Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 22:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 DV-OUT nie tylko z edytora 
Autor Wiadomość
Moderator
Moderator

Post DV-OUT nie tylko z edytora
Zwykły kontroler Fire Wire, typowe pliki AVI-DV zgodne ze standardem PAL, czy aby na wyjściu kontrolera pojawił się sygnał, trzeba plik avi-dv odtwarzać tylko z programów do edycji, lub capturingu typu premiere i inne, a może jest jakiś zwykły prosty player, może jakaś prosta poprawka w systemie- gdzieś w rejestrze, czy nie wiem - aby sygnał na IEEE1394 pojawiał się z jakiegoś prostego playerka avi po oczywiście wcześniejszym wybraniu formatu odtwarzanego pliku, może nawet systemowy media player - cokolwiek? Powiedzcie, bo myślę, że nie tylko mnie, ale wielu może to zaciekawić - jak to działa i dlaczego tylko programy do edycji, czy zgrywania włączają DV-OUT, a nie ma zwykłego playerka który sobie z tym radzi, może mylę się i taki jest ?
Pozdrawiam gorąco

piątek, 26 listopada 2004, 08:30
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Player to player i nie ma tu nic wspólnego z kontrolerem DV. Do tego potrzebne jest oprogramowanie które współpracuje z kontrolerem FW i potrafi nim sterować. Przecież kontroler FW to nic innego jak tylko urządzenie do transmisji danych w jedną lub drugą stronę.

Pozdrawiam

piątek, 26 listopada 2004, 10:23
Moderator
Moderator

Powiedział niemowa głuchemu, że szczerbaty wygryzł włosy łysemu.......

A czy player nie jest oprogramowaniem?
Czy nie może on sterować - współpracować z kontrolerem fire wire podobnie jak program do edycji?
Proszę nie tłumaczcie mi do czego służy kontroler fire wire, gdyż akurat to już od łądnych paru lat wiem :)
Pytanie nie jest bez sensu, gdyż znalazłem juz playery, które włączają emisję na kontrolerze fire wire, lecz są to kary video, konkretnych firm, pracujących w swoistych formatach video, a mi chodzi o AVI-DV-PAL, więc jest to możliwe.
Pozdrawiam gorąco

piątek, 26 listopada 2004, 20:25
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Darek, po co pytasz skoro znasz odpowiedź. :evil:
Żadno urządzenie w kompie bez odpowiedniego oprogramowania nie działa jak należy. Spróbuj uzyskać wyjście TV na karcie graficznej przy użyciu systemowych sterowników, a nie napisanych specjalnie do tej karty. Teoretycznie każdy player może podawać sygnał na FW, tylko ktoś musi mu wpisać obsługę kontrolera. W założeniu player ma za zadanie zamienić zapis cyfrowy na dysku na obraz wyświetlany przez kartę graficzną na monitorze. Ktoś kto ten player napisał, brał pod uwagę że 90% użytkowników tego programu do tego właśnie go potrzebuje. Napisz do niego, może przy następnej wersji weźmie pod uwagę Twoje potrzeby.
Ale po co ja to wszystko piszę. Przecież Ty już to wszystko wiesz.

sobota, 27 listopada 2004, 01:26
Moderator
Moderator

na przykład scenalyzer live ma mozliwosc odtwarzania materiału przez fi-wi, a i inne, prościutkie programiki tez to potrafia.
pozdro

poniedziałek, 13 grudnia 2004, 23:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

domyslam sie ze szukasz po prostu http://www.video2dv.com/

wtorek, 14 grudnia 2004, 00:40
Moderator
Moderator

DZIĘKI WIELKIE :)

wtorek, 14 grudnia 2004, 10:57
Moderator
Moderator

Zafascynowany niesamowitoscią tego playera postanowiłem jeszcze raz napisać.
To, że odtwarza pliki DV podając je na wyjście FireWre ucieszyło mnie bardzo, ale gdy zobaczyłem, że player emituje na wyjściu DV pliki graficzne ze wskazanego katalogu nie przeliczając ich wcześniej, w dodatku łącząc obrazki efektami, podaje też na wyjście pliki video w formatach DivX, XviD, mpeg, jpeg, to "kopara mi opadła" :)
Moze masz badyl inne tego typu małe genialne ciekawostki to ja chętnie reflektuję, a tym czasem:
Pozdrawiam gorąco

wtorek, 14 grudnia 2004, 13:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jakie widzisz zastosowanie praktyczne dla w/w programu. Napisz.

wtorek, 14 grudnia 2004, 15:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No ja szukalem programu ktory zastapilby amigowa SCALe. poniewaz scala infochannel na PCty jest droga, to szukalem poczatkowo cos pod linuxa. trafilem video2dv i mnie rozbroil. idealny programik do kablowek itp. :)
montazysta: programow ciekawych jest cale multum, czasem trzeba niestety tylko przebic sie przez gaszcz smiecia w internecie :/ Ciesze sie ze moglem pomoc.

wtorek, 14 grudnia 2004, 19:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]