Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 22:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 FAT 32 i podzial materialu na 4gb czesci,,,,JAK TO SKLEIC ?? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post FAT 32 i podzial materialu na 4gb czesci,,,,JAK TO SKLEIC ??
Witam Forumowiczów,,,,zastanawia mnie jedna rzecz...zalozmy ze chcialbym zgrywac material z kamerki w systemie win98 a co za tym idzie systemie danych FAT32...wiem ze taki system posiada ograniczenie wielkosci jednego pliku do 4GB...jak rozwiazac max. wielkosc jednego pliku podczas zgrywanie juz wiem, nadaje sie do tego program FreVCR ktory dzieli zgrywany material na częsci np 3gb...co ma swoje zalety min podczas pozniejszej obróbki materialu ....... ALE w jaki sposób nagrac CALY zgrany i obrobiony material na np cd w postaci Video CD ??? Przecierz program który skleilby taki material w jedną czesc, i tak musal by zapisac to w postaci 13 GB !!! Jak to obejsc ??? Zalezy mi na tym. gdyz tylko system win 98 zapewnia mi w miare dobra prace ( slaby komp ) Czy ktos z was wie jak rozwiazac ten problem ??? Czy znacie jakis spobó zeby to wszystko skleic a zarazem korzystac z systemu plików FAT 32 ???? Pozdrawiam

poniedziałek, 7 marca 2005, 18:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

to zapomnij o zgrywaniu
wszak chyba zdecydowana wiekszosc programów do zgrywania cyfrowego wymaga min. 98se
przy załozeniu ze masz 98se
i chcesz robic vcd
to po kiego zgrywac dv.avi czyli te 13 GB na godzine
zgrywaj od razu do mpeg-1 i spoko te kikaset mb starczy

poniedziałek, 7 marca 2005, 18:41
Bywalec
Bywalec

Ach,,,oczywiscie ze posiadam Win98se...hmm., wiem ze mozna od razu zgrywac do mpeg 1/2 , tylko....ze nie pozwoli mi na to chyba mój komputer..Celeron 500,,,256 mb ram...dysk 8gb + 40(niedlugo)...NO chyba ze to wystarczy, jesli tak to czy znasz jakis program do konwersji w locie do Mpeg1/2 ... Ps. wg, komp nie wydoli,,,,ale czekam na propozycje..pozdro

poniedziałek, 7 marca 2005, 18:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ach,,,oczywiscie ze posiadam Win98se...hmm., wiem ze mozna od razu zgrywac do mpeg 1/2 , tylko....ze nie pozwoli mi na to chyba mój komputer..Celeron 500,,,256 mb ram...dysk 8gb + 40(niedlugo)...NO chyba ze to wystarczy, jesli tak to czy znasz jakis program do konwersji w locie do Mpeg1/2 ... Ps. wg, komp nie wydoli,,,,ale czekam na propozycje..pozdro

ten sprzet nie wydoli zadnego zgrywania cyfrowego
mam jakis program co do zgrywania w dv.avi czy mpeg-1 for vcd wymagał min. pIII 500

A personal computer with a Pentium III 500 MHz or higher processor (For DV, AVI, and MPEG editing-a Pentium III 1 GHz or higher processor is
recommended.)
ale czy na tym min. by chodził nie wiem nie próbowałem

inne programy co znam do zgrywania cyfrowego wymagają min, proca na poziomie 800 mhz

moze zgrywaj analogowo
kiedys zgrywałem z analogowej kamerki
przy pII 350 przy pomocy karty TV Avera i dołczonego do niej programu pod 98 czystą do formatu co paremarami odpowiadał mniej wiecej vcd ok. 1000 kb/s 354x288 25kl/s ale i tak miał końcówke .avi

poniedziałek, 7 marca 2005, 19:36
Bywalec
Bywalec

Troche dziwne...czytajac forum, znalazlem informacje ze do zgrania materialu wystarczy np celek 400....i ile nie bedzie sie chcialo potem dodawac zadnych efektów itd. tylko skompresowac ( dlugo-ale mam czas )to da rady...jedyna przeszkoda to tylko czassssssssss......ale moze sie myle

poniedziałek, 7 marca 2005, 19:49
Moderator
Moderator

Bez żadnego problemu możesz pracować w systemie FAT32 cały pic polega na tym, by wczytany materiał AVI DV do programu edycyjnego, zmontowany już wyeksportować właśnie wprost z timeline do postaci mpeg1. Nie musimy przecież eksportować całości do olbrzymiego pliku DV i w kolejnym etapie kompresować go, ale od razu. W taki dokładnie sposób pracowałem bardzo długo nim przesiadlem się na NTFS.
Pozdrawiam gorąco

wtorek, 8 marca 2005, 00:05
Bywalec
Bywalec

1) Material zgrac w postaci plików zalózmy 3,5 GB
2) Potem w porgramie edycyjnym obrobic kolejno nastepne fragmenty
3) Skompresowac //// ??? Skompresowac do mpeg1 kazdy z plików osobno ???
4) Na koniec skleic w calosc poszczególne skompresowane pliki o wielkosci 3,5 gb ????? Tylko jak to skleic ??? Czy chodzi o to, ze skleial juz bede pliki o wielkosci np 200 mb ( wczesniej z osobna skompresowane )
5) I NAJwazniejsze...ostatecznie wszystkie skompreoswane pliki polaczyc w calosc ... tylko za pomocą jakiego programu ??? Bo przecierz nagrywajac np w Nero do formatu VideoCD , zrodlowym plikiem musi byc jeden plik.,. a nie kilka fragmentów....CZy dobrze mysle ??????? Pozdro

wtorek, 8 marca 2005, 11:28
Moderator
Moderator

W programie edycyjnym chociażby adobe premiere bez problemu poukładamy na osi time line wszystkie zgrane sekwencje bez względu na to że suma ich przekracza barierę 4GB. Materiał podajemy montażowi kroimy przestawiamy itp i teraz caly timeline eksportujemy do postaci jedengo pliku wynikowego w formacie skompresowanym nie przekraczającym 4GB. Kompresja to ostatni etap przed wentualnym zapisem na płytkę i ciężko byłoby nam łączyć pliki mpeg.
Pozdrawiam gorąco

wtorek, 8 marca 2005, 15:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]