerki, i wolnego miejsca tu nie ma. Z każdej strony albo płytki PCB, albo dwie części akumulatorka. Popatrz na zdjęcia filetowania tej rybki:
https://www.ifixit.com/Guide/Polaroid+Cube+Battery+Replacement/71923

Jedynie to o czym pisał Jacek, wyciągnięcie kabelków do aku na zewnątrz, wydaje się realne. Ale tu z kolei jest problem w technologii takiego akumulatora, bo to są te wrażliwe, które potrafią się zapalić czy wybuchnąć, a w połączeniu z mocowaniem na głowie jest to mało bezpieczne.

Rybnych łowisk życzę!

niedziela, 6 stycznia 2019, 22:41
Nowy
Nowy

Posiwiały napisał(a):
Życzę udanych prac ręcznych, a to co pokazałeś mówi że radzisz sobie świetnie.

Ale tu z kolei jest problem w technologii takiego akumulatora, bo to są te wrażliwe, które potrafią się zapalić czy wybuchnąć, a w połączeniu z mocowaniem na głowie jest to mało bezpieczne(!) :evil:

No to troszkę mnie przestraszyłeś :?
Gdyby to nie była licencja szacownej Firmy Polaroid, to bym się już mocno martwił :(
Mam nadzieję, że głowy to nie urywa(?)
W każdym razie wielkie dzięki za najbardziej cenne informacje i wskazówki :)

poniedziałek, 7 stycznia 2019, 22:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wiesz, osobiście nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem, ale internet takimi przypadkami straszy. Może trochę poczytaj, znalazłem coś na szybko o bateriach do laptopów, ale to ta sama technologia. Opisano takie rzeczy, które chyba warto wiedzieć.

https://www.maxforpower.pl/pl/n/Dlaczego-baterie-wybuchaja-i-czy-mozna-sie-przed-tym-ustrzec/26

poniedziałek, 7 stycznia 2019, 23:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Posiwiały juz tak nie strasz, bawie sie troche takimi ogniwami, np regenerowalem aku od kamer panasonica akumulatorami z teoretycznie zużytych baterii laptopowych, sporo tego laczylem, lutowalem, rozne powerbanki domowej konstrukcji, a i zewrzec sie zdarzyło i nic mi nigdy nie ekslodowalo, to nie sa nagminne przypadki, oczywiście cos moze sie zdarzyc ale to jak ze wszystkim, wada fabryczna, albo jak ostro przeladujesz. LiPole jak przebijesz, no to jest szansa, ze cos sie zadzieje, generalnie nie ma co sie bac.

wtorek, 8 stycznia 2019, 01:51
Nowy
Nowy

Dzięki za info i porady. Podany przez @Posiwiały artykuł mówi, że problem przegrzewania się aku litowo - jonowych dotyczy w głównej mierze większych egzemplarzy (np. smartfony. laptopy i t. p.). Podane też są symptomy przegrzewania się (syczenie, wzrost temperatury) przed ewentualnym zapłonem lub eksplozją. Eksplozja dotyczy przede wszystkim aku wieloogniwowych, czego w przypadku małego aku kamerki Polaroid chyba nie dotyczy(?)
Podane w artykule przykłady awarii nie dotyczyły na razie kamerek sportowych, więc postaram się:
1. nie przegrzewać kamerki (np. słońcem) - mam ją głównie pod daszkiem czapki :wink:
2. nie przeładowywać - mam zamiar używać zasilania z powerbank'u dopiero po kompletnym rozładowaniu
Pozdrawiam

wtorek, 8 stycznia 2019, 13:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona