Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 17:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Kto pomoże początkowującemu - potrzebny instruktor montażu 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kto pomoże początkowującemu - potrzebny instruktor montażu
Mam taki sam problem jak wielu na forum.
Mam kamerę video, mam dobrze wyposażony komputer, chciałbym nauczyć się obróbki filmów.
Mniej więcej wiem jak to zrobić, bawię się obróbką foto, ale od wiedzy ogólnej do praktyki i szczegółów jeszcze daleko.
Nie chcę zaśmiecać forum pytaniami o obsługę sprzętu, programy itd itp.
Na przeczytanie wszystkich wątków i na "tradycyjną naukę" nie bardzo mam czas.
Może ktoś mógłby/chciałby mnie szybko podszkolić?
Oczywiście nie bezinteresownie.
Szukam kogos z Wawy, kto mógłby poradzić - doradzić.
proszę o info na maila otmc@op.pl

poniedziałek, 15 listopada 2004, 00:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a jak myślisz ile czasu potrzeba aby cię czegoś na uczyć?
czy mniej niż jakbyś przeczytał kilka pozycji książkowych?
GWARANTUJĘ CI ŻE NIE. Polecam długie zimowe wieczory z "dobrze wyposażonym komputerem"

poniedziałek, 15 listopada 2004, 00:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
a jak myślisz ile czasu potrzeba aby cię czegoś na uczyć?
czy mniej niż jakbyś przeczytał kilka pozycji książkowych?
GWARANTUJĘ CI ŻE NIE. Polecam długie zimowe wieczory z "dobrze wyposażonym komputerem"

Nie chodzi o to żeby mnie wszystkiego nauczyć, tego się oczywiście nie da zrobić ekspresowo.
Szukam pomocy "na pierwszy raz", żeby dowiedzieć się jakie programy, jakie książki, co dołożyć do "dobrze wyposażonego komputera", jak skonfigurować. Co zrobić jeśli nie działa. Itp.
Chodzi o jedną, może dwie sesje.
Ale zdaje się że źle trafiłem, szkoda

niedziela, 21 listopada 2004, 19:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

warto zainstalować sobie AP wersję trial kupić książkę AP Pro ćwiczenia
Wyd. Helion zamontować fire wire (jęśli nie masz) zrzucić coś z kamery do komputera, najlepiej rodzinną imprezkę, wziąć książkę, i krok po kroku próbować montować, a gwarantuję ci że kiedy pokażesz zmontowany filmik rodzinie będziesz miał ogromną satysfakcję, a co do zawiłości montażu zawsze to forum służy radą, ale na początek trzeba choć trochę własnej inwencji. Pozdrawiam

niedziela, 21 listopada 2004, 19:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Gościu ! Załóż sobie konto na tym forum, aby można ci napisac wiadomość prywatną. Ewenualnie napisz do mnie wiadomość prywatną.

Ciutkę mogę pomóc , ale podstawa, to własne doświadczenie oraz dni i nocki zarwane przy kompie. :lol:

niedziela, 21 listopada 2004, 19:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dla początkującego proponuję Studio 9 pl - nie trzeba do obsługi extra szkolenia. Co do sprzętu - konfiguracja obecnie sprzedawanego na rynku sprzętu zupełnie wystarcza do amatorskiej zabawy z video.
Niestety obróbka foto nie wiele ma wspólnego z obróbką video.
Napisz jaką masz kamerę - cyfrową, czy analogową? Na czym chcesz zapisywać końcowy efekt - na CD czy DVD? Na czym będziesz oglądał - na kompie czy na TV?
Myślę, że to forum i kilka innych pozwoli Ci bez zbędnej straty czasu na jakieś szkolenia i wykłady z teorii w stopniu dla Ciebie odpowiednim opanować sztukę obróbki video. Każde forum dyskusyjne ma tą bardzo dobrą cechę, że pozwala na rozwiązanie konkretnego problemu, który wychodzi w trakcie pracy.
Ja kiedyś też byłem zupełnie zielony i tylko dzięki zasobnej wiedzy, która jest w internecie poradziłem sobie z wieloma problemami.
Ale i tak przed tobą nielada wyzwanie.
Pozdro

niedziela, 21 listopada 2004, 20:24
Nowy
Nowy

Nie rejestrowalem się bo nie planowałem być tu aktywnym, ale wyszło inaczej. Dzięki za odpowiedzi i uzupełnienie informacji:
Mam PIV 2,4 z 512 MB, WinXP, Fire Wire, nagrywarke DVD, kamere cyfrowa Sony, troche filmow z poprzedniej analogowej kamery.
Chcę to móc zmontować i pozgrywać na DVD.
Połączenie z kamera działa
Nie zdecydowalem jeszcze co do programu.

środa, 24 listopada 2004, 23:49
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

@kozi ma rację. Dla początkujacego Studio 9 pl będzie w sam raz. Niedrogi, po polsku, i ma wbudowany moduł do autoringu DVD (nawet całkiem niezły jak na tą klasę produktu). Tylko z materiałami VHS będziesz miał problem. :cry:

Pozdrawiam

czwartek, 25 listopada 2004, 02:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mam PIV 2,4 z 512 MB, WinXP, Fire Wire, nagrywarke DVD, kamere cyfrowa Sony, troche filmow z poprzedniej analogowej kamery.

Twoja konfiguracja jest zblizona do mojej. Jedynym wyjatkiem jest to, ze ja mam Celerona 2,4 a Ty P IV 2,4.
Dzialam AMATORSKO, bawie sie. Uzywalem "wesje probne" Ulead Video Studio i Pinnacle.
Jako amator polecam Pinnacle Studio 9 wersja "TRIAL" ;)
Mozna na nim zrobic gotowy dysk bezposrednio z materialu zrzuconego z kamery. W Uleadzie tez, ale po pierwsze nie ma polskiej wersji, a po drugie wg mnie jakis taki ... hmmm mniej przyjazny przy tworzeniu DVD.
Do samego zrzutu przy problemach uzywaj wbudowanego w Windoze Movie Makera (w XP wywolanie moviemk). Prosty i bezplatny
Jednakże, zdecydowanym minusem Pinnacla jest brak mozliwosci wstawienia dzwieku z pliku. Zawsze musi byc z CD. No chyba, ze ja nie wiem jak ale mi amatorowi wolno niewiedziec.
Przy okazji zapytam: jak rozdzielic (rozsynchronizowac) dzwiek od obrazu z avi (DV) w Pinnacle Studio, tak by moc wstawic np zdjecie a lecial dzwiek z tego fragmentu ? Raz mi sie udalo przez przypadek i nie wiem jak.

czwartek, 25 listopada 2004, 09:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]