Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 15:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Codec do zgrywania z kamery DV 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Codec do zgrywania z kamery DV
Korzystamy z codeca Microsoft DV..

Czy obraz przy zgrywaniu z kamery DV obraz jest rekompresowany?
jezeli tak to jakiego alternatywnego codeca uzywac?

w programie Vplayer przy odtwarzaniu AVI DV pokazuje mi rozdzielczosc
360 x 288
a nie pelen PAL
z gory dzieki!

wtorek, 12 listopada 2002, 16:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mam to samo. Jednakże przy otworzeniu pliku WMPlayerem jest pełen pal.
pozdrawiam

wtorek, 12 listopada 2002, 18:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przy zrzucie z kamerki material jest kompresowany kodekiem DV. Jesli chodzi o rozdzielczosc to sprawdz ustawienia szablonow w programie ktorym zgrywasz. Co do alternatywy to sprobuj MainConceptDV, sa jeszcze inne np Panasonic . Zobacz porownanie zrzutow :

http://filmsite.art.pl/fs.php?page=teks ... mpare.html

wtorek, 12 listopada 2002, 20:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post hmmm
tak... dzieki za odp.

obraz z tego co wiem jest kodowany sprzetowo przez kamere....

nie mozna zgrac go bezposrednio zakodowanego na dysk?
tzn.nie rekompresowac.?

narazie sprawdze inne wyzej wymienione codeci DV
co do rozdzielczosci obrazu to wydaje sie byc mniej ostry niz Divx
co wydaje sie dziwne przy takim strumieniu, moze jest więcej "i" frejmów..... dlatego przy ..no i te pół PAL :evil:

środa, 13 listopada 2002, 02:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Nie ostre DV
No właśnie. Mam ten sam problem - próbowałem najróżniejszych metod zapisu zrzutów z kamery DV (SONY DCR-TRV 140) - jako DVD MPEG, SVCD MPEG, DV AVI - za każdym razem to samo - ostry jest tylko obraz statyczny. Jakikolwiek ruch powoduje znaczny spadek ostrości, krawędzie kontrastowe (np. pomiędzy czarnymi a białymi elementami na obrazie) są mocno rozmywane. Ogólnie rzecz biorąc - efekt jest po prostu żenujący. Dodam, iż ten sam materiał video, wyświetlany z kamery wprost na odbiorniku TV, poprzez złącze AV, jest idealnej jakości. Czy ktoś wie, jaka może być tego przyczyna i jak poprawić jakość zrzucanego cyfrowo materiału?

poniedziałek, 18 listopada 2002, 02:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jak to mam zrobić
Mam taki sam problem jak Spider, taką samą kamrę i szuakm sposobu na zgrywanie filmów z niej. Czy może poradzi mi ktoś jakiego programu prostego w obsłudze najlepiej użyć (nie mam czasu narazie na angażowanie się w zaawansowaną obróbkę) i jakich codeków?
Pozdrawiam Wszystkich
MAX

czwartek, 21 listopada 2002, 09:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Siedzę w tym dopiero kilka miesięcy więc moja odpowiedz może okazać się błędna ale jak wiem zapis w formacie DV zajmuje 12 GB - godzina czyli najlepiej jest kupić dysk przynajmniej 80 GB i nie ma problemu z kompresją. Obrabiasz do woli a po ponownym zgraniu przez kamerę na kasetę video nie zauważam żadnej zmiany. Zaznaczam że obraz skompresowany 5 razy czyli format DV jest to pełny PAL i wtedy przerabiane masz tylko miksy i efekty specjalne co zajmuje nieraz taką samą ilość miejsca czyli znów 12GB - ale warto gdyż obróbka ta trwa o wiele szybciej niż ze skompresowanego materiału. Jestem za niekompresowaniem większym niż format DV.

niedziela, 1 grudnia 2002, 22:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Nie ostre DV
Spider napisał(a):
No właśnie. Mam ten sam problem - próbowałem najróżniejszych metod zapisu zrzutów z kamery DV (SONY DCR-TRV 140) - jako DVD MPEG, SVCD MPEG, DV AVI - za każdym razem to samo - ostry jest tylko obraz statyczny. Jakikolwiek ruch powoduje znaczny spadek ostrości, krawędzie kontrastowe (np. pomiędzy czarnymi a białymi elementami na obrazie) są mocno rozmywane. Ogólnie rzecz biorąc - efekt jest po prostu żenujący. Dodam, iż ten sam materiał video, wyświetlany z kamery wprost na odbiorniku TV, poprzez złącze AV, jest idealnej jakości. Czy ktoś wie, jaka może być tego przyczyna i jak poprawić jakość zrzucanego cyfrowo materiału?

Posiadam kamerę cyfrową od niedawna i dopiero "raczkuję" w tym temacie. Z tego co się dowiedziałem polega na przeplocie linii. W odbiornikach TV linie wyświetlane są na przemian nieparzyste i parzyste a w kompach jest to bez przeplotu i stąd ten problem. Jak go rozwiązać? W programie przeliczającym film po zmontowaniu scen należy ustawić z "interlace" na "deinterlace". Należy pamiętać: do oglądania na kompie ma być interlace a do oglądania w TV deinterlace.
Powodzenia.

poniedziałek, 2 grudnia 2002, 15:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Hmmm
Panie Wojtas
Cytuj:
Należy pamiętać: do oglądania na kompie ma być interlace a do oglądania w TV deinterlace

Co do interlace i deinterlace to nieprawda - chyba przez przypadek musiałeś się pomylić.
Interlace - oznacza obraz z przeplotem i taki mozna z powodzeniem zpowrotem zrzucać na kamerę lub oglądać na TV. Czyli nie usuwamy przeplotu i montujemy tak jak zgraliśmy.
Jesli chodzi o oglądanie na kompie i konwertowanie do DIVX - to należy usunąć przeplot - czyli deinterlace.

Pozdrawiam

poniedziałek, 2 grudnia 2002, 16:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wracajac do tematu, wszedzie czytalem, ze format DV jest kompresowany 1:5, kiedy jednak przegladam wlasciwosci AVI bezposrednio po capturingu otrzymuje informacje iz material jest kompresowany za pomoca DV kodeka type 1, kompresja 10% - nie rozumiem co jest grane? Czy ktos sie w tym orientuje?

wtorek, 10 grudnia 2002, 13:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
o co wlasciwie chodzi?
po co kombinowac i zrzucac na mpg - przeciez to glupota,
zrzucamy w formacie DV (tak jak kolega napisal 12gb - godzina)
tak zgrany material nigdy nie bedzie wygladal dobrze jesli go odtwarzamy w jakimkolwiek playerze na monitorze. Jesli zrobimy sobie z tego divX nawet w rozdzielczosci 360x288 (np w VirtualDubie) z odpowiednimi filtrami i skompresujemy godzine materialu do 700MB to bedzie to lepiej wygladalo na monitorze.
jesli chodzi o telewizor to odwrotnie - nic nie bedzie lepiej wygladalo od oryginalnego DV (avi) 720x576 ale trzeba miec karte z wyjsciem analogowym - i nie chodzi tu o karte graficzna z wyjsciem tylko np PinnacleDV+
no i mam nadzieje ze material zgrywacie po FireWire a nie USB.....
zgrywac najlepiej (to moje skromne zdanie) np. Adobe Premierem (kontrolujesz kamere z pozycji programu)....

nie wiem czy o to wam chodzilo

pozdrawim
qbek79@o2.pl

czwartek, 23 stycznia 2003, 03:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]