Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 17:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Nie typowy obraz w obrazie 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Nie typowy obraz w obrazie
Witam wszystkich, mam pytanie czy ktoś z was koledzy wie i może podzielić się informacją jak zrobić w Premiere coś takiego jak napis z grubych liter w którym jest obraz z jednego klipu video na innym klipie ? Z góry dziękuję za konstruktywne odpowiedzi! Z poważaniem S.

niedziela, 5 grudnia 2004, 15:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Przychodzi mi na szybko jedno rozwiązanie, choć trochę czasochłonne. Gdyby pomysleć, to na pewno dałoby się prościej i szybciej - ale po kolei.

Przede wszystkim musisz mieć przygotowaną planszę z tym napisem i DWIEMA maskami - poza napisem i w środku (na zewnątrz napisu będzie jeden klip, a w środku drugi, no nie?). Do tego potrzebujesz dwa kolory (na zewnątrz kanał alfa, w środku kolor który nie występuje w samym napisie - dobry jest zielony i niebieski) - napis wykonać w photoshopie i zapisać jako psd.

Teraz trzeba przygotować wersję "plansza z napisem + film w środku". Robisz to tak, że planszę w premiere umieczasz na linii Video2, a film na Video1. Wtedy pod szybkim menu na video2 będzie opcja transparency (tam już sobie na pewno poradzisz, łatwo jest). Chodzi o to, żeby uzyskać film w którym będzie napis i film w środku - eksportujesz go możliwie bezstratnie (huffyuv, albo w ostateczności DivX/Xvid z jakością quality=1). Teraz szykujesz kolejny filmik, z tym że w video2 wrzucasz przygotowany film, a w video1 ten, który ma być na zewnątrz. Tym razem z transparency zamiast koloru wybierz alpha channel. Jak ci wyjdzie, to znowu eksport i gotowe.

btw. Piszę te słowa absolutnie z pamięci, nie mam pod ręką Premiere i nie mogę sprawdzić, więc na 100% coś mi się powaliło - przepraszam. Natomiast ideę mniej więcej przekazałem taką, jaka jest.

środa, 8 grudnia 2004, 12:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]