Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 16:10

Stwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 matrox kontra canopus 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post matrox kontra canopus
witam
jestem na kilka dni przed zakupem jednego z dwóch zestawów.

proszę o radę

sobota, 18 grudnia 2004, 22:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.softstudio.info/rtx100xtreme ... a.cfm.html

Pozstawiłem na Matroxa i nie żałuje.

sobota, 18 grudnia 2004, 22:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
tak wiem , znam tę stronę.Ale nie przemawia do mnie to.robione jest to pod matroxa.widziałem również podobne pod canopusa

sobota, 18 grudnia 2004, 22:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Tyle że wszystkoi co tam napisali potwierdza się w 100%. Byłem na prezentacji i widziałem . Dealerzy Canopusa skrzętnie ukrywają te informacje. Zresztą testy Canopusa są o wiele bardziej tendencyjne. Warto znać jednak ye informacje.

sobota, 18 grudnia 2004, 22:44
Stały bywalec
Stały bywalec

Jak znam życie, to jest wielce prawdopodobne, że znowu rozpęta się tu kolejna burza na temat wyższości Matroxa nad Canopusem i odwrotnie z udziałem pana Stępnia występującego w kilkunastu wcieleniach oraz jego zagorzałych przeciwników.
Niektórzy będą Cię przekonywać do swoich poglądów z takim zaangażowaniem, jak gdyby sami byli dealerami tego sprzętu.
Najlepiej zrobisz, jeśli pofatygujesz się do dealerów i wypróbujesz zarówno Matroxa, jak i Canopusa. Ja osobiście nigdy nie miałem do czynienie z Matroxem, lecz pracuję na Canopusie, i mogę Ci z czystym sumieniem powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony, uważam, że są to bardzo dobre karty
Wybór należy do Ciebie
Pozdrawiam :)

sobota, 18 grudnia 2004, 23:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Zdecydowanie Matrox. Karta ma prawdziwy POWER! Działa już na zwykłym AMD 1500+ .
Prawdziwe sprzętowe wspomaganie efektów. Canopus do tego celu używa procka i GPU co jest oczywiste ponieważ karta DVStorm nie ma swojego procesora do obróbki efektów 2D/3D. Poza tym jakość efektów generowanych przez układ Flex 3D Matroxa jest o niebo lepsza od tych które robi softwarowo canopus.
No i oprogramowanie - Adobe Premiere Pro to super kombajn do edycji, Edius pozostaje w tylle.

sobota, 18 grudnia 2004, 23:18
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

A tu inny test, miłej lektury i dobrego wyboru :)
http://www.bsmultimedia.com.pl/testy/stormrtx.htm

sobota, 18 grudnia 2004, 23:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Powyżej możemy w czystej formie podziwiać twórczość p Stępnia (Olek7). Ci którzy są stałymi czytelnikami filmowca i s.obrazu widzą to zaraz po przeczytaniu. Niech sobie facet reklamuje tego matroxa w końcu go sprzedaje ale przydałoby się robić to na poziomie jak facet a nie kopiąc dołki pod konkurencją jak dzieciak.

pozdrawiam

P.S. Nie wierzcie we wszystko co piszą, czasami lepiej przekonać się osobiście.

sobota, 18 grudnia 2004, 23:59
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Mam nadzieje ,że ja to nie Stępień.. kurcze jak to wszystko szybko idzie... :)

niedziela, 19 grudnia 2004, 00:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: matrox kontra canopus
Kilka miesięcy stałem przed podobnym dylematem. Nie napisze na co się zdecydowałem. Wyboru musisz dokonać sam.
Oceniając porównania kart ze strony: http://www.softstudio.info/rtx100xtreme ... a.cfm.html
mogę napisać że około 30 % to bzdury i nieprawda. Do tego są fachowo ukrywane wady tej karty. Porównuje się ja pod względem jej zalet.
Najbardziej wiarygodny test i porównanie przysłali mi z firmy http://www.positivecharge.com.pl
Po pierwszym kontakcie da się zauważyć że się znają na rzeczy i nie będą namawiali do konkretnego producenta. Wezmą pod uwagę kierunek twojej działalności i ilość wykonywanych zleceń(jeśli zechcesz).

niedziela, 19 grudnia 2004, 00:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Co jest bzdurnego w porównaniu Matroxa z Canopusem na stronie Softstudio?
Niech koledzy operują argumentami. Wydaje mi się iż brakuje tego właśnie. Matrox oferuje rzeczy o których Canopus może tylko marzyć. Ja kupiłem tą karte głównie ze względu na 18 parametrową kontrole koloru - zupełnie niespotykana w kartach tej klasy. Co Canopus może w tym temacie?
Dealerów Canopusa proze o nie zabieranie głosu w tej dyskusji.

niedziela, 19 grudnia 2004, 00:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Maciek N - strona Positive Charge jest w przygotowaniu. Jak możesz w ogóle podawać linki czegos takiego. Przecież oni mają niekompletną strone www o testach nie wspominając.

niedziela, 19 grudnia 2004, 00:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: matrox kontra canopus
Nie czytacie dokładnie. Nie pisałem że na stronie positivecharge można znaleźć jakiś test ale kontakt do wiarygodnej firmy która przyśle dokładne opisy tych kart, sprecyzuje ich wady i zalety oraz dziedziny w których najlepiej się sprawdzają. Nie używam tu żadnych konkretów bo nie jestem serwisantem ani żadnym fachowcem. Jestem po prostu użytkownikiem który miał kilka w życiu kilka różnych kart i był w podobnej sytuacji jak henry. Nie jestem również przeciwnikiem firmy SOFTSTUDIO. Gdybym się zdecydował na kartę Matrox to być może poświęciłbym swój sprzęt tej właśnie firmie, ale nie o to chodzi pytającemu w tym poście.

niedziela, 19 grudnia 2004, 10:40
Moderator
Moderator

UŻYTKOWNICY:

Adam smiały - IP: 83.29.12.211
Olek7 - IP: 83.29.12.211
Videofilma - IP: 83.29.12.211

Wnioski ?
Sami wyciągnijcie....

niedziela, 19 grudnia 2004, 17:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Brawo Mn1s1ek. Forum dyskusyjne nie powinno służyć do żadnej kryptoreklamy, zarówno Matroxowców czy Canopusowców. Nie wymieniłeś Softstudia, czyli- czy podejrzenia i pomówienia pod adresem Piotra S, są zasadne? A tę sprawę trzebaby wreszcie do końca wyjaśnić. Bo zbyt wiele żółci się tu przelało z tego powodu i albo Piotr powinien przeprosić, albo zostać przeproszony przez tych, którzy na pewniaka twierdzili, że robi kryptoreklamę, bo czasem przykro już było czytać te oszczerstwa naszpikowane szyderstwami. A skoro jest ustalona przejrzysta zasada nie używania forum do takich praktyk- to użycie wszelkiej "antypraktyki" zapobiegawczej jest wskazane. Pozdrawiam Cię Mn1s1ek.

niedziela, 19 grudnia 2004, 18:13
Stwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona