Teraz jest niedziela, 24 marca 2019, 07:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Powielanie ramek w filmie 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Powielanie ramek w filmie
W jaki sposob mozna uzyskac klatke posrednia z dwoch sasiednich? Chodzi mi bardziej o rozwiazanie programowe niz przy uzyciu dostepnych narzedzi.
Dokladniej: Musze napisac aplikacje poprawiajaca film zgrany z aparatu cyfrowego przy pomocy interpolacji czasowej. Z tego co wiem to mozna poprostu sklonowac kolejne klatki i zwiekszyc fps. Ale nie wiem czy to dobre rozwiazanie. Lub z dwoch sasiednich klatek wyznaczyc posrednia. Jednak nie mam pojecia jak do tego sie zabrac.
Z gory dzieki za pomoc.

sobota, 5 marca 2005, 12:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Powielanie ramek w filmie
mohi napisał(a):
W jaki sposob mozna uzyskac klatke posrednia z dwoch sasiednich? Chodzi mi bardziej o rozwiazanie programowe niz przy uzyciu dostepnych narzedzi.

Technikami zbliżonymi do morfingu.
Cytuj:
Dokladniej: Musze napisac aplikacje poprawiajaca film zgrany z aparatu cyfrowego przy pomocy interpolacji czasowej. Z tego co wiem to mozna poprostu sklonowac kolejne klatki i zwiekszyc fps. Ale nie wiem czy to dobre rozwiazanie. Lub z dwoch sasiednich klatek wyznaczyc posrednia. Jednak nie mam pojecia jak do tego sie zabrac.
Z gory dzieki za pomoc.
No to życze powodzenia. Jak ci sie uda stworzyć program, który tworzy międzyklatki w pełni automatycznie, to będziesz bogatym człowiekiem. Jak do tej pory najlepszym programem tego typu jest REALVIZ ReTimer kosztujący 3,5k $, jednak przy troche bardziej skomplikowanych scenach trzeba mu ręcznie pomagać, a to jest już strasznie czasochłonne.

Ostatnio edytowano sobota, 5 marca 2005, 18:03 przez -Damian-, łącznie edytowano 2 razy

sobota, 5 marca 2005, 13:15
Nowy
Nowy

To Twoim zdaniem w jaki sposob mozna poprawic taki film? MOznza zastosowac interpolacje bipolarna do kazdej z klatek ale nie wiem tez czy to zda egzamin. Co Ty na to?

sobota, 5 marca 2005, 15:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie wiem co to jest interpolacja bipolarna, więc w tej kwestii Ci nie pomogę. Jedyne co mi przychodzi do głowy to zwolnić ten film w jakimś sofcie, który tworzy międzyklatki (tu wybór jest dość ograniczony) lub dubluje klatki (praktycznie każdy edytor wideo), a następnie wyeksportować z frame rate o tyle większym o ile był zwolniony film. Tylko że wg mnie to dublowanie klatek za bardzo nie pomoże.

sobota, 5 marca 2005, 18:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]